Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią biegów - Cruze


kamix

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam następujący problem ze skrzynią biegów, a konkretniej z drugim biegiem.

1) Wrzucam jedynkę, ruszam (dynamicznie), obroty ok 2 tyś, sprzęgło i w czasie wrzucania dwójki jest zgrzyt. Wchodzi dwójka i jest ok. Dalej biegi bez najmniejszych problemów.

2) Jak redukuję, schodzę z biegów to problem zgrzytu przy wrzucaniu drugiego biegu nigdy nie występuje.

3) Jak zaczynam ruszać (delikatnie) i dwójkę zacznę wrzucać jak na jedynce osiągnę 1,5 tyś obrotów i chwilę poczekam, aż dwójka wskoczy to nie ma problemu, nie zgrzuta.

Co to może być za usterka? A może ja coś źle robię? Mam nadzieję, że opisałem wszystko zrozumiale.

Auto ma przejechane 400 km. Mam je od soboty. Wcześniej nie zauważyłem czegoś takiego. A może to od siarczystych mrozów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim zdaniem zbyt nerwowy kierowca. A potem zużyty synchronizator.

Nerwowy nie jestem smile.gif ale nieraz ruszam dynamicznie. A jeśli to synchronizator, to nie zużyty, a wadliwy fabrycznie, bo chyba nie mógł zużyć się przez trzy dni jazdy (400km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nerwowy nie jestem ale nieraz ruszam dynamicznie. A jeśli to synchronizator, to nie zużyty, a

> wadliwy fabrycznie, bo chyba nie mógł zużyć się przez trzy dni jazdy (400km).

W takim razie nerwowy kierowca. Ta skrzynia pewnie nie jest przeznaczona do sportowej jazdy i biegi zmienia się powoli a nie na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie jak szybko wrzucasz bieg. Bo konstrukcje zbliżone do GM mają tendencję do haczenia przy

> szybkim wbiciu "dwójki"

Czyli co, najpierw luz, a potem dwójka? Czy chodzi o szybkośc płynnego i wolnego przejścia z jedynki na dwójkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie mam następujący problem ze skrzynią biegów, a konkretniej z drugim biegiem.

> 1) Wrzucam jedynkę, ruszam (dynamicznie), obroty ok 2 tyś, sprzęgło i w czasie wrzucania dwójki

> jest zgrzyt. Wchodzi dwójka i jest ok. Dalej biegi bez najmniejszych problemów.

2 tys. obr. to nie jest dynamicznie.

Przetestuj jeszcze tak, że wciśnij sprzęgło do końca i dopiero za ułamek sekundy zmieniaj bieg bez szarpania się z dźwignią, szczególnie gdy skrzynia zimna.

A jak masz wątpliwości, jedź do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Przyjrzalem sie rano pracy skrzyni biegów, i rzeczywiscie troszke haczy, ale to dla GM product jest

> normalne.

U mnie 2 to najlepiej wchodzący bieg grinser006.gif Choć pracy skrzyni nic nie można zarzucić ok.gif Prawie tak dobra jak w Epice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.