Skocz do zawartości

Astra III 1,3 CDTI


Alien_SC

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma możliwość kupienia takiego za małe pieniądze z pewnego źródła. Czy to dobra inwestycja do dość intensywnej eksploatacji (ok 40-50 kkm rocznie) jeśli na chwilę obecną ma już 200 kkm ale udokumentowane w ASO - rok auta to 2006. Napiszcie proszę wady i zalety tego silnika, czy nie jest za słaby do kombika itd. Jak wygląda średnie spalanie z waszego doświadczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy ma możliwość kupienia takiego za małe pieniądze z pewnego źródła. Czy to dobra inwestycja

> do dość intensywnej eksploatacji (ok 40-50 kkm rocznie) jeśli na chwilę obecną ma już 200 kkm

> ale udokumentowane w ASO - rok auta to 2006. Napiszcie proszę wady i zalety tego silnika, czy

> nie jest za słaby do kombika itd. Jak wygląda średnie spalanie z waszego doświadczenia??

podstawowa wada tego silnika turbodziura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podstawowa wada tego silnika turbodziura...

a nie to, że w ogóle się pojawił grinser006.gif przecież to kaszana. Po 200tyś realnego przebiegu u kolegi w fiacie idea ten silnik zakończył żywot, pił olej w znacznych ilościach, turbo było na ukończeniu, łańcuch wyciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie to, że w ogóle się pojawił przecież to kaszana.

nie bede zaprzeczał ale żeby nie stac się też wrogiem posiadaczy silnika nie potwierdzam biglaugh.gif

ale jak ktos sie pomimo tej kaszany uprze na ten silnik to musi sie liczyć jednak z ta dziurą na która ludzie jednak narzekają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na chwilę obecną ma już 200 kkm

> ale udokumentowane w ASO - rok auta to 2006

Skarbonka. Z takim przebiegiem ten silnik niedługo zakończy współprace .Przy odrobinie szczęścia wink.gif mogą być dymowe efekty specjalne . Zauważ że to mała popierdułka w dużej ciężkiej budzie kombi. Żeby jakoś jechała to but.gif musi być w podłodze. A to dobrze nie wróży dla trwałości silnika. Zakładając że olej wymieniany był co 30 kkm to łańcuch rozrządu z napinaczem albo już był wymieniony albo lada chwila będzie to konieczne. I tak co chwila...

Znajomy który robi tylko Ople kazał mi sobie ten silnik wybić z głowy. Serwisuje gównie firmowe 1.3 i 1.7 wiec ma pojęcie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy ma możliwość kupienia takiego za małe pieniądze z pewnego źródła. Czy to dobra inwestycja

> do dość intensywnej eksploatacji (ok 40-50 kkm rocznie) jeśli na chwilę obecną ma już 200 kkm

> ale udokumentowane w ASO - rok auta to 2006. Napiszcie proszę wady i zalety tego silnika, czy

> nie jest za słaby do kombika itd. Jak wygląda średnie spalanie z waszego doświadczenia??

Jak na mój gust ten silnik jest za bardzo "wyżyłowany" tj. za duża moc do tak małej pojemności.

W samym salonie Opla go nie polecają. Ponoć już po 150 kkm silnik nadaję się do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na mój gust ten silnik jest za bardzo "wyżyłowany" tj. za duża moc do tak małej pojemności.

> W samym salonie Opla go nie polecają. Ponoć już po 150 kkm silnik nadaję się do remontu.

a raczej do wymiany, bo z tego co wiem producent nie przewiduje kapitalki tego silnika. Z drugiej jednak strony dlaczego nie? Z racji tego, że nie ma zestawów naprawczych czy jak? Czy może po prostu się da a producent nie zaleca bo wtedy mniej zarabia?

Jedyny plus tej jednostki jest taki, ze jedna osoba jest w stanie wytargać go z auta, jest po prostu lekki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bo z tego co wiem producent nie przewiduje kapitalki tego silnika.

Opel może nie ale Fiat również?

To może być tak jak ze skrzynią biegów M32 Astry H stosowaną w 1.9. Opel nie przewiduje naprawy a Fiat ma w sprzedaży części do remontu. Jest to o tyle istotne że w tej skrzyni lubią siadać łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opel może nie ale Fiat również?

to chyba nie ma znaczenia? no chyba, że się mylę więc nich ktoś sprostuje.

> To może być tak jak ze skrzynią biegów M32 Astry H stosowaną w 1.9. Opel nie przewiduje naprawy a

> Fiat ma w sprzedaży części do remontu.

to one padają? Cholernie trwałe one są przecież, to chyba to samo co miałem w punto a ta co w punto występuje także w sporo większym doblo.

