Skocz do zawartości

206 skrzypi z tyłu


sedicivalv0le

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

mam następujący problem w pugu206 (przebieg 98tys) , mianowicie , podczas jazdy jak i przy uciskaniu tyłu coś skrzypi z tyłu , i nie potrafię tego namierzyć , skrzypienie jak jakaś stara sofa zlosnik.gif i co ciekawe nie występuje zawsze , czy zna ktoś przyczyny tego stanu rzeczy?

gwoli ścisłości : nie ma luzów poprzecznych na tylnych kołach , i koła tylko minimalnie są pochylone ;

czyżby to objaw słynnej tylnej belki ?

będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam koledzy.

> mam następujący problem w pugu206 (przebieg 98tys) , mianowicie , podczas jazdy jak i przy

> uciskaniu tyłu coś skrzypi z tyłu , i nie potrafię tego namierzyć , skrzypienie jak jakaś

> stara sofa i co ciekawe nie występuje zawsze , czy zna ktoś przyczyny tego stanu rzeczy?

> gwoli ścisłości : nie ma luzów poprzecznych na tylnych kołach , i koła tylko minimalnie są

> pochylone ;

> czyżby to objaw słynnej tylnej belki ?

> będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

_______

ja mam to samo w żony 207, podczas jazdy, szcególnie np. pod górkę, takie skrzypienie, ale jak myśle, że to plastiki na tylnej klapie. Auto z 2008 r. 47.000 przebiegu ... i też mnie to denerwuje, ale żona nic nie słyszy i dla niej jest ok ... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, może to być objaw padającej belki. U mnie w xsarze koła jeszcze się nie rozkraczyły, ale

> zaczęło skrzypieć. No i niestety, belka była do robienia.

Czy belka daje tylko objaw skrzypienia?? U mnie koła prosto, ale po nierównym coś z tyłu stuka i puka, zastanawiam sie czy nie zacząć od amorów.

Skrzypienia zero...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 206 mojego ojca pojawiało się takie skrzypienie - od czasu do czasu - bez żadnej widocznej zależności.

Zrobił dwie rzeczy:

1 - pod zapas w koszu, podlożył trochę wykładziny dywanowej

2 - gumowe osłony na amorkach z tyłu przepsikał silikonem

Skrzypienie ustało. Niestety nie wiadomo czy pochodziło od koła, czy od gum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam koledzy.

> mam następujący problem w pugu206 (przebieg 98tys) , mianowicie , podczas jazdy jak i przy

> uciskaniu tyłu coś skrzypi z tyłu , i nie potrafię tego namierzyć , skrzypienie jak jakaś

> stara sofa i co ciekawe nie występuje zawsze , czy zna ktoś przyczyny tego stanu rzeczy?

> gwoli ścisłości : nie ma luzów poprzecznych na tylnych kołach , i koła tylko minimalnie są

> pochylone ;

> czyżby to objaw słynnej tylnej belki ?

> będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

Belka skrętna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam to samo w żony 207, podczas jazdy, szcególnie np. pod górkę, takie skrzypienie, ale jak

> myśle, że to plastiki na tylnej klapie. Auto z 2008 r. 47.000 przebiegu ... i też mnie to

> denerwuje, ale żona nic nie słyszy i dla niej jest ok ... :-)

u mnie wcześniej skrzypiał zatrzask tylnej kanapy , jednak to wyraźnie pochodzi z zawieszenia;

nawiasem mówiąc moja także tego skrzypienia nie zauważyła podczas jazdy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, może to być objaw padającej belki. U mnie w xsarze koła jeszcze się nie rozkraczyły, ale

> zaczęło skrzypieć. No i niestety, belka była do robienia.

poszperałem po necie , i znalazłem info że po regeneracji wstawiane są kalmitki , i co jakiś czas należy smarować łożyska igiełkowe , masz takie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyglada na poczatek belki w 206 jest ona najdelikatniejsza...

na forum 206net natrafiłem na ciekawe info że niektórzy profilaktycznie w wahaczach wstawiają kalamitki i smarują owe łożyska , warto takie coś zlecić mechanikowi , czy jednak już w tym momencie regeneracja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy belka daje tylko objaw skrzypienia?? U mnie koła prosto, ale po nierównym coś z tyłu stuka i

> puka, zastanawiam sie czy nie zacząć od amorów.

> Skrzypienia zero...

Stukanie to raczej nie belka... Mogą to być amortyzatory bądź ich mocowanie. Generalnie w xsarze/306 amortyzatory z tyłu są "wieczne", ale oczywiście jakaś usterka może się trafić. Sam widziałem, jak u znajomego guma z tulei mocującej amortyzator niemal całkiem "wyszła" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszperałem po necie , i znalazłem info że po regeneracji wstawiane są kalmitki , i co jakiś czas

> należy smarować łożyska igiełkowe , masz takie coś ?

Nie, u mnie tego nie ma. Swoją drogą, to łożysko o ile kojarzę to powinno być hermetyczne. Właśnie problemy z uszczelnieniem powodowały, że te łożyska szlag trafiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gwoli ścisłości : nie ma luzów poprzecznych na tylnych kołach , i koła tylko minimalnie są

> pochylone ;

> czyżby to objaw słynnej tylnej belki ?

> będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

A jak bardzo są pochylone koła? Bo niestety "rozkraczające" się autko to objaw tylnej belki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stukanie to raczej nie belka... Mogą to być amortyzatory bądź ich mocowanie. Generalnie w

> xsarze/306 amortyzatory z tyłu są "wieczne", ale oczywiście jakaś usterka może się trafić. Sam

> widziałem, jak u znajomego guma z tulei mocującej amortyzator niemal całkiem "wyszła"

Dziś żonka jeździła z pasażerami, pojawiło się też skrzypienie. Więc pewnie i amory i belka mnie czekają.

Jutro dzwonię do antałeksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.