Skocz do zawartości

Dziwne objawy przy skręcie w prawo


bialy260

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do was jako fachowców zapytanie od paru dni mam dziwne objawy przy skręcie w prawo a mianowice odnosze wrażenie ze kierownica ze mna walczy zaczyna drgać i usilnie chce odbijac w lewo a podczas samego skrętu słysze trzaski jak w zegarku co sekunde jakby miało coś się urwać podczas jazdy na wprost nic sie dzieje przy duzej predkości nie ma przenoszenia zadnych drgan na kierownice samochod prowadzi sie bardzo dobrze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe że przegub będzie do wymiany. Spróbuj wchodzić w prawe zakręty na luzie. Jeśli nie będzie

> tych objawów to właśnie najprawdopodobniej przegub.

Na postoju kręcąc kierownica nie ma żadnych trzasków wszystko wygląda poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak na postoju nie ma, to nie łożysko mcphersona

> może starczy zsunąć osłonę z przegubu i smaru napchać, bo jak nie ma luzu, to moze smarowanie

> pomoze i nie będzie stawiał oporów i nie będzie stukał

Kiedyś dopchałem sie do tych przegubów zarówno prawy jak i lewy cieknie ale to chyba norma z tego co slyszalem a luz wzdluzny jest napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o ten przegub to mozna go wymienic samego ten ktory wychodzi z kola czy cala pol os

> wraz z przegubami ktora wychodzi ze skrzyni

kupujesz sam przegub zewnętrzny, koszt ok 80 zł wink.gif

najlepiej najpierw wymontować stary i wziąć go na wzór lub zmierzyć średnicę i policzyć zęby, żeby po zakupie nie było niespodzianki, że nie pasuje waytogo.gif

niedawno wymieniałem u siebie wink.gif

tak wygląda

284510690-IMAG0087.jpg

post-31791-14352510897795_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do wymiany tego przegubu trzeba zdjąc całą półoś wraz ze spuszczeniem oleju w skrzyni wcześniej? Znalazłem manual odnośnie wyjęcia półosi napędowej i tam wyraźnie jest pokazane jakby to była jedna całość bez możliwości wymiany samego przegubu chyba że to inny model Uniaczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, robisz to dokładnie tak

auto na podnośnik 270751858-jezyk.gif najwygodniej

popuszczasz koło, popuszczasz śrubę centraną trzymającą przegub w piaście

auto do góry, ściągasz koło, wykręcasz śrubę centralną

odkręcasz dolny sworzeń od zwrotnicy i do wybijasz

odciągasz kolumnę aby wyszedł Ci przegub z piasty

odsuwasz osłonę

wycierasz smar w miejscu gdzie półoś wchodzi do przegubu i tam znajdujesz pierścień segera

rozchylasz go i przegub Ci lekko powinien zejść

jak nie znajdziesz segera, to zbijasz przegub młotkiem, ale tu sądwie osoby potrzebne, zeby półoś nie wylazła ze skrzyni

wymeniasz osłonę na nową, wciskasz smar do nowego przegubu i składasz wszystko w odwrotnej kolejności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie w teorii... W praktyce nieco gorzej, piszesz że jak nie znajdzie segera to żeby to zbić młotkiem, w życiu tego nie zbijesz bo raz że to nie puści a dwa że tam nawet nie ma miejsca żeby porządnie zamach zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się mylisz, bo zmieniałem osłonę i nie wiedziałem o tym segerze 270751858-jezyk.gif i z mechanikiem młotkiem to zrobiliśmy

trzymałem za półoś pchając ją 'do skrzyni' i zabezpieczałem przegub drugą ręką przed upadkiem, a mechanik przyłożył jeden młotek do wewnętrznej bieżni przegubu, a większym puknął może ze dwa razy i zeszło

kucnał pod autem (auto na podnośniku) i miał sporo miejsca by sięzamachnąć

po wyczyszczeniu smaru dopiero pokazałem mu segera i się trochę uśmialiśmy

ogólnie seger w postaci drutu jest z drugiej strony (tak, wewnątrz przegubu) i nabijając przegub dociska się go jego czaszą i wskakuje w rowek na końcu półosi, a przegub zbija się młotkiem

najwygodniej wyjąć półoś i w imadle to zrobić, ale w Uno seger jest na wierzchu po zsunięciu osłony i jest luksus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z podobnym problemem, bo bez sensu zakładać nowy temat, chyba że tak doradzicie...

Mam taki problem że jak jadę Sobie tam 70 i na zakręce skręcam w lewo, bo to lekki zakręt, to nagle samochód sam bardziej skręca w lewo... a jak już wracam na prostą po zakręcie to samochód odbija w prawo sam i muszę prostować kierownicę... i nie wiem czemu kierownica jest właśnie tak lekko w lewo przekręcona, a kiedyś była prosta... wiecie w jakim sensie...

Z góry dziękuję za odpowiedź 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem tak samo w cc, winny był luźny sworzeń, który był bliski wypadnięciu, i po prostu przy skręcie się przestawiał w gnieździe smile.gif wymień to jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem tak samo w cc, winny był luźny sworzeń, który był bliski wypadnięciu, i po prostu przy

> skręcie się przestawiał w gnieździe wymień to jak najszybciej

hmm... no rzeczywiście mam zrypany sworzeń... ale nie wiedziałem że to to zakrecony.gif

THX 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.