Skocz do zawartości

Tylna wycieraczka vs darrkus 1:0...


darrkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tylna wycieraczka ze mną wygrała.. . Nie chodziła już jakiś czas i postanowiłem się za to zabrać. Rozebrałem oczywiście trzpień w tulei zatarty, myślę sobie przesmaruję wyczyszczę i git. Złożyłem przekręcam i nic frown.gif Podłączamy na krótko do aku z kuzynem a silniczek ani drgnie. Silnik spalony? frown.gif Bo chyba nie zepsułem nic przy składaniu? wink.gif Da się reanimować silnik jeśli się spalił? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam jest jeszcze kondensator i tranzystor.

> Ja bym wymienil i jedno i drugie - koszt z 5 zlotych.

> Nie wiem czy to cos da - ale u mnie pomogla wymiana tranzystora jak sie wycieraczka zacinala - ale

> u mnie silnik chodzil.

kolego rozwiń myśl "zacinała" - bo mam takie objawy: wycieraczka raz działa, raz nie - nie wiem od czego to zależy. Czasami się włączy sama z głupia (oczywiście jeśli jest wajcha przekręcona przy kierownicy na ON) a czasami machnie raz i się właśnie zatnie - czasami odpali za chwilę a czasami nie działa kilka dni smile.gif myślisz, że u mnie wymiana tego tranzystorka itp by pomogła? czy to raczej szukać winy gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie wina tranzystora i kondensatora - czeka Cię wyciągnięcie mechanizmu i "obróbka czyszcząco -

> konserwacyjna".

> Zresztą mnie też

tyle, że ja cały mechanizm wyciągałem ok roku temu - był rozebrany na czynniki pierwsze, wszystko sprawdzone, wyczyszczone, przesmarowane, trzpień zeszlifowany i nasmarowany - wycieraczka działa super tylko czasami się przycina tak jakby nie dostawała prądu - może po drodze gdzieś coś nie styka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tam jest jeszcze kondensator i tranzystor.

> Ja bym wymienil i jedno i drugie - koszt z 5 zlotych.

> Nie wiem czy to cos da - ale u mnie pomogla wymiana tranzystora jak sie wycieraczka zacinala - ale

> u mnie silnik chodzil.

To jest w tym silniku tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A faktycznie - moze byc i przekaznik - od tego bym zaczal bo to najlatwiej.

> Przekaznik tylnej wycieraczki moze byc przy tablicy bezpiecznikow albo za schowkiem (trzeba

> wykrecic schowek.

To nie o ten chodzi - nie ma takowego.

Przekaźnik jest w elektronice przy wycieraczce wlutowany w płytkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.