Skocz do zawartości

Formalności przy zakupie auta sprowadzonego...


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar zakupić auto sprowadzone z Niemiec.... pojechać po nie w Polske i wrócić na kołach (wiem że przyjechało na lawecie) - jakich formalności powinienem dokonac przy zakupie auta żeby móc na legalu wrócić do domu...

I ewentualnie co i jak później....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Mam zamiar zakupić auto sprowadzone z Niemiec.... pojechać po nie w Polske i wrócić na kołach (wiem

> że przyjechało na lawecie) - jakich formalności powinienem dokonac przy zakupie auta żeby móc

> na legalu wrócić do domu...

> I ewentualnie co i jak później....

auto będzie opłacone, po recyklingach, przeglądzie "0" itd?

jeśli tak to tymczasowe ubezpieczenie i tablice i już wink.gif

jeśli nie, weź lawetę i przywieź sobie na miejsce i resztę formalności załatwisz na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto będzie opłacone, po recyklingach, przeglądzie "0" itd?

> jeśli tak to tymczasowe ubezpieczenie i tablice i już

> jeśli nie, weź lawetę i przywieź sobie na miejsce i resztę formalności załatwisz na spokojnie

no właśnie ta druga opcja... nie ma nic.... crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli będzie Ci kazał podpisać umowę z Niemcem a on nigdzie w papierach nie będzie figurował

To nie jest problem skromny.gif przerabiałem to miesiąc temu i w US wystarczyło oświadczenie, że kupiło się przez pośrednika.

Sytuacja taka, że Brief na kogoś innego a umowa KS na jeszcze kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie jest problem przerabiałem to miesiąc temu i w US wystarczyło oświadczenie, że kupiło się

> przez pośrednika.

> Sytuacja taka, że Brief na kogoś innego a umowa KS na jeszcze kogoś innego.

Może się pozmieniało. Do niedawna obowiązek opłacenia leżał po stronie sprowadzającego pojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może się pozmieniało. Do niedawna obowiązek opłacenia leżał po stronie sprowadzającego pojazd

no i tak jest dalej. Przecież na papierach to ja sprowadziłem pojazd, który oficjalnie został zakupiony w RFN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIe kumam, to po co jakieś oświadczenie w US?

Ponieważ wynikło to z różnicy prawa w DE i PL - jeśli na dokumentach samochodu był X to ja powinienem mieć na umowie KS napisane, że kupiłem auto od tego X. Ponieważ, auto od X kupił Y a następnie Y je sprzedał mi, na dodatek nie dostałem żadnej umowy KS między X a Y to musiałem napisać oświadczenie, że Y był "pośrednikiem" w zakupie pojazdu.

W DE nikogo nie interesuje ciągłość