Skocz do zawartości

Ubezpieczenie OC - pytanie


Sqbn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was, odpowiedzcie mi proszę na takie pytanie. Posiadam auto zakupione na siebie, beż żadnych współwłascicieli. Musze je zarejestrować, ale waham się czy nie darować go w 50% osobie z rodziny z większymi zniżkami na OC, ponieważ mi wyliczyli dosyć sporą opłatę roczną. W jakiej kolejności mam wykonać ruchy, ktore pozwolą mi korzystać ze zniżek współwłaściciela ? Zarejestrować na siebie, i na drugi dzień przyjść z darowizną, następnie iść do ubezpieczalni ? Drugie pytanie brzmi, czy aby korzystać ze zniżek osoby, która ma ich więcej, ta osoba musi być jako główny właściciel w dowodzie i na polisie OC ? Bo wszystko rozchodzi się o to że umowa K-S jest na mnie, no i teraz nie wiem czy tak lekko sobie to odkręce...

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co pamiętam,to już w trakcie rejestracji możesz darować komuś auto lub jego część,trzeba

> tylko umowę darowizny przedstawić,druki mają nawet w wydziałach komunikacji

Dzięki, dziś się tam wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domyśliłem się, że nie piszesz o myjni automatycznej. Pytam ile w złotówkach?

Że starczy mi na mycie auta 2 razy w tygodniu przez cały rok, zakładając że myje za 5zł na ciśnieniówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz odlicz koszty darowizyny, czasu itp itd. ( o ile trzeba nowego DR i tablic )

Zależy jakiej wartości samochód, jeśli zrobi to przed rejestraca to koszt odpada, doliczyć należy też upust w OC na kolejne lata.

Ale masz rację, sprawę należy przekalkulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dopiero będe rejestrować, toteż nie będę miał kosztów związanych z darowizną, ponieważ zrobię to przy rejestracji, co jest jak najbardziej możliwe bo sama Pani w urzędzie to potwierdziła.

PS. chciałem się odnieść do myjni wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.