Skocz do zawartości

Jak zdiagnozować uniaka?


pawelek67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem posiadaczem fiata uno, 1.0 fire 2001 rok. Kupiłem kabel diagnostyczny OBD II wraz z przejściówką na 3 PIN. Złącze znalazłem na prawym nadkolu, był jakieś 10 cm od komputera. Komputer to bosch mono motronic o numerze 0 261 204 822. Tu jest zdjęcie: http://zapodaj.net/ee878fd51bbc.jpg.html

Mam program fiat ecu scanner w wersji 2.2, jednakże nie ma tam tego autka, próbowałem podłączyć pod inny samochód z Bosch Motronic, mianowicie Fiat Brava 1.2 16V jednak nie widział komputera, zabrzęczało tylko coś przy komputerze samochodu i już... Moje pytanie jest takie: jaki program wykryje fiacika i w jakiej kolejności co podłączać (najpierw program, potem złącze etc.) Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam program fiat ecu scanner w wersji 2.2, jednakże nie ma tam tego autka, próbowałem podłączyć pod

> inny samochód z Bosch Motronic, mianowicie Fiat Brava 1.2 16V jednak nie widział komputera,

> zabrzęczało tylko coś przy komputerze samochodu i już...

Nic dziwnego, Bravo ma Motronic M1.5.5, a Uno - Motronic MA1.7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem

> w obecnym nie mam, ale nie powiedziane, że będę miał autko z kompem...

> Dlatego chciałbym uzyskać info kosztów i rzeczy, których bym potrzebował do zrobienia sobie takiej

> diagnostyki.

Trzeba zbudować sobie euroscan

284378562-Euroscan.jpg

zaprogramować atmela i 24c32 (wsady mogę dołozyć)

albo kupić już gotowy na allegro. ok.gif

po czym kupić visę i .... diagnozować. ok.gifzlosnik.gif

aaa byłbym zapomniał trzeba mieć kompa z dwoma portami com i system DOS. 275123014-zielony.gif

post-74814-14352510413468_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeżeli mam coś takiego:

> http://moto.allegro.pl/fiat-stilo-bravo-marea-punto-uno-doblo-napraw-obd2-i1299887878.html

> Co da się z tym koksem zrobić, jaki program odczyta mi Bosch Motronic Me 1.7?

Tam pisze, że po teście do 10 dni możesz oddać, ja bez testu bym oddał dlatego że UNO nie mieści się w ramach czasowych produkcji samochodów opisanych w aukcji. Po prostu konstrukcja UNO jest z przed 90 roku, a tam jest mowa o fiatach z 97-2007. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja mam kabel na USB, idzie w ogóle tym wykryć uniaka?

Już Ci pisałem że nie, ani to że masz kabel trzyportowy też niczego nie zmienia. To sie nie nadaje do samochodów konstruowanych przed 90 rokiem. Nasze samochody już dawno powinny być zezłomowane i nikt nie przystosowywał nowszych technologii do staroci/złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten komputer z dwoma portami com i dosem to teraz duuuuzy problem wszystko powyzej windowsa 98 nie

> udostepnia pracy w dosie

Każdy komp mogę sformatować i postawić dosa. A i karty rozszerzeń są dostępne z portami com. Trzeba umiec je tylko odpowiednio poustawiać w biosie. Jesli chodzi o laptoki to doskonale spisują się karty pcmcia silicom - sa widoczne w dosie. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak na Polski?

> Nie wystarczy kabelek (łączący samochód z kompem), program i siakiś laptop?

wystarczy. zlosnik.gif

Jak to wszytsko jest wykonane i dzialające, to wygląda to jak jeden kabelek z malutkim pudełkiem na srodku. podłącza się z jednej strony do samochodu, z drugiej do kompa i włącza się program na kompie. Własnie z takiego laptopa własnie piszę siedząc w garazu gdzie schodzę na palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy komp mogę sformatować i postawić dosa. A i karty rozszerzeń są dostępne z portami com. Trzeba

> umiec je tylko odpowiednio poustawiać w biosie. Jesli chodzi o laptoki to doskonale spisują

> się karty pcmcia silicom - sa widoczne w dosie.

A np. DosBox lub wirtualna maszyna? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i nie można było tak od razu?

> EDIT:

> I ta Visa i laptop wystarczy do samodzielnej diagnostyki samochodu?!

No prawie, w lapku jak pisałem musisz mieć jeszcze dwa com-y, którego brak w znakomitej większości, czyli musisz dokupić kartę silicom na dwa porty. Odpowiednio skonfigurować biosa w lapku i przeformatować lapka i zainstalować co najwyżej win98. ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No prawie, w lapku jak pisałem musisz mieć jeszcze dwa com-y, którego brak w znakomitej większości,

> czyli musisz dokupić kartę silicom na dwa porty. Odpowiednio skonfigurować biosa w lapku i

> przeformatować lapka i zainstalować co najwyżej win98.

i z tego co widzę.... nie można nowszych niż z 2000r, a peugot 206 HDI do 1999...

To lapka można jakiegoś starego wtedy jak max to win98...

uh... dużo kręcenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i z tego co widzę.... nie można nowszych niż z 2000r, a peugot 206 HDI do 1999...

> To lapka można jakiegoś starego wtedy jak max to win98...

> uh... dużo kręcenia...

Oczywiście, że stary byłby najlepszy, ok.gif

ja mam starego thinkpada IBM z PII200 i 96M ramu i nawet jednym portem com i portem lpt - bardzo przydatne przy programowaniu mikroprocesorów, drugi com mam z karty pcmcia silicom. , a siec mam z wifi przez usb i jak widać radzi sobie całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że stary byłby najlepszy

Tez tak myslalem, ale ostatecznie odpuscilem sobie szukanie antykow z dwoma portami i zmusilem do pracy mojego laptopa "codziennego uzytku". ThinkPad X32 z UltraBase X3, do tego dysk z DOSem w kieszeni zamiast nagrywarki i karta COM Argosy - dziala "jak talala" ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.