Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu [G]


pgs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Wczoraj spotkała mnie nie miła niespodzianka podczas wracania z trasy przytrafiła mi się awaria silnik stracił moc, przy dodaniu gwałtowniej gazu zaczyna silnik chodzic jak traktor (na lpg jaki i PB) check mrugał, błędy wyskoczyły 0300 i 303, wypadanie zapłonu :/ auto odstawione u mechanika, niedawno wymieniałem świece GM. może coś z chrz.... z tego co czytałem przyczyna może być padnięta cewka lub coś w głowicy i tu moje pytanie co np? Panowie pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na razie mój mechanior mówi że na jednym cylindrze słabsze ciśnienie :/ i du...

ile auto ma przelotu?

masz je od nowości?

wrzuc w google "wypadanie zapłonów z16xe"

znajdziesz długi wątek na forum opel.24

ludzie piszą że w tamtych czasach wprowadzono wymiane oleju co 30 tys km i w związku z tym lubią zapiekać się pierścienie olejowe i podwieszać zawory ze względu na dużą ilośc nagaru

stąd wypadanie zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto mam od ponad roku stan licznika kupno 107kkm teraz 139kkm olej stosuje 10w40 GM zmieniam co

> 15kkm dolewam 2 litry od wymiany do wymiany

imho przy takim przebiegu to powinien śmigac na syntetyku

edit: odbierz maila z profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem auto od mechanika, wymienił mi DIS twierdzi że jest ok, lecz teraz silnik jakby był bardziej elastyczny tzn do 2500 obrotów czasem sie dławi i szarpie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto mam od ponad roku stan licznika kupno 107kkm teraz 139kkm olej stosuje 10w40 GM zmieniam co

> 15kkm dolewam 2 litry od wymiany do wymiany

Zalej go Valvoline 10w40 Maxlife są w 5 litrowych butlach starczy Ci od wymiany do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to właśnie próbowałem i jak delikatnie na zimnym rozpędzałem to nic się nie działo i gdy temperatura wynosi 90* to można gwałtownie przyspieszać i jest ok. Problem wypadania zapłonu podejrzewam w momencie przełączania na gaz i nawet gdy włączyłem na pb z wydechu jakby pierdział. Dziś zmieniłem Swiece na stare które jakiś miesiąc temu zmieniłem(NGK) objawy te same były . teraz wymontowałem bezpiecznik od lpg i jak na razie spokój przez weekend będę jeździł na samym pb;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały dzień na samym PB i jak na razie ok. Na zimnym i ciepłym silniku normalnie można " butować" . Poczekam do poniedziałku i chyba go do gazownika zawiozę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
cool.gif po weekendowej jeździe na samym Vpover (ponad 100km) i dodatku do paliwa który niby czyści i ułatwia przechodzenie na lpg , znów załączyłem instalacje lpg i jak na razie brak objawów 270751858-jezyk.gif mam nadzieje że tak pozostanie. Zastanawia mnie tylko jeden fakt czym to mogło być spowodowane hmm.gif, bo po zmianie cewki objawy były nadal takie same, wymiana na świece " stare spod płotu " to samo , dopiero pogonienie go ostro na PB. pomogło:). Czytałem wiele wątków na różnych forach i sugestie były co by się nagar zbierał, tylko mój styl jazdy raczej na to nie pozwala. Może jakieś sugestie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po weekendowej jeździe na samym Vpover (ponad 100km) i dodatku do paliwa który niby czyści i

> ułatwia przechodzenie na lpg , znów załączyłem instalacje lpg i jak na razie brak objawów mam

> nadzieje że tak pozostanie. Zastanawia mnie tylko jeden fakt czym to mogło być spowodowane ,

> bo po zmianie cewki objawy były nadal takie same, wymiana na świece " stare spod płotu " to

> samo , dopiero pogonienie go ostro na PB. pomogło:). Czytałem wiele wątków na różnych forach i

> sugestie były co by się nagar zbierał, tylko mój styl jazdy raczej na to nie pozwala. Może

> jakieś sugestie ?

sugestia jest taka ze lpg rozjechalo ci mape wtryskow. jazda na samej benzynie przy prawidlowych parametrach pozwolila jej na nowo sie "napisac" problem powroci za jakis czas jazdy na lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.