Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Jaki znacie max przebieg na silniku 1.0 w np. Yaris II?

Featured Replies

Napisano

Hej!

Jaki macie/znacie maksymalny przebieg na takim silniczku 1.0 w Yaris II, do czasu remontu tłoków/wału czy do czasu remontu głowicy?

Interesuje mnie ta wiadomość bo mogę kupić w dość dobrym stanie autko z tym silnikiem ale legitymujące się przebiegiem ponad 240kkm... i ten przebieg mnie przeraża.

a ewentualnie ile moge zapłacić za remont silnika , tj wymiana na nadmiarowe tłoki+pierścionki i panewki na wale?

Napisano

> Hej!

> Jaki macie/znacie maksymalny przebieg na takim silniczku 1.0 w Yaris II, do czasu remontu

> tłoków/wału czy do czasu remontu głowicy?

> Interesuje mnie ta wiadomość bo mogę kupić w dość dobrym stanie autko z tym silnikiem ale

> legitymujące się przebiegiem ponad 240kkm... i ten przebieg mnie przeraża.

> a ewentualnie ile moge zapłacić za remont silnika , tj wymiana na nadmiarowe tłoki+pierścionki i

> panewki na wale?

ja bardziej bym się martwił czy ma :

- wymienione już sprzęgło

- wymienone tylnie łożyska - piasty - bębny

Napisano

Znam od nowości pewnego Yarisa II 1.0 2006r.

W grudniu miał ok. 230kkm, teraz pewnie 6-10kkm więcej.

Sprzęgła 4 sztuki (w tym jedno z winy użytkownika)

Przegubów już sam właściciel nie liczy...

Silnik obecnie na 15W/40 bierze ok. 1l. na 10000km, więc niewiele...

W fotelu kierowcy wytarła już się tapicerka (widać gąbkę)

Silnik oczywiście od nowości.

Skrzynia od nowości

Yaris II, czy Aygo to już niestety nie Toyota, która robiła 300 000km prawie bez szemrania...

  • 2 tygodnie później...
Napisano

> a ewentualnie ile moge zapłacić za remont silnika , tj wymiana na nadmiarowe tłoki+pierścionki i

> panewki na wale?

Ty, ale to nie jest fiat 125p, tu takie coś nie występuje...

Wymienia się cały blok krótki i tyle.

Napisano

Szwagier zrobił na mikrze 1.0 k11 320 tyś i jedynie elektronika coś mu na koniec robiła problemy...

Napisano

> Hej!

> Jaki macie/znacie maksymalny przebieg na takim silniczku 1.0 w Yaris II

Wczoraj widziany - 310 tys - trzeszczy, stuka, puka ale pali na dotyk i jeździ normalnie.

Napisano

> Wczoraj widziany - 310 tys - trzeszczy, stuka, puka ale pali na dotyk i jeździ normalnie.

Może to mało w temacie, bo dotyczy Uno, a więc samochodu teoretycznie tandetnego, psującego się, awatyjnego, i w ogóle fiatowskiego dziadostwa, ale osobiście mam w Uno 1.0 prawie 220 tyś i samochodzik chodzi całkiem elegancko. Koledze niebaWEM STUKNIE 300kkm i też jeździ. Więc 200-300 kkm dla Toyoty powinno być niczym bułka z masłem.

Napisano

> Ty, ale to nie jest fiat 125p, tu takie coś nie występuje...

> Wymienia się cały blok krótki i tyle.

Nowy za kilka tys. pln. i do tego tłoki i pierścienie w nominale, czy używany do szlifów...??? zlosnik.gif

Oczywiście, że robi się szlif u kupuje nadwymiary....!

Napisano

> Nowy za kilka tys. pln. i do tego tłoki i pierścienie w nominale, czy używany do szlifów...???

> Oczywiście, że robi się szlif u kupuje nadwymiary....!

Krótki blok to taki element do którego przykręcasz miskę olejową i głowice i masz cały silnik - w komplecie już są tłoki, pierścienie a nawet wał i korbowody, co więcej wszystko już jest złożone.

Napisano

> Oczywiście, że robi się szlif u kupuje nadwymiary....!

Yhy.

Poproszę w takim razie numery części.

I instrukcję, jak robi się szlif na nikasilowanych tulejach.

Napisano

> Yhy.

> Poproszę w takim razie numery części.

> I instrukcję, jak robi się szlif na nikasilowanych tulejach.

Jak nie pękł pierścień i nic nie wpadło do cylindra to nikasil się "nie zużywa". Więc ładuje się nominalne tłoki z nominalnymi pierścieniami - dostępne w ASO, wał oddaje się do szlifu i kupuje nadwymiarowe panewki (też w ASO). Jak kto lubi.

Napisano

> Jak nie pękł pierścień i nic nie wpadło do cylindra to nikasil się "nie zużywa". Więc ładuje się

> nominalne tłoki z nominalnymi pierścieniami - dostępne w ASO, wał oddaje się do szlifu i

> kupuje nadwymiarowe panewki (też w ASO). Jak kto lubi.

Nie no, że teoria mówi, że szybszemu zużyciu niż gładzie ulegają pierścienie i "co najwyżej" trzeba je wymienić to ja wiem.

Z praktyką ino nieco gorzej...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.