Skocz do zawartości

zagwozdka z prędkościomierzem na linke...


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

... może ktoś tutaj wsadzał jakiś nowszy silnik ze skrzynią do auta które miało w oryginale mechaniczny prędkościomierz... zlosnik.gif

otóż, mam wołgę z mechanicznym prędkościomierzem (linka ze skrzyni) i wsadzam do niej 300TD ze skrzynią z W124....

w W124 sygnał z prędkościomierza jest brany z czujnika ABS, czy jest jakiś sposób żeby zmusić prędkościomierz Wołgi do współpracy? mógłbym wsadzić elektronikę prędkościomierza mercedesa do licznika wołgi tak żeby nie było widać ale skąd wziąć sygnał w aucie bez ABSu?

Chcę aby deska wyglądała identycznie jak w oryginale... i żeby działała, wskazania nie musza być super akuratne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... może ktoś tutaj wsadzał jakiś nowszy silnik ze skrzynią do auta które miało w oryginale

> mechaniczny prędkościomierz...

> otóż, mam wołgę z mechanicznym prędkościomierzem (linka ze skrzyni) i wsadzam do niej 300TD ze

> skrzynią z W124....

> w W124 sygnał z prędkościomierza jest brany z czujnika ABS, czy jest jakiś sposób żeby zmusić

> prędkościomierz Wołgi do współpracy? mógłbym wsadzić elektronikę prędkościomierza mercedesa do

> licznika wołgi tak żeby nie było widać ale skąd wziąć sygnał w aucie bez ABSu?

> Chcę aby deska wyglądała identycznie jak w oryginale... i żeby działała, wskazania nie musza być

> super akuratne...

A skrzynia mercedesa nie ma żadnej zaślepki po starszej wersji?

Może we wcześniejszych modelach prędkościomierz był na linkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skrzynia mercedesa nie ma żadnej zaślepki po starszej wersji?

> Może we wcześniejszych modelach prędkościomierz był na linkę.

hmmm tego nie wiem, muszę poczytać czy w W124 zawsze był ABS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra już wiem, jest miejsce na linke i są mercedesowskie prędkościomierze na linke

Istotne jest jeszcze przełożenie./ilość ząbków/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Istotne jest jeszcze przełożenie./ilość ząbków/

Istnieje spore prawdopodobieństwo połączone z pewnością, że większość tych "zagranicznych" części będzie w 100% kompatybilna z radzieckimi hehe.gifgrinser006.gif

Poza tym zawsze można coś wyrzeźbić w zestawie wskaźników wstawiając tam zamiast magnesu jakiś silnik krokowy z innego licznika, sygnał wziąć z czegokolwiek co się obraca w czasie jazdy i odpowiednio go obrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra już wiem, jest miejsce na linke i są mercedesowskie prędkościomierze na linke

Czyli dobrze przypuszczałem cfaniaczek.gif

Jeśli obroty linki będą inne, to najprościej będzie pobawić się z prędkościomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.