Skocz do zawartości

Lepsze brzmienie


malysz342762

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie tłumika końcowego z Pandy 100HP, czy jest to taki sam tłumik jak w 1.1/1.2 ? confused.gifZauważyłem że w 100HP dźwięk wydechu jest przyjemniejszy, trochę bardziej basowy i gdyby pasował to sprawił bym sobie taki do mojego misia (mojego zaczyna zżerać rdza) cool.gif. Tylko mam obawy czy ten tłumik da się zamontować i czy brzmienie silnika to zasługa tłumika czy po prostu 1.4 ma taki dźwięk. Nie jestem pewien, crazy.gif ma ktoś jakąś wiedzę w tym temacie? Dodam że mój tata ma Bravo 1.4 90KM i nie ma takiego brzmienia wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś wyjście z sytuacji 893goodvibes.gif Ale zauważyłem w tej aukcji coś ciekawego:

Pasuje do wersji silnikowej.

1,1 40kw

1,2 44kw

Nie ma mowy o 1,4 z tego można wywnioskować że są jakieś różnice, być może w wymiarach lub budowie tłumika lub po prostu allegrowicz napisał o najpopularniejszych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam właśnie ten nowy tłumik ultera. Zamawiałem jakiś czas temu. Właśnie napisałem do nich maila czy poradzą coś na ten temat bo wystająca rura wygląda nie estetycznie. Jak odpowiedzą to dam znać. Z tym skróceniem rury to nie jest taka łatwa sprawa bo tłumik będzie się obijał o belkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tam co jest obejma. U kilku osób już widzialem jak koncówka wystaje poza zderzak tak

> 5-6cm... NIe wyglada to estetycznie...

No fakt, za daleko byc nie moze bo syfiasto ciut bedzie.

Ale dobrze wiedziec ze trza przyciac. W styczniu/lutym cos pomodze, bo juz mi za glosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Posiadam właśnie ten nowy tłumik ultera. Zamawiałem jakiś czas temu. Właśnie napisałem do nich

> maila czy poradzą coś na ten temat bo wystająca rura wygląda nie estetycznie. Jak odpowiedzą

> to dam znać. Z tym skróceniem rury to nie jest taka łatwa sprawa bo tłumik będzie się obijał o

> belkę.

Daj znac koniecznie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowales tam moze?

Ja kupowałem od nich (lipiec/sierpień), wysyłka szybka i ogólnie brak zastrzeżeń.

Tyle, że mój jest nie taki jak na zdjęciu w tej aukcji, tylko bardziej płaski. Dwie wersje są??

Taki:

71879895.th.jpg

I dodam, że nie wystaje i nic nie było docinane.

93327668.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sa dwie wersje, jedna taka co Ty masz czyli płaska i druga taka typowo pucha od pandy i ona

> wystaje i sie obija, dokladnie taka:

> http://allegro.pl/ulter-fiat-panda-kadex-czestochowa-sport-i1384238177.html

No i wlasnie moje obecne warczydlo jest prawie ze takie samo jak kolega podal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O dobrze wiedziec gdzie kupic bo mi moj przelot juz sie znudzil

> Kupowales tam moze?

ja kupowalem u nich - jest to najlepsza oferta na ultera do pandy - nawet nie masz co szukac a i firma tip top kompletnie bezproblemowa i bardzo szybka w realizacji zlecenia

a co do samego tlumika - tylko i wylacznie ten "plaski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pare osob kupowało tam, sa zadowoleni

> Jedynie trzeba przyciąć lekko rure tłumika bo jeśli macher tego nie zrobi to bedzie CI za bardzo

> wystawał...

drugi ulter mam juz zamontowany (ten plaskaty) i nic nie trzeba robic - zdejmujesz stary wkladasz nowy i nic nie wystaje nic nie wymaga dopasowywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupowalem u nich - jest to najlepsza oferta na ultera do pandy - nawet nie masz co szukac a i

> firma tip top kompletnie bezproblemowa i bardzo szybka w realizacji zlecenia

> a co do samego tlumika - tylko i wylacznie ten "plaski"

Nie no cenowo to wlasnie zauwazylem ze sa bardzo ok. Tylko plaskacza bede musial zalatwic i bedzie git smile.gif

