Skocz do zawartości

Zakup głośników 165 mm


domess

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wałkowany przez wszystkich na wszystkich forach.

Zdecydowałem zakupić do mojej Astry II najlepsze możliwe głośniki oczywiście pod radio - nie planuje wzmacniacza.

Zapoznałem się z wypowiedziami na naszym forum oraz kilku innych i udałem się do firmy zajmującej się CARAUDIO z przekonaniem, że kupię albo głośniki HERTZ ESK 165 albo Helix B62C. Oba modele zachwalane przez wszystkie fora internetowe.

Ponieważ nigdy nie kupuje "kota w worku" zapytałem czy mogę posłuchać jak grają.

Akurat trafiłem na montaż głośników w Vectrze B. Usługa kompleksowa montaż wygłuszenie kable itd.

Klient facet w wieku około 25 lat. Radio Alpine 9xxx nie pamiętam dokładnie.

Cała sytuacja wyglądała następująco :

Facet gustował w muzyce raczej spokojniej (coś w stylu Gipsy King, Rynkowski)

Z rozmowy wywnioskowałem, że przyszedł z podobnym co ja konkretem - chciał zamontować Helix Blue 62C i coś na tył.

Jednak firma zaproponowała mu aby najpierw zrobić zabudowę pod głośniki tylko w przodzie a potem na próbę zamontować różne głośniki do odsłuchu.

Ja akurat trafiłem na ten moment.

Typy klienta

Hertz ESK 450 zł i DSK 280 zł

Helix B62C 260 zł

JBL GTO nie pamiętam symbolu 300 zł

SinusLive 165 + neo 13 i 25 (coś takiego) 260 zł i 290 zł

Osobiście słyszałem tylko SinusLive i Helixy i Hertz ESK.

Potem panowie wrzucili mu jakieś polskie PRO A bez zwrotnicy za 570 zł i ...

Powiem tak facet zamiast HERTZów Helix'ów Sinusów czy innych zakupił jakieś głośniki PRO A za kwotę coś 570 zł i to bez zwrotnicy icon_eek.gif

Osobiście zrobił bym to samo. Wszystkie te markowe firmy powinny się uczyć od tej PROA jak robić głośniki.

Opowiem w skrócie co usłyszałem

SinusLive najgorsza średnica jeszcze z tymi tweeterami neo 13 nie było tego słychać ale z neo 25 to był tylko bass i sopran zero średnicy. Rekonstrukcja sceny mizerna. Plus dla tych głośników za dobrą szczegółowość.

Hertz DSK scena w miarę przyzwoita pod warunkiem, że ściągniemy wysokie tony, ale wtedy jest płasko średnica wchodzi na pierwszy plan i jest wrażenie jakbyśmy słuchali megafonu. Zero szczegółowości coś jak na dworcu kolejowym.

Hertz ESK w połączeniu z samym radiem to dramat. ESK grają podobnie jak DSK tylko, że ciszej i jakoś bez życia. Za duża moc aby zasilić samym radiem.

Helixy chyba były najbardziej zrównoważone. Bass, średnica, sopran wszystko na tym samym poziomie. Scena znacznie lepiej niż w Sinusach ale zero szczegółowości i ogólnie mało dynamicznie może to wynikło z faktu że grały do Hertzach które są ostre jak brzytwa.

Generalnie jakbym jadł dobre kartofle ale nie posolone.

Natomiast te PROA zaskoczyły mnie totalnie. Po pierwsze znacznie głośniejsze od pozostałych, no i rekonstrukcja sceny na bardzo wysokim poziomie, w porównaniu do poprzednich głośników można odnieść wrażenie, że podłączyliśmy wzmacniacz.

Soprany czyste z poprawną średnicą dają naprawdę niezłą szczegółowość.

Bass również niezły, chociaż klient stwierdził, że sinusy według niego lepiej zagrały basem.

Mnie się wydaje, że tutaj po prostu średnica tych PROA trochę zneutralizowała bass. W Sinusa średnicy prawie nie było.

Oczywiście cała sytuacja zburzyła moje pojecie o głośnikach i w ogóle o opiniach na forum.

Jeżeli ktoś gdzieś kiedyś słyszał coś o głośnikach PROA lub je posiada proszę o jakiś komentarz i swoją opinię.

Na koniec po uregulowaniu rachunku panowie zaprezentowali Mondeo z głośnikami MOREL czy coś takiego zasilone wzmacniaczem + SUB i generalnie urok głośników PROA prysł. No ale to inna przedział cenowy.

Potem wsiadłem do mojej Astry i po właczniu radia zaraz wyłączyłem żeby się nie rozplakać frown.gif

Jedyne pocieszenie jest opinia sprzedawcy, że te PROA z moim VDO CD 441 XED powiny ładnie zagrać.

To tyle po prostu chciałem się podzielić z Wami dzisiejszym przeżyciem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie PROA Simple 16 + 25.

I na pewno bez zwrotnicy.

Kurde faktycznie może te przody puścili na 4 kanałach zamiast dwóch, a w ALPINie zrobili odcięcie - musze dzisiaj dopytać.

Tylko zastanawiam się jak z pozostałymi głośnikami - mostkowali przy zwrotnicy ? hmmmmm

W każdym razie te PROA powaliły na kolana całą resztę.

Aha dzisiaj będę miał możliwość posłuchać tych głośniczków z moim radiem VDO CD 441 XED w wygłuszonej Astrze II ale HTB - ja mam kombi. Już się nie mogę doczekać - właśnie przygotowuje repertuar.

Napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wrzucili mu jakieś polskie PRO A bez zwrotnicy

>

Nie jakieś, tylko stare dobre Vify, sprzedawane ( bo nie wiem czy również produkowane, a nie chce mi się sprawdzać) pod szyldem ProA i z tego co pamiętam w torze tweetera 19mm mają jedynie kondensator 4,7mikro, który za całą zwrotnicę robi, ale w zupełności wystarcza. Zupełnie przyzwoite do spokojnej muzyki pod radyjko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jakieś, tylko stare dobre Vify, sprzedawane ( bo nie wiem czy również produkowane, a nie chce

> mi się sprawdzać) pod szyldem ProA i z tego co pamiętam w torze tweetera 19mm mają jedynie

> kondensator 4,7mikro, który za całą zwrotnicę robi, ale w zupełności wystarcza. Zupełnie

> przyzwoite do spokojnej muzyki pod radyjko.

Jak miałeś doczynienia z tymi głośnikami napisz coś food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie PROA Simple 16 + 25.

> I na pewno bez zwrotnicy.

> Kurde faktycznie może te przody puścili na 4 kanałach zamiast dwóch, a w ALPINie zrobili odcięcie -

> musze dzisiaj dopytać.

> Tylko zastanawiam się jak z pozostałymi głośnikami - mostkowali przy zwrotnicy ? hmmmmm

> W każdym razie te PROA powaliły na kolana całą resztę.

> Aha dzisiaj będę miał możliwość posłuchać tych głośniczków z moim radiem VDO CD 441 XED w

> wygłuszonej Astrze II ale HTB - ja mam kombi. Już się nie mogę doczekać - właśnie przygotowuje

> repertuar.

> Napisze co i jak.

Czekam na sprawozdanie jak te PROA grają pod vdo cd 441xed food.giffood.gif, sinusy albo helixy też będą testowane pod 441?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dokładnie PROA Simple 16 + 25.

> I na pewno bez zwrotnicy.

> Kurde faktycznie może te przody puścili na 4 kanałach zamiast dwóch, a w ALPINie zrobili odcięcie -

> musze dzisiaj dopytać.

> Tylko zastanawiam się jak z pozostałymi głośnikami - mostkowali przy zwrotnicy ? hmmmmm

> W każdym razie te PROA powaliły na kolana całą resztę.

> Aha dzisiaj będę miał możliwość posłuchać tych głośniczków z moim radiem VDO CD 441 XED w

> wygłuszonej Astrze II ale HTB - ja mam kombi. Już się nie mogę doczekać - właśnie przygotowuje

> repertuar.

> Napisze co i jak.

I jak byłeś, słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak byłeś, słuchałeś?

Byłem byłem - Powiem tak zestawienie VDO cd 441 XED + PROA miażdży claps.gif

Co tu dużo mowić - w końcu słychać namiastkę HIGH AUDIO.

Tylko taka mała uwaga - jak się zabuduje tweetery standardowo to trzeba się liczyć z utratą szczegółowości.

Najlepiej skierować tweetery do środka wtedy efekt jest SIKALAFO claps.gif

Jak tylko zrobi się ciepło zabieram się za montaż.

Aha jakby ktoś był chętny mam namiary na kolegę ze śląska który ma Astrę HTB radio VDO cd 441 XED i głośniki PROA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.