Skocz do zawartości

wymiana pompy wodnej w 1,0


stiepan000

Rekomendowane odpowiedzi

na zimnym zapalonym silniku coś pod maska mi świergocze i to tylko na zimnym jest słyszalne, podejrzewam ze to jest pompa wodna bo pasek rozrządu był wymieniany 2 lata temu dodam ze trochę płynu ubywa (tak ok 3 cm na 600 km). poradźcie czy dam rade sam to wymienic czy trzeba do fachowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na zimnym zapalonym silniku coś pod maska mi świergocze i to tylko na zimnym jest słyszalne,

> podejrzewam ze to jest pompa wodna bo pasek rozrządu był wymieniany 2 lata temu dodam ze

> trochę płynu ubywa (tak ok 3 cm na 600 km). poradźcie czy dam rade sam to wymienic czy trzeba

> do fachowca

Pompa wody jest napędzana rozrządem w Uno 1.0. Jeśli wymiana rozrządu nie jest dla Ciebie problemem (bo sugerowałbym cały rozrząd) to działaj, w przeciwnym wypadku daj innym podziałać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na zimnym zapalonym silniku coś pod maska mi świergocze i to tylko na zimnym jest słyszalne,

> podejrzewam ze to jest pompa wodna bo pasek rozrządu był wymieniany 2 lata temu dodam ze

> trochę płynu ubywa (tak ok 3 cm na 600 km). poradźcie czy dam rade sam to wymienic czy trzeba

> do fachowca

Dasz radę, ale czy to na pewno pompa?

Obadaj dokładnie silnik przy pompie czy tam jest mokro, może jest inny powód tych objawów.

Mi też coś leciutko świergoli rano ale pompę mam nówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dasz radę, ale czy to na pewno pompa?

> Obadaj dokładnie silnik przy pompie czy tam jest mokro, może jest inny powód tych objawów.

> Mi też coś leciutko świergoli rano ale pompę mam nówkę.

nigdy nie sam nie wymieniałem rozrządu ale jak bym rozbierał to bym miał pomocnika który to robił

wydaje mi się ze to możne być pompa bo cóż innego przy pompie jest raczej cucho, tylko dalej jest pytanie gdzie ten płyn się podziewa co go ubywa mad.gif

pasek rorzadu dosyc dobrze wyglada rolka tez nie najgorzej wiec co....??? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy nie sam nie wymieniałem rozrządu ale jak bym rozbierał to bym miał pomocnika który to robił

> wydaje mi się ze to możne być pompa bo cóż innego przy pompie jest raczej cucho, tylko dalej jest

> pytanie gdzie ten płyn się podziewa co go ubywa

> pasek rorzadu dosyc dobrze wyglada rolka tez nie najgorzej wiec co....???

ściągnij pasek klinowy i zapal silnik w takich warunkach kiedy wydaje dźwieki.

będziesz wtedy pewny ze te "glosy" nie pochodzą od napędu alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy nie sam nie wymieniałem rozrządu ale jak bym rozbierał to bym miał pomocnika który to robił

> wydaje mi się ze to możne być pompa bo cóż innego przy pompie jest raczej cucho, tylko dalej jest

> pytanie gdzie ten płyn się podziewa co go ubywa

> pasek rorzadu dosyc dobrze wyglada rolka tez nie najgorzej wiec co....???

Jakby pompa puszczała to by była mokra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.