Ciekawe jak teraz z trwaloscia Ulterkow? Bo jak pomykalem jeszcze CCS to trwalosc przewyzszala wszyskie inne tlumiki i to mocno smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie no cenowo to wlasnie zauwazylem ze sa bardzo ok. Tylko plaskacza bede musial zalatwic i bedzie

> git

> Ciekawe jak teraz z trwaloscia Ulterkow? Bo jak pomykalem jeszcze CCS to trwalosc przewyzszala

> wszyskie inne tlumiki i to mocno

2 lub 3 lata jezdzilem na ulterze i puszka i rura praktycznie nie nosily sladow wplywu czynnikow zewnetrznych natomiast urdzawiala mi rura tlumika w miejscu obejmy ale.... bylo to spowodowane zlym montarzem wg mnie i niczym wiecej

jakis czas po zalozeniu ulterka zdjalem ot tak z nudow i potem zlozylem na stara obejme i bez pasty bez niczego a do tego prawdopodobnie nie scisnalem obejmy wystarczajaco mocno i zaczela sie wdzierac pewnie woda ze wszystkim syfem - bo rdza przezarla idelanie pod obejma - a z obejmy nie zostalo praktycznie nic wiec pewnie bylo tez luzu sporo - jedn oz drugim dalo taki efekt wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> drugi ulter mam juz zamontowany (ten plaskaty) i nic nie trzeba robic - zdejmujesz stary wkladasz

> nowy i nic nie wystaje nic nie wymaga dopasowywania

uwazie czytaj kara.gifzlosnik.gif

pisalem o tym z kadexe co ma puche jak standardowa panda, juz 4 auta z takimi puszkami widzialem gdzie tłumik wystaje. poszło nawet pisamo do kadexu czekamy na odpowiedz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad kupnem tego Ulter'a, mam jednak pytanie do użytkowników odnośnie brzmienia- jak głośny jest ten wydech, dużo różni się od seryjnego? Nie chce żeby Panda na drodze buczała jakby miała kilofem wybitą dziurę w tłumiku zlosnik.gif Zależy mi na dyskretnym trochę ochrypłym pomruku. Z góry dzięki za info skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiałem się nad kupnem tego Ulter'a, mam jednak pytanie do użytkowników odnośnie brzmienia-

> jak głośny jest ten wydech, dużo różni się od seryjnego? Nie chce żeby Panda na drodze buczała

> jakby miała kilofem wybitą dziurę w tłumiku Zależy mi na dyskretnym trochę ochrypłym pomruku.

> Z góry dzięki za info

rozne sa opinie

jeden z userow zalozyl i niestety zaraz zdjal bo jednak wydawal sie za glosny

jak dla mnie osobiscie jest bardzo mily pomruk oczywiscie glosniejszy w porownaniu z seria ale nie przeszkadzajacy w jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w sam raz, może ciut za cichy. Mojemu ojcu też nie przeszkadza.

Tak jak koledzy wyżej pisali między 2,7-3,5k rpm przy mocniejszym przyciśnięciu wydaje bardzo miły "pomruk". Poza tym tocząc się z górki bez gazu też w tym zakresie obrotów dobrze brzmi.

Jeżdżąc delikatnie jest cichutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> A ja mam pytanko do posiadaczy Ultera, czy u was też ten tłumik pierdzi lub nawet bym powiedział

> strzela przy zejściu z obrotów (po zdjęciu nogi z gazu) ?

Tak (chyba nie zawsze), ale w trakcie jazdy tego nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam pytanko do posiadaczy Ultera, czy u was też ten tłumik pierdzi lub nawet bym powiedział

> strzela przy zejściu z obrotów (po zdjęciu nogi z gazu) ?

To że strzela czy coś to chyba też związane z zasilaniem auta LPG ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To że strzela czy coś to chyba też związane z zasilaniem auta LPG

wg mnie chodzi autorowi o straly jakie mozna czasem uslyszec przy odjeciu gazu.. a to jest normalne przy glosniejszym wydechu

bez tlumika to dopiero pieknie slychac strzaly z dopalania paliwka po odjeciu gazu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja mam pytanko do posiadaczy Ultera, czy u was też ten tłumik pierdzi lub nawet bym powiedział

> strzela przy zejściu z obrotów (po zdjęciu nogi z gazu) ?

Nie jakos strasznie głosno ale strzela gdy np redukujesz bieg i noga z gazu, przyjemnie "pierdzi" słyszalne zwłaszcza wieczorami gdy cisza na ulicach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.