Jest to o tyle istotne że w tej skrzyni lubią siadać

> łożyska.

to chyba jednak nie o tej skrzyni myślę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten temat już był, tu masz moją opinie, jakiś tekst

u mnie teraz przy tej temp spalanie jest 6.5, jazda mieszana, 4 osoby na pokładzie razem z kierowcą, w lato schodzi do 6,2

jeżeli jest mała różnica w spalaniu w porównaniu do 1.9 (bo tego nie wiem) to brałbym 1.9 - większa frajda zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten temat już był, tu masz moją opinie, jakiś tekst

> u mnie teraz przy tej temp spalanie jest 6.5, jazda mieszana, 4 osoby na pokładzie razem z

> kierowcą, w lato schodzi do 6,2

> jeżeli jest mała różnica w spalaniu w porównaniu do 1.9 (bo tego nie wiem) to brałbym 1.9 - większa

> frajda

to mój 1.9 JTD spalał podobnie i to głównie z przewagą miejskich korków i kawałek trasy. Sprawdzone na dystansie ok 60tyś km, bo mniej więcej tyle zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

los chciał że od wczoraj poruszam się hundaiem i30 (kombiak) - oczywiście nie ma porównania do najnowszej astry ale diesel koreański bez turbo dziury zapiernicza aż miło, a cichutki w środku.

Chyba miuszę zwócić honor koreańcom beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy ma możliwość kupienia takiego za małe pieniądze z pewnego źródła. Czy to dobra inwestycja

To poczatek konca tego silnika. Koszty eksploatacji zaczna rosnac lawinowo: maly dieselek do stosunkowo ciezkiego pojazdu w polaczeniu z niemal gorna granica bezawaryjnosci takiego silnika. Pozniej beda tylko koszty reanimacji...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To poczatek konca tego silnika.

Nie warto się w to pchać, lepiej faktycznie poszukać czegoś z większym silnikiem lub benzyna + gaz. Ten diesel daje radę w pandzie i od biedy w corsie ale nie w aucie gdzie masa jest sporo wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie warto się w to pchać, lepiej faktycznie poszukać czegoś z większym silnikiem lub benzyna + gaz.

> Ten diesel daje radę w pandzie i od biedy w corsie ale nie w aucie gdzie masa jest sporo

> wyższa.

Eee tam, jeździłem 90-konną Astrą z tym silnikiem i daje radę, może faktycznie turbodziura jest odczuwalna, ale pomijając ją, w trasie idzie elegancko, szczególnie że do dyspozycji jest 6 biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eee tam, jeździłem 90-konną Astrą z tym silnikiem i daje radę, może faktycznie turbodziura jest

> odczuwalna, ale pomijając ją, w trasie idzie elegancko, szczególnie że do dyspozycji jest 6

> biegów.

ja tutaj patrze tylko i wyłącznie na kwestię trwałości, ale i tak w porównaniu ze spalającym podobnie motorkiem 1.9JTD 1.3 jest po prostu nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tutaj patrze tylko i wyłącznie na kwestię trwałości, ale i tak w porównaniu ze spalającym

> podobnie motorkiem 1.9JTD 1.3 jest po prostu nieporozumieniem.

w kwestii trwałości to chyba nie czytałeś mojego wcześniejszego posta..... wink.gif

dla reszty koniobijców pod silnik 1.9 jakiś tekst

chyba od 2007 to porawili ale nie jestem pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w kwestii trwałości to chyba nie czytałeś mojego wcześniejszego posta.....

> dla reszty koniobijców pod silnik 1.9 jakiś tekst

> chyba od 2007 to porawili ale nie jestem pewien...

wiem o tej wpadce, ale ten silnik we fiacie nie miał takich problemów, był jak dla mnie genialny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w kwestii trwałości to chyba nie czytałeś mojego wcześniejszego posta.....

> dla reszty koniobijców pod silnik 1.9 jakiś tekst

> chyba od 2007 to porawili ale nie jestem pewien...

Poprawili. Jest tylko jedno ale. To dotyczy silnika 1.9 16V a nie 8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprawili. Jest tylko jedno ale. To dotyczy silnika 1.9 16V a nie 8V

fakt, 8v jest praktycznie nie do zak.....ania, znam przypadki, przebiegów 700tys km w taksówce i silnik nie ruszany wtryski seria, jedynie dwumasa i turbina raz. Ale sam silnik rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem o tej wpadce, ale ten silnik we fiacie nie miał takich problemów, był jak dla mnie genialny

a myślałem, że fiata też to dotyczy,

w ogóle porównując serwis to fiat rządzi, np. serwis opla nie przewiduje naprawy skrzyni biegów w 1.9 ale wystarczy się już przejechać do aso fiata i tam już przewidują naprawę, ktoś kiedyś opisał taką akcję o zaoszczędził grubą kasę bazując na podzespołach o fiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a myślałem, że fiata też to dotyczy,

> w ogóle porównując serwis to fiat rządzi, np. serwis opla nie przewiduje naprawy skrzyni biegów w

> 1.9 ale wystarczy się już przejechać do aso fiata i tam już przewidują naprawę, ktoś kiedyś

> opisał taką akcję o zaoszczędził grubą kasę bazując na podzespołach o fiata

generalnie fiat byłby genialny gdyby nie to, że ma denne blachy smile.gif fakt faktem nie znam lepszego klekota jak 1.9JTD biorąc pod uwagę, konstrukcje na CR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> generalnie fiat byłby genialny gdyby nie to, że ma denne blachy

nie przesadzaj nie ma gorszych niz opel a nawet lepsze fakt faktem nie znam lepszego

> klekota jak 1.9JTD biorąc pod uwagę, konstrukcje na CR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.