Napisano 12 Lutego 201115 lat Wiadomo , w AG dostęp jest fatalny. Ale mechanicy wymieniają gumy bez zrzucania sanek. Jaki jest dobry sposób na wymianę tych elementów samodzielnie na kanale? Jakich kluczy użyć? Jakiś przegubowy , specjalny?
Napisano 12 Lutego 201115 lat Do prawego używalem nasadowego torxa na metrowym patyku z przegubem Do lewego dorobiłem własny klucz ze śruby z łbem torx
Napisano 12 Lutego 201115 lat Ja tak trochę nie fachowo sobie poradziłem. Wbiłem takie nieduże kliniki pod te gumy i też jest dobrze. Nowe gumy co prawda mam kupione ale jakoś nie mogę się za to zabrać.
Napisano 12 Lutego 201115 lat > Ja tak trochę nie fachowo sobie poradziłem. > Wbiłem takie nieduże kliniki pod te gumy i też jest dobrze. > Nowe gumy co prawda mam kupione ale jakoś nie mogę się za to zabrać. Za drugim razem zostawiłem starą gumę i owinąłem prawy stabilizator gumą z dętki rowerowej żeby nie było luzu a lewego nawet nie ruszałem bo nie miałem cierpliwości do śrub Jak na razie jest OK bo nie skrzypi i nie puka
Napisano 13 Lutego 201115 lat > Do prawego używalem nasadowego torxa na metrowym patyku z przegubem > Do lewego dorobiłem własny klucz ze śruby z łbem torx To mnie kolega pocieszył . Mam do wymiany gumy i łączniki jak się trochę ociepli to zabiorę się za to. Ja już wymiękłem przy wymianie tylnej poduszki silnika. Ale lubię wyzwania zobaczymy co będzie.
Napisano 14 Lutego 201115 lat > Jakich kluczy użyć? W sumie to wszystkie 4 wkręty pokonałem zwykłą 10 oczkową. Musi być to tylko dobrze wykonany klucz. Przy pomocy drugiej 10-tki robiłem przedłużkę ( nawet fotkę podawałem kiedyś). Zanim zabierzesz się za gumki odkręć łącznik stabilizatora ( ale pewnie to już wiesz ) Silikon w spraju się przyda przy montażu nowych gumek. pzdr
Napisano 14 Lutego 201115 lat Autor > W sumie to wszystkie 4 wkręty pokonałem zwykłą 10 oczkową. Musi być to tylko dobrze wykonany > klucz. co to znaczy? > Przy pomocy drugiej 10-tki robiłem przedłużkę ( nawet fotkę podawałem kiedyś). a mógłbyś jeszcze raz
Napisano 14 Lutego 201115 lat > co to znaczy? No nie taki za 1.80 zł z Supermartektu Oczko musi być dokładnie wykonane aby na torxie nie omykało. > a mógłbyś jeszcze raz W domku poszukam Chyba mam:
Napisano 18 Lutego 201115 lat > Jakich kluczy użyć? Jakiś przegubowy , specjalny? Może warto spróbować oczkową 10 z grzechotką. Z prawą stroną nie ma problemu, gorzej z lewą. Pamiętaj, że nie musisz obu śrub do końca wykręcać.
Napisano 19 Lutego 201115 lat Autor > Może warto spróbować oczkową 10 z grzechotką. Grzechotka nie podeszła, nie ma miejsca w górę. Nie dostałem też nigdzie torxa przegubowego a były w sklepach tylko torxy oczkowe (po kosmicznej cenie 120 zł za komplet 4 sztuk) ale całkiem płaskie, a trzeba taki zagięty. Ale poszło bez trudu oczkową 10 płaską z zagięciem. Trochę było tego odkręcania tak po 30 stopni za jednym ruchem. Przy bliższych oględzinach wyszło co się zdarzyło, że stabilizator zaczął się w tej obejmie tłuc. Główna przyczyna nie była związana z wyrobieniem się gumy lecz ze zwichrowaniem obejmy. Nawet kojarzę na której dziurze. Huknęło, myślałem ze po amorze ale on akurat ocalał natomiast wygła się obejma stabilizatora. Na szczęście tylko prawa strona czyli ta łatwiejsza, wymiana bez większego kłopotu, ale zrobiłem zgodnie z zaleceniami czyli zrzuciłem koło, odkręciłem łącznik a dodatkowo podlewarowałem lekko wahacz żeby łącznik łatwiej wyszedł. Uchwyt naprostowałem i wymieniłem tylko tą jedną stronę bo druga wyglądała ok. PO złożeniu wszystko ok, już jest cicho i nic się nie tłucze.
Napisano 20 Lutego 201115 lat > Grzechotka nie podeszła, nie ma miejsca w górę. Chodziło mi o oczkową 10 z grzechotką taką jak ta.
Napisano 21 Lutego 201115 lat > Chodziło mi o oczkową 10 z grzechotką taką jak ta. Próbowałem taką grzechotką ale budowa klucza jest zbyt masywna i nawet jeśli już założysz na śrubę to ruch kluczem jest minimalny. Szybciej idzie zwykłą 10 . pzdr
Napisano 21 Lutego 201115 lat Podobno obie strony da się odkręcić za pomocą klucza płaskiego Torx E12. Śrub nie trzeba wykręcać do końca, bo guma jest dzielona i mozna ją wysunąć spod luźnej opaski. Ale jak już wykręciliśmy śruby całkowicie, to w celu późniejszego ułatwienia sobie lub innym roboty mozna oryginalne śruby zamienić na normalne M8 na klucz 13. Pozdr.
Napisano 21 Lutego 201115 lat > za pomocą klucza płaskiego Torx E12. Nie masz na zbyciu takowego > Śrub nie trzeba wykręcać do końca, bo guma jest dzielona i mozna ją wysunąć spod luźnej opaski. A i sama opaska ten dalszy otwór (od silnika patrząc ) ma rozcięty i można wyciągnąć spod poluzowanej śruby pzdr
Napisano 21 Lutego 201115 lat > Nie masz na zbyciu takowego Nie mam, zdjęcie zapozyczone. Poza tym, ja do jednokrotnego uzycia pozyczam narzędzia. Pozdr.
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.