Skocz do zawartości

Scenic do oceny


motil

Rekomendowane odpowiedzi

> szanowni koledzy w wolnej chwili rzućcie okiem na autko z linku

> kolega z pracy kupił niedawno Scenica, przejechałem sie dziś rano i mnie to autko urzekło.

> proszę o krytyczne uwagi do auta ze zdjęć

Diesel + komis + auto z zagranicy to mi juz wystarczy zeby sie nie interesowac zlosnik.gif

Zastanawiajacy jest ten napis na oslonie paska 145.000 bo wg instruckji w tych dci wymienia sie co 120tys...

Za chwile sie dowiesz, ze te silniki to jedna wielka awaria, ale ja mam wersje 120KM w Primerze i obecnie ma juz 240tysok.gif

Naprawde niewiele pali i jak na diesla nie jest zbyt glosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu powiedzieć... Scenic jak scenic, w dodatku w najpopularniejszym kolorze. Dość ubogo wyposażony, nie ma elektrycznych szyb z tyłu, skórzanego obszycia kierownicy, klimatronika ani ESP, ani otwieranej tylnej szyby w klapie. Ma za to czujniki parkowania z tyłu - IMO dołożone. Co do przebiegu - mój z 2001 roku ma 178 kkm więc tu z 2003 145 kkm - może i ma, licho wie. Przepięknie wyplakowany silnik ale brak osłony. Szyba przednia może i fabryczna (widać nalepki informujące o poduszkach), a auto wygląda gładko i niebrzydko. Cena myślę że niewysoka, szczególnie jeśli ładny stan miałby okazać się prawdą.

Co do samego modelu zaś - bardzo wygodny, rodzinny, pakowny i praktyczny (vide bagażnik z wyjmowanymi fotelami, mnóstwo skrytek i schowków). Silnik na tle dzisiejszych konstrukcji dieslowskich dość przyjazny w eksploatacji o ile nie okaże się padliną (brak dwumasu, dające regenerować się wtryski Boscha). Spalanie od 4,4 w trasie (osobiście osiągnięte przy nieprzekraczaniu 90 i płynnej jeździe) do 8-8,5 w mroźne dni (miasto, krótkie odcinki). Silnik zaskakująco głośny na trasie, powyżej 110 dla przyzwyczajonych do cichych benzynek może być męczący. Części łatwo dostępne, coraz więcej używanych za niewielkie pieniądze. Zamienniki przeważnie do wyboru do koloru. Ceny - nie powalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozmawiałem z gościem i mówił, że pasek wymienił bo nie wyglądał zbyt dobrze.

Pamietaj, ze to jest komis sick.gif

Jak dla mnie to tylko cos nabazgral na obudwie zeby wygladalo na "wymienione".

Moze nie sprawdzil, ze jest co 120 tys i teraz pali glupa...

Swoja droga pasek to nie wszystko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik

> zaskakująco głośny na trasie, powyżej 110 dla przyzwyczajonych do cichych benzynek może być

> męczący.

To chyba zalezy sporo od wyciszenia kabiny i skrzyni biegow.

U mnie na 6 biegu ma mniej niz 2000 obrotow i jest naprawde zadziwiajaco cichook.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozmawiałem z gościem i mówił, że pasek wymienił bo nie wyglądał zbyt dobrze.

To, że ktoś mówi, to niekoniecznie może być prawda. Niech pokaże Ci jakiś papier na to - cokolwiek, FV za usługę wymiany czy choćby paragon zakupu paska. Poza tym - wymienił sam pasek? A co z osprzętem - rolki, napinacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, że ktoś mówi, to niekoniecznie może być prawda. Niech pokaże Ci jakiś papier na to - cokolwiek,

> FV za usługę wymiany czy choćby paragon zakupu paska. Poza tym - wymienił sam pasek? A co z

> osprzętem - rolki, napinacz?

Własnie.Ja tam chociaż paragony zbieram ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, że ktoś mówi, to niekoniecznie może być prawda. Niech pokaże Ci jakiś papier na to - cokolwiek,

> FV za usługę wymiany czy choćby paragon zakupu paska. Poza tym - wymienił sam pasek? A co z

> osprzętem - rolki, napinacz?

przez telefon twierdził że rozrząd kompletny i że ma na to jakieś papiery. wiadomo że może ściemniać a klient jak zobaczy na miejscu ładny błyszczący wózek to o nic więcej nie będzie pytał hehe.gif

może uda mi się jutro być w DT to obczaję to autko nawet z czystej ciekawości ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie handlarzy. Przeciez nikt nie jest w stanie utrzymac auto w idealnym stanie lakierniczym.Odpryski sa naturalne i otarcia .Ja zrobiłem 30kkm i mam tylko 3. Kupmel kupił audi A3 06r bezwypadkowe. Ale lakier(czarny) zjechany po myjniach i masa odprysków na przodzie(140kkm) .Te świecace auta juz sie nudza ,niech wymysla cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabłyszczony na maksa i pod sprzedaż.

NIKT, a zwłaszcza handlowiec nie kupuje pojazdu by mu jeszcze rozrząd i filtry robić - żaden interes. więc jak go kupisz, to powymieniaj to w pierwszej kolejności. choćby wyglądało na nowe.

przebieg pewnie kręcony (który nie ma), ale jak stan techniczny OK, to można zaryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nabłyszczony na maksa i pod sprzedaż.

> NIKT, a zwłaszcza handlowiec nie kupuje pojazdu by mu jeszcze rozrząd i filtry robić - żaden

> interes. więc jak go kupisz, to powymieniaj to w pierwszej kolejności. choćby wyglądało na

> nowe.

> przebieg pewnie kręcony (który nie ma), ale jak stan techniczny OK, to można zaryzykować

Zgoda - błyszczy się jak psu... Ale znowu który się nie błyszczy? Mój w sumie podobny jak ze zdjęcia został sprowadzony z Francji z lekko uszkodzonym tyłem - widziałem i oglądałem, a potem został zrobiony przez znany mi warsztat i przyszykowany do sprzedaży, i też był ładny i błyszczący i wyprany i pachnący biglaugh.gif

Bo z drugiej strony, kto by chciał kupić samochód z zasyfionym wnętrzem i cały porysowany albo poobijany pod marketami? Pewno za bardzo nikt, a jeśli już to za pół darmo nie patrząc że może technicznie jest bardzo fajny stan. Ale akurat mnie to nikt o wymienionym rozrządzie nie wspominał - jakoś i tak nie miałbym zaufania, że ktoś sprowadził, wymienia wszystko i sprzedaje. Bo przecież takie paski filtry oleje i płyny to ładna kwota potrafi się uzbierać - i co, to handlarz bierze na siebie? Nie bardzo to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem, zobaczyłem

maska coś nierówno leży, podobnie jak klapa bagażnika. przedni zderzak malowany - lakier kiepsko dobrany odcieniem. drzwi pasażera z przodu coś nierówne szczeliny.

silnik nawet ładnie równo pracuje, nie kopci, tylko wszędzie ten plak i błysk.

ogólnie auto wygląda jak tryśnięte w całości, zbyt ładne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.