Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

[G] Sposób na wymianę gum stabilizatora

Featured Replies

Napisano

Wiadomo , w AG dostęp jest fatalny. Ale mechanicy wymieniają gumy bez zrzucania sanek. Jaki jest dobry sposób na wymianę tych elementów samodzielnie na kanale? Jakich kluczy użyć? Jakiś przegubowy , specjalny?

Napisano

Do prawego używalem nasadowego torxa na metrowym patyku z przegubem

Do lewego dorobiłem własny klucz ze śruby z łbem torx

Napisano

Ja tak trochę nie fachowo sobie poradziłem.

Wbiłem takie nieduże kliniki pod te gumy i też jest dobrze.

Nowe gumy co prawda mam kupione ale jakoś nie mogę się za to zabrać.

Napisano

> Ja tak trochę nie fachowo sobie poradziłem.

> Wbiłem takie nieduże kliniki pod te gumy i też jest dobrze.

> Nowe gumy co prawda mam kupione ale jakoś nie mogę się za to zabrać.

Za drugim razem zostawiłem starą gumę i owinąłem prawy stabilizator gumą z dętki rowerowej żeby nie było luzu

a lewego nawet nie ruszałem bo nie miałem cierpliwości do śrub

Jak na razie jest OK bo nie skrzypi i nie puka

Napisano

> Do prawego używalem nasadowego torxa na metrowym patyku z przegubem

> Do lewego dorobiłem własny klucz ze śruby z łbem torx

To mnie kolega pocieszył grinser006.gif. Mam do wymiany gumy i łączniki jak się trochę ociepli to zabiorę się za to. Ja już wymiękłem przy wymianie tylnej poduszki silnika. Ale lubię wyzwania zobaczymy co będzie.

Napisano

> Jakich kluczy użyć?

W sumie to wszystkie 4 wkręty pokonałem zwykłą 10 oczkową. Musi być to tylko dobrze wykonany klucz.

Przy pomocy drugiej 10-tki robiłem przedłużkę ( nawet fotkę podawałem kiedyś).

Zanim zabierzesz się za gumki odkręć łącznik stabilizatora ( ale pewnie to już wiesz wink.gif )

Silikon w spraju się przyda przy montażu nowych gumek.

pzdr

Napisano
  • Autor

> W sumie to wszystkie 4 wkręty pokonałem zwykłą 10 oczkową. Musi być to tylko dobrze wykonany

> klucz.

co to znaczy?

> Przy pomocy drugiej 10-tki robiłem przedłużkę ( nawet fotkę podawałem kiedyś).

a mógłbyś jeszcze raz

Napisano

> co to znaczy?

No nie taki za 1.80 zł z Supermartektu smile.gif Oczko musi być dokładnie wykonane aby na torxie nie omykało.

> a mógłbyś jeszcze raz

W domku poszukam ok.gif

Chyba mam:

pic0072yk.jpg

Napisano

> Jakich kluczy użyć? Jakiś przegubowy , specjalny?

Może warto spróbować oczkową 10 z grzechotką. Z prawą stroną nie ma problemu, gorzej z lewą. Pamiętaj, że nie musisz obu śrub do końca wykręcać.

Napisano
  • Autor

> Może warto spróbować oczkową 10 z grzechotką.

Grzechotka nie podeszła, nie ma miejsca w górę. Nie dostałem też nigdzie torxa przegubowego a były w sklepach tylko torxy oczkowe (po kosmicznej cenie 120 zł za komplet 4 sztuk) ale całkiem płaskie, a trzeba taki zagięty. Ale poszło bez trudu oczkową 10 płaską z zagięciem. Trochę było tego odkręcania tak po 30 stopni za jednym ruchem. Przy bliższych oględzinach wyszło co się zdarzyło, że stabilizator zaczął się w tej obejmie tłuc. Główna przyczyna nie była związana z wyrobieniem się gumy lecz ze zwichrowaniem obejmy.

284728613-uchwytgumystabilizatora.jpg

Nawet kojarzę na której dziurze. Huknęło, myślałem ze po amorze ale on akurat ocalał natomiast wygła się obejma stabilizatora. Na szczęście tylko prawa strona czyli ta łatwiejsza, wymiana bez większego kłopotu, ale zrobiłem zgodnie z zaleceniami czyli zrzuciłem koło, odkręciłem łącznik a dodatkowo podlewarowałem lekko wahacz żeby łącznik łatwiej wyszedł. Uchwyt naprostowałem i wymieniłem tylko tą jedną stronę bo druga wyglądała ok. PO złożeniu wszystko ok, już jest cicho i nic się nie tłucze.

post-36196-14352511685266_thumb.jpg

Napisano

> Grzechotka nie podeszła, nie ma miejsca w górę.

Chodziło mi o oczkową 10 z grzechotką taką jak ta.

Napisano

> Chodziło mi o oczkową 10 z grzechotką taką jak ta.

Próbowałem taką grzechotką ale budowa klucza jest zbyt masywna i nawet jeśli już założysz na śrubę

to ruch kluczem jest minimalny. Szybciej idzie zwykłą 10 .

pzdr

Napisano

Podobno obie strony da się odkręcić za pomocą klucza płaskiego Torx E12.

284733934-01.jpg

Śrub nie trzeba wykręcać do końca, bo guma jest dzielona i mozna ją wysunąć spod luźnej opaski. Ale jak już wykręciliśmy śruby całkowicie, to w celu późniejszego ułatwienia sobie lub innym roboty mozna oryginalne śruby zamienić na normalne M8 na klucz 13.

Pozdr.

post-65098-14352511733823_thumb.jpg

Napisano

> za pomocą klucza płaskiego Torx E12.

Nie masz na zbyciu takowego zeby.GIF

> Śrub nie trzeba wykręcać do końca, bo guma jest dzielona i mozna ją wysunąć spod luźnej opaski.

A i sama opaska ten dalszy otwór (od silnika patrząc ) ma rozcięty i można wyciągnąć spod poluzowanej śruby ok.gif

pzdr

Napisano

> Nie masz na zbyciu takowego

Nie mam, zdjęcie zapozyczone. Poza tym, ja do jednokrotnego uzycia pozyczam narzędzia. Pozdr.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.