Skocz do zawartości

vat od paliwa - KRATKI


arturo07

Rekomendowane odpowiedzi

> A teraz najlepsze

> Quote:

> Uwaga

> Z pewnością spełnienie samych założeń ustawowych bez posiadania wpisów do dowodu rejestracyjnego i

> dodatkowego badania nie będzie przez Urzędy Skarbowe interpretowane jako warunek wystarczający

> dola pełnego odliczenia VAT. (...)

I to jest to o czym pisałem, zrobić ponowny przegląd za który się płaci żeby stwierdzili że ciężarowe jest ciężarowe screwy.gif

Ja rozumiem żeby sprawdzali po dacie wprowadzenia tego przepisu ale żeby trzeba było ponownie jeździć na przegląd to już jest przegięcie, a podobno prawo nie działa wstecz hmm.gif

I jeszcze jedno, oprócz wymaganego rozmiaru czyli 49% przestrzeń osobowa i 51% przestrzeń bagażowa, auto musi mieć jakąś tam ładowność bo inaczej się nie załapie.

I jeszcze bonusik, niby jest napisane jak zmierzyć to sami diagności za bardzo nie wiedzą, dlatego pierwszy pomiar podważyłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odliczać vat od rat leasingowych jak również vat od paliwa - zgłoszenie do US do 31.01.2011r

Już Ci wcześniej napisałem - przed ETS masz duże szanse na wygraną. Rozumiem, że twoja księgowa, będąc prawnikiem, ma także uprawnienia wystarczające do występowania przed NSA i ETS ?

Bo ja jednak jestem zbyt leniwy na włóczenie się po Brukseli za VAT-em od paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Badanie VAT-1 nie ma charakteru badania "czasowego" - jest "raz na całe życie", chyba, że nastąpi

> zmiana w pojeździe.

> Zasada taka sama jak np hak, gaz, taxi itp.

> Teoretycznie auto z takim wpisem powinno być w ramach przeglądu rejestracyjnego zbadane również pod

> tym kątem, ale kto to robi ?

Dziękuję za pełną informację 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> INFO

> moja ksiegowa odlicza mi vat od paliwa

> za 2 dni płatnosc vatu a ja sie wacham jeszcze czy mozna czy nie

ja w tym nie widze nic zabawnego oslabiony.gif

wystarczy do łapy zabrać ustawe i wcztać się dokładnie a w/w artykuł bedzie miał pokrycie w przepisach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja w tym nie widze nic zabawnego

> wystarczy do łapy zabrać ustawe i wcztać się dokładnie a w/w artykuł bedzie miał pokrycie w

> przepisach!!!

Ja też nie byłem pewny, pojechałem na diagnostykę, zapłaciłem za badanie 50 zł i spokojnie odliczam VAT od paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.