Skocz do zawartości

wzmacniacz pomoc w wyborze


MARIO704

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem.Mianowicie zakupiłem kiedys skrzynie basową (no name) i do tego wzmaka FIRST FA-4414 600w 2 kanałowego.Na wzmaku świeciła sie zawsze tylko kontrolka "power" jednak dzisiaj poszedł dym z okolic podlączenia masy,+12 i sterowania i zaświeciła sie dioda "protection" i przestała skrzynia grać.Domniemywam że wzmacniacz powiedział papa bo bezpiecznik na nim cały i zaśmierdziało spalonym plastykiem.Jaki wzmak wybrać żeby znów to grało czyli nie drogi i podobny parametrami do tego co miałem.Niestety nie powiem wam ile ma skrzynia bo nawet na głośniku nie pisze bo podejżewam że to jakieś homemade.co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki problem.Mianowicie zakupiłem kiedys skrzynie basową (no name) i do tego wzmaka FIRST

> FA-4414 600w 2 kanałowego.Na wzmaku świeciła sie zawsze tylko kontrolka "power" jednak dzisiaj

> poszedł dym z okolic podlączenia masy,+12 i sterowania i zaświeciła sie dioda "protection" i

> przestała skrzynia grać.Domniemywam że wzmacniacz powiedział papa bo bezpiecznik na nim cały i

> zaśmierdziało spalonym plastykiem.Jaki wzmak wybrać żeby znów to grało czyli nie drogi i

> podobny parametrami do tego co miałem.Niestety nie powiem wam ile ma skrzynia bo nawet na

> głośniku nie pisze bo podejżewam że to jakieś homemade.co radzicie?

mam fajny wzmak mac audio i tube magnata opyle ci dosc tanio 300zl i jest twoja a jesli chodzi o twoj wzmak mozesz wyjumac go do hasioka bo nieopyla sie naprawiac czegos w stajlu first grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może warto zdiagnozować usterkę. Najprawdopodobniej poszła końcówka mocy - wymiana samej końcówki to koszt około ~10 zł - tyle kosztuje tranzystor. Jeśli po podłączeniu zasilania i uruchomieniu radia na wzmacniaczu pali się czerwona dioda - piec jest do uratowania - tylko trzeba go rozkręcić i sprawdzić końcówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam taki problem.Mianowicie zakupiłem kiedys skrzynie basową (no name) i do tego wzmaka FIRST

> FA-4414 600w 2 kanałowego.Na wzmaku świeciła sie zawsze tylko kontrolka "power" jednak dzisiaj

> poszedł dym z okolic podlączenia masy,+12 i sterowania i zaświeciła sie dioda "protection" i

> przestała skrzynia grać.Domniemywam że wzmacniacz powiedział papa bo bezpiecznik na nim cały i

> zaśmierdziało spalonym plastykiem.Jaki wzmak wybrać żeby znów to grało czyli nie drogi i

> podobny parametrami do tego co miałem.Niestety nie powiem wam ile ma skrzynia bo nawet na

> głośniku nie pisze bo podejżewam że to jakieś homemade.co radzicie?

ja mam dwa takie

Voice Kraft

jeden po przednie glosniki i jeden pod skrzynie cudow niema ale gra zlosnik.gif docelowo ten drugi bedzie pod glosniki w tylnie boczki ale jeszcze daleko do tego

ten co podalem ci jest roche mocniejszy od tego co ty miales ale ... jam pisze Razer, rozbierz dziada zobacz jakie sa koncowki mocy, lec do sklepu kup-zamow i wymieniaj, ewentualnie moze po rozkreceniu w srodku znajdzie sie jakis dodatkowy bezpiecznik i moze to on jest spalony, kto wie cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a może warto zdiagnozować usterkę. Najprawdopodobniej poszła końcówka mocy - wymiana samej końcówki

> to koszt około ~10 zł - tyle kosztuje tranzystor. Jeśli po podłączeniu zasilania i

> uruchomieniu radia na wzmacniaczu pali się czerwona dioda - piec jest do uratowania - tylko

> trzeba go rozkręcić i sprawdzić końcówki

które to ?

9bbbf215c76b4f6amed.jpg

i jak sprawdzic czy sie spaliła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.