Skocz do zawartości

kap...kap...kapie olej...


lukanio

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdoberek,

Mały problemik z miśkiem się pojawił...wychodząc z pracy kilka dni temu mym oczom ukazała się mała plama oleju pod miśkiem na parkingu, dosłownie efekt kropli czy dwóch, rzut oka pod miśka i oczom ukazała się ufajdana miska - od strony pasażera i dalej rozmyte na spód miski i wisząca kropelka oleju, wytarłem i dzisiaj po raz kolejny kropelka pod autem wink.gif wygląda to tak jakby puszczał uszczelniacz na wale od strony rozrządu i sobie spływało po misce w dół? jest taka opcja? można z tym jeździć jeszcze chwilę czy istnieje ryzyko poważniejszego wycieku? generalnie tak za 1,5 mca tj 7kkm na przegląd jadę z wymianą rozrządu, oleju itd. to za jednym zamachem by chłopaki zrobili...oleju znacząco nie ubywa więc tragedii nie ma...szkoda by było tylko w trasie stanąć bez oleju w silniku zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieńdoberek,

> Mały problemik z miśkiem się pojawił...wychodząc z pracy kilka dni temu mym oczom ukazała się mała

> plama oleju pod miśkiem na parkingu, dosłownie efekt kropli czy dwóch, rzut oka pod miśka i

> oczom ukazała się ufajdana miska - od strony pasażera i dalej rozmyte na spód miski i wisząca

> kropelka oleju, wytarłem i dzisiaj po raz kolejny kropelka pod autem wygląda to tak jakby

> puszczał uszczelniacz na wale od strony rozrządu i sobie spływało po misce w dół? jest taka

> opcja? można z tym jeździć jeszcze chwilę czy istnieje ryzyko poważniejszego wycieku?

> generalnie tak za 1,5 mca tj 7kkm na przegląd jadę z wymianą rozrządu, oleju itd. to za jednym

> zamachem by chłopaki zrobili...oleju znacząco nie ubywa więc tragedii nie ma...szkoda by było

> tylko w trasie stanąć bez oleju w silniku

może popuszczać z uszczelniacza waytogo.gif

jedz na przegląd teraz i bedziesz miał problem z głowy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieńdoberek,

> Mały problemik z miśkiem się pojawił...wychodząc z pracy kilka dni temu mym oczom ukazała się mała

> plama oleju pod miśkiem na parkingu, dosłownie efekt kropli czy dwóch, rzut oka pod miśka i

> oczom ukazała się ufajdana miska - od strony pasażera i dalej rozmyte na spód miski i wisząca

> kropelka oleju, wytarłem i dzisiaj po raz kolejny kropelka pod autem wygląda to tak jakby

> puszczał uszczelniacz na wale od strony rozrządu i sobie spływało po misce w dół? jest taka

> opcja? można z tym jeździć jeszcze chwilę czy istnieje ryzyko poważniejszego wycieku?

> generalnie tak za 1,5 mca tj 7kkm na przegląd jadę z wymianą rozrządu, oleju itd. to za jednym

> zamachem by chłopaki zrobili...oleju znacząco nie ubywa więc tragedii nie ma...szkoda by było

> tylko w trasie stanąć bez oleju w silniku

A sprawdź sobie dokładnie filtr oleju . U mnie puszka się rozszczelniła i olej był rozbryzgany przez pęd powietrza nawet na deklu zaworowym. Była kiedyś wadliwa seria filtrów do Pandy ale nie pamiętam producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieńdoberek,

> Mały problemik z miśkiem się pojawił...wychodząc z pracy kilka dni temu mym oczom ukazała się mała

> plama oleju pod miśkiem na parkingu, dosłownie efekt kropli czy dwóch, rzut oka pod miśka i

> oczom ukazała się ufajdana miska - od strony pasażera i dalej rozmyte na spód miski i wisząca

> kropelka oleju, wytarłem i dzisiaj po raz kolejny kropelka pod autem wygląda to tak jakby

> puszczał uszczelniacz na wale od strony rozrządu i sobie spływało po misce w dół? jest taka

> opcja?

Tak jest taka opcja, koszt uszczelniacza jest zabójczy.... całe 8 zł hehe.gif sprawdź czy to oby napewno leci z uszczelniacza wału a nie np. z filtra jak tu jeden user napisał wink.gif A jeszcze moze być taka opcja że masz tak duży wyciek że cieknie z wałka rozrzadu ale to raczej malo prawdopodobne grinser006.gif

można z tym jeździć jeszcze chwilę czy istnieje ryzyko poważniejszego wycieku?

Niby jeździć mozna, ale olej ucieka więc zanieczyszczasz środowisko a nie wiem co na to zieloni nono.gif Jednak postarał bym się przyśpieszyć ten przegląda i naprawę wink.gif

> generalnie tak za 1,5 mca tj 7kkm na przegląd jadę z wymianą rozrządu, oleju itd. to za jednym

> zamachem by chłopaki zrobili...oleju znacząco nie ubywa więc tragedii nie ma...szkoda by było

> tylko w trasie stanąć bez oleju w silniku

Kontroluj stan oleju w silniku oraz wyciek. Jednak suma sumarum ja bym pojechał na wymianę i mycie silnika zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że uszczelka na wale...ale też i pompa zaczynała puszczać i dlatego taki się syf zrobił. Tak czy inaczej uszczelka wymieniona, pompa wymieniona, pasek wymieniony, rolka wymieniona - koszt - 300 zł za wszystko a i tak wszystko wskazuje na to, że panda pójdzie na handel bo okazja w postaci fabii za śmieszne pieniądze na horyzoncie się pojawiła smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.