Skocz do zawartości

Zmiana paska alternatora na szerszy PI


NOWOPA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Spotkałem się z opinią mechanika że dobrze przy zmianie paska alternatora na nowy dobrać taki aby był "trochę" szerszy, bo oryginalne lubią się ślizgać i po czasie piszczą. Co o tym sądzicie? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to niemożliwe, ponieważ oprócz rowkowania pasek siedzi

między bieżniami zewnętrznymi koła pasowego alternatora.

Pasek piszczy wtedy gdy się ślizga po kole pasowym, czego

przyczyną jest zbyt słaby naciąg paska (nadmierne zużycie)

lub zatarcie łożysk, ewentualnie przyblokowanie zanieczyszczeniem

pomiędzy stojanem a wirnikiem alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Spotkałem się z opinią mechanika że dobrze przy zmianie paska alternatora na nowy dobrać taki aby

> był "trochę" szerszy, bo oryginalne lubią się ślizgać i po czasie piszczą. Co o tym sądzicie?

Bezedura. Prędzej pasek zacznie się strzępić niż zacznie piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bezedura. Prędzej pasek zacznie się strzępić niż zacznie piszczeć.

Jeszcze w żadnym aucie nie postrzępił mi się żaden pasek wielorowkowy ale za to piszczały wszystkie jak zbliżał się ich koniec. Strzępił to się w maluchu, zwykły klinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wielorowkowy pasek tez potrafi piszczec, wiele razy sie z tym spotkalem np: w CC 1.1, PI oraz PII.

Nie dopisałem - przy odpowiednim naciągu. Jeden pasek od 96 miał już rozwarstwione brzegi i lekkie strzępki ale nie ślizgał się ( piszczał ). Drugi od 3 lat zero problemów.

Ale pomijając już ten fakt, trzeba kupić taki pasek jak ma być i po problemie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a u mnie wielorowkowy pasek alternatora nagle zrobil bum i 2-3 rowki odlecialy w kosmos po drodze

> zahaczajac o rozrzad. w efekcie: wszystkie zawory pogiete = remont glowicy.

> pasek byl w miare nowy i nie nosil oznak zuzycia, no i nie piszczal.

z ciekawości - pamiętasz jakiego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oslabiony.gif mam też u siebie...

Kupowałeś gdzieś w sklepie motoryzacyjnym?

Dużo na nim przejechałeś jak to się stało?

Nie wiem jak by to wyglądało z reklamacją takiego produktu, obawiam sie ze zaczeło by się od argumentów ze strony sprzedawcy typu "błędny naciąg paska lub nieprawidłowa praca elementów współpracujących" i można by nie wiele wskórać. Coś działałeś w tym temacie? Jaki pasek założyłeś po remoncie głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowałeś gdzieś w sklepie motoryzacyjnym?

kupowal poprzedni wlasciciel - user lukaszc

> Dużo na nim przejechałeś jak to się stało?

na pasku przejechane 10tys.

> Nie wiem jak by to wyglądało z reklamacją takiego produktu, obawiam sie ze zaczeło by się od

> argumentów ze strony sprzedawcy typu "błędny naciąg paska lub nieprawidłowa praca elementów

> współpracujących" i można by nie wiele wskórać. Coś działałeś w tym temacie?

nic nie robilem, bo zadna z teorii mechanika sie nie potwierdzila. kolka byly wspolbiezne, alternator byl taki jak trzeba. nie widze realnych szans i podstaw do walki o cokolwiek.

> Jaki pasek założyłeś po remoncie głowicy?

remont glowicy + wymiana wariatora (IMO niepotrzebna, ale wymuszona przez "naprawiacza glowic" - "to ja nie daje gwarancji na poprawne dzialanie glowicy, jesli ten element nie bedzie wymieniony" wariator rozebralem i stan byl wzorowy - wszystkie zebatki idealne, bo wariator zmienial jeszcze wczesniejszy wlasciciel - matadorRS przy 60tys. - czyli 25tys km wstecz.)

przy naprawie wymieniono caly rozrzad: wszystkie kolka, napinacze, pasek i to samo przy ukladzie paska mikro: zmiana alternatora, napinaczy, kolek, paska.

teraz oba paski sa GATES.

niestety wyszedl jeszcze taki babol:

punto_walek.jpg

jak widac walek ssacy mial zjechana krzywke i to mocno. uzywki nie dalo sie kupic, regenerowanych nie chcialem, to kupilem nowke.

polecam punto HGT hehe.gif

EDiT: to jeszcze dorzuce zdjecie na ktorym strzalka pokazuje fragment paska mikro nawinietego na kolko rozrzadu.

pasek mikro zablokowal zeby na kole i pasek rozrzadu przeskoczyl o nieznana ilosc zebow. wink.gif

punto_rozrzad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

> polecam punto HGT

no to grubo sick.gif

trochę nieszczęście... ja kupiłem 1.2 16V z sekwencją Tartarini, w pół roku zrobiłem 10k km całkiem bezproblemowo.Oprócz wymian płynów,filtrów,świec,kabli po zakupie zrobiłem hamulce, sprzęgło i jakiś czas temu mechanizm wycieraczek, tak to ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.