Skocz do zawartości

307-"ciekawe" funkcje BSI


maku19

Rekomendowane odpowiedzi

> jako,że niedługo jade do magika od PP,celem włączenia tempomatu i komputera,to mam pytanie co

> jeszcze warto uaktywnic w BSI?

Światła dzienne - zapalają się same po uruchomieniu silnika, a dopóki nie przekręcisz włącznika na pozycję świateł mijania, to masz zegary bez podświetlenia i nieściemnione wyświetlacze klimy i radia.

Autoryglowanie drzwi po przekroczeniu 10 czy 20km/h - u mnie akurat funkcji brak. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy w 307 jest przycisk służący do ryglowania wszystkich drzwi?

Jest. I z niego korzystam, ale wolałbym automatyczne blokowanie.

Uprzedzę kolejne pytanie: kombinacje z wciskaniem tego przycisku by aktywować tę funkcję, nie skutkują. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jaki sposób starałeś się aktywować?

Jakieś tam kombinacje z wciśnięciem przycisku na ileś sekund, przy zapłonie włączonym/wyłączonym. itp.

Jak znasz coś co działa, to napisz wprost, a nie bierzesz mnie pod włos. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś tam kombinacje z wciśnięciem przycisku na ileś sekund, przy zapłonie włączonym/wyłączonym.

> itp.

> Jak znasz coś co działa, to napisz wprost, a nie bierzesz mnie pod włos.

Podpytuję, bo nie wiem jak w Peugeocie, ale w swoim XP nie tak dawno uruchamiałem tę funkcję w sposób następujący: po włączeniu zapłonu przez kilka sekund przytrzymałem przycisk odpowiedzialny za ryglowanie drzwi, aż do momentu kiedy to na wyświetlaczu pojawił się komunikat auto-Locking Active. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podpytuję, bo nie wiem jak w Peugeocie, ale w swoim XP nie tak dawno uruchamiałem tę funkcję w

> sposób następujący: po włączeniu zapłonu przez kilka sekund przytrzymałem przycisk

> odpowiedzialny za ryglowanie drzwi, aż do momentu kiedy to na wyświetlaczu pojawił się

> komunikat auto-Locking Active.

Wszystko zależy od wersji softu w BSI. Mam Actię i PP, ale niestety teletransmisji nowego softu nie zrobię sam. Chyba pojadę z tym do ASO (które ZŁEM jest i basta!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależy od wersji softu w BSI. Mam Actię i PP, ale niestety teletransmisji nowego softu nie

> zrobię sam. Chyba pojadę z tym do ASO (które ZŁEM jest i basta!).

Na elektrodzie.pl czytałem wypowiedź użytkownika 307, w której żalił się, że pomimo wgrania nowego softu problem autoryglowania nadal pozostał nierozwiązany. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako,że niedługo jade do magika od PP,celem włączenia tempomatu i komputera,to mam pytanie co

> jeszcze warto uaktywnic w BSI?

W Cytrynie C5 1 generacji (która jak wiadomo jest Peugeotem+hydro) wink.gif autoryglowanie działa tylko gdy zamki są z superblokadą. Czy masz superblokadę dowiesz się z VIN-u, możliwe opcje są dwie:

STEROWANIE RYGLOWANIEM -ZAMEK ZWYKŁA BLOKADA

lub

STEROWANIE RYGLOWANIEM -SUPERBLOKADA

Nie wiem, czy w Peugeocie jest tak samo, więc podaję to jako sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Cytrynie C5 1 generacji (która jak wiadomo jest Peugeotem+hydro) autoryglowanie działa tylko gdy

> zamki są z superblokadą. Czy masz superblokadę dowiesz się z VIN-u, możliwe opcje są dwie:

> STEROWANIE RYGLOWANIEM -ZAMEK ZWYKŁA BLOKADA

> lub

> STEROWANIE RYGLOWANIEM -SUPERBLOKADA

> Nie wiem, czy w Peugeocie jest tak samo, więc podaję to jako sugestię.

po rozkodowaniu VIN wyszło

STEROWANIE RYGLOWANIEM ZAMEK ZWYKŁA BLOKADA

i w zasadzie na ryglowaniu mi tak nie zalezy,jak na swiatłach dziennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i w zasadzie na ryglowaniu mi tak nie zalezy,jak na swiatłach dziennych.

Z tym nie powinno być żadnego problemu, manetka na 0 i działa tak jak koledzy wcześniej opisali.

Na marginesie - na CAN-ie luzie psy wieszają, a daje naprawdę fajne możliwości. Chcę przy następnej wizycie w ASO poprosić o próbę włączenia ekranu serwisowego OBD. COŚ TAKIEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jako,że niedługo jade do magika od PP,celem włączenia tempomatu i komputera,to mam pytanie co

> jeszcze warto uaktywnic w BSI?

uruchom jeszcze zmieniarkę, możesz dokupić wtedy na allegro urządzonko, które podłącza się jako zmieniarka do pługa no i jeszcze możesz włączyć samodomykanie szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uruchom jeszcze zmieniarkę, możesz dokupić wtedy na allegro urządzonko, które podłącza się jako

> zmieniarka do pługa no i jeszcze możesz włączyć samodomykanie szyb

Domykanie szyb (rozumiem, że chodzi o pilota, przy zamykaniu auta), można włączyć i bez Planeta. Wystarczy na włączonym zapłonie, zjechać szybą w dół do końca a następnie do góry, cały czas trzymając przełącznik. zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeszcze pytanie o sterowanie centralnym zamkiem z pilota w kluczyku,czy jest opcja całkowitego wyłaczenia w BSI tego właśnie sterowania?

mam alarm który prawdopodobnie był montowany w ASO i tak sie zastanawiam,czy czasami sterowanie centralnym z pilota nie zostało wył w BSI,bo za pierona nie moge "aktywowac" kluczyka

p.s oczywiscie pilot od alarmu steruje u mnie centralnym zamkiem

troche zamotałem,ale mam nadzieje,że wiecie o co mi chodzi grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domykanie szyb (rozumiem, że chodzi o pilota, przy zamykaniu auta), można włączyć i bez Planeta.

> Wystarczy na włączonym zapłonie, zjechać szybą w dół do końca a następnie do góry, cały czas

> trzymając przełącznik.

że jak z tym domykaniem? możesz jeszcze raz łopatologicznie krok po kroku napisać jak włączyć autodomykanie szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> że jak z tym domykaniem? możesz jeszcze raz łopatologicznie krok po kroku napisać jak włączyć

> autodomykanie szyb?

Wsiadasz do auta, włączasz zapłon i otwierasz szybę do końca, cały czas trzymając przełącznik. A następnie zamykasz ją, również cały czas trzymając.

Potem wyłączasz zapłon.

Powinno zadziałać.

Teraz otwierasz szybę, wysiadasz z auta i zamykasz je pilotem, trzymając przycisk zamykania przez min. 4s. Najpierw zamknie się centralny, a po tych 4s powinna się zamknąć szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.