Skocz do zawartości

Nowa Y


pawcio

Rekomendowane odpowiedzi

> Pax vobiscum!

> Bez magla proszę. Z subiektywnych wrażeń nie ma co robić analiz rynku.

> Na szczęście mamy wolny rynek i każdy wybiera to co

Kto i dlaczego wywalil moj post, w ktorym byly dane statystyczne pokazujace jak beznadziejnie sprzedaje sie Delta w Europie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto i dlaczego wywalil moj post, w ktorym byly dane statystyczne pokazujace jak beznadziejnie

> sprzedaje sie Delta w Europie??

Masz

Quote:

Ale dla przykladu w Niemczech w okresie 01-11 2010 sprzedalo sie cale 536 sztuk Delty.

Dla porownania Audi A3 57 416 sztuk, BMW 1-ka 51 291 sztuk.

No i jeszcze np. Megane 25 815 sztuk, Mazda 3 - 11 935 sztuk.

Aha bylbym zapomnial Golf/Golf Plus/Jetta: 234 135 sztuk.

Maly edit:

Zeby nie bylo, ze tylko Niemcy, ktorzy nie lubia wloskich aut to jeszcze dane z Wloch, czyli kraju gdzie Lancia sprzedaje okolo 90% swojej calej produkcji:

Top 3 segmentu C za okres 01-11 2010:

1. Golf 48 107 sztuk

2. QASHQAI 30 010 sztuk

3. Focus 28 219 sztuk

...Delta jest 9. - 15 965 sztuk


Nie wiem natomiast co chcesz wykazać? Że cennik Lancii jest źle skalkulowany? Że nie wbijają się w trendy mody?

Z jakiegoś powodu Fiat chce miec markę wyraźnie niszową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu jest do wykazywania? Delta nie jest tania. Cenowo na poziomie najlepiej sprzedających się aut w swojej klasie, tyle że to ciagle Lancia. Raczej ciężko przekonać potencjalnego kupca, że to cos więcej niż tani Fiat w. Ładnym i drogim opakowaniu. Tym bardziej, że jakość troszke pozostawia do życzenia. Poza tym ciągle żywa jest legenda o bezawaryjnosci Lancii. Moim zdaniem to auto jest za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co tu jest do wykazywania? Delta nie jest tania.

Jesteś tego pewny?

Cena podstawowego modelu jest duuużo niższa od audi a3 sportback 1.2tsi 105 bieda i kryzys lub volvo c30 (niestety tylko 3dr).

Porównując ceny katalogowe wychodzi względem audi lekko 15 tysięcy, volvo 7. Nadal drogo wypada na tle konkurencji?

Kosztuje tyle samo co giulietta i nikt nie pisze, że ona jest droga...

> Ładnym i drogim opakowaniu. Tym bardziej, że jakość troszke

> pozostawia do życzenia.

Nie zanotowałem.

> Poza tym ciągle żywa jest legenda o bezawaryjności Lancii. Moim

> zdaniem to auto jest za drogie.

To ile powinno kosztować auto tej klasy w tej klasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem natomiast co chcesz wykazać? Że cennik Lancii jest źle skalkulowany? Że nie wbijają się w

> trendy mody?

> Z jakiegoś powodu Fiat chce miec markę wyraźnie niszową.

Marna próba wykazania, że "Jest to jedno z najgorzej sprzedajacych sie aut z segmentu C w Europie " spełzła na niczym. 9 miejsce na liscie bestsellerów na rynku włoskim jest zawrotnym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Marna próba wykazania, że "Jest to jedno z najgorzej sprzedajacych sie aut z segmentu C w Europie "

> spełzła na niczym. 9 miejsce na liscie bestsellerów na rynku włoskim jest zawrotnym wynikiem.

Heh Patre jak sie Ciebie czyta to naprawde mozna sie posmiac.

Roczna produkcja Delty to maksymalnie 25 000 sztuk.

W samych Niemczech Audi i BMW sprzedaja sporo ponad 2 razy wiecej A3 i 1, ktore w innym krajach tez sprzedaja sie bardzo dobrze, to w ogole nie wiem o czym my rozmawiamy. Praktycznie kazde inne auto z segmentu C w Europie ma sprzedaz wyzsza niz 25 000 sztuk. W skali calej Europy nie wiem czy znajda sie wiecej jak 3 modele z segmentu C, ktore sprzedaja sie gorzej niz Delta.

Ja rozumiem, ze kochasz Lancie bo to marka o wspanialych tradycjach i swietnej historii, ale piszac o Delcie, ze odnosi sukcesy rynkowe kompletnie sie pograzasz. Nie wiem co chcesz tym uzyskac.

9. miejsce Delty w segmencie C we Wloszech (nie w calosci wloskiego rynku) to nie jest wcale zawrotny wynik, tym bardziej jesli wezmie sie pod uwage, ze dobre wyniki sprzedazy Lancia generalnie uzyskuje kosztem bardzo wysokich rabatow. W kazdym razie wynik z Wloch nie jest w stanie wplynac na ogolny wynik sprzedazy w calej Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem natomiast co chcesz wykazać? Że cennik Lancii jest źle skalkulowany? Że nie wbijają się w

> trendy mody?

> Z jakiegoś powodu Fiat chce miec markę wyraźnie niszową.

To zdecydowanie nie jest tak, ze Fiat chce, tylko rynek nie akceptuje tego, co Fiat proponuje pod marka Lancia.

Kilka lat temu zarzad Fiata zakladal cel sprzedazowy marki Lancia na 2010 rok na poziomie 300 000 sztuk. Natomiast Lancia w tym roku notuje spore spadki(-17,5%) i prawdopodobnie nawet nie uda jej sie przekroczyc 100 000 szt.

I nie rozumiem dlaczego moderator kacika, ktory jak widac czasem sam zaglada na italiaspeed, wyrzuca posty w ktorych jest po prostu pokazana realna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam jedno pytanie ile widziales reklam delty a ile skody octavii ?

A co to ma za znaczenie??

Przedmiotem dyskusji nie bylo dlaczego Lancia slabo sie sprzedaje, tylko czy sie slabo sprzedaje - na co kilka osob z moderatorem na czele wbrew oczywistym faktom nie chcialo sie zgodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co to ma za znaczenie??

> Przedmiotem dyskusji nie bylo dlaczego Lancia slabo sie sprzedaje, tylko czy sie slabo sprzedaje -

> na co kilka osob z moderatorem na czele wbrew oczywistym faktom nie chcialo sie zgodzic.

A ja sie zgadzam ,ze slabo sie sprzedaje. Jednak przy takim tragicznym marketingu to chyba i tak sukces...

Podejrzewam ,ze jakbym sie nie interesowal motoryzacja to nie mialbym pojecia ,ze lancia wypuscila nowy model no.gif spytalbys 10 osob na ulicy o delte to nie wiedzieliby o co pytasz albo powiedzieli ,ze intergrale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wracajac do glownego tematu:

> [image]http://www.italiaspeed.info/index.php?act=attach&type=post&id=1669[/image]

Quote:

> [image]
[/image]


Quote:

Sorry, but you do not have permission to use this feature. If you are not logged in, you may do so using the form below if available.


facepalm.gifclaps.gifpanic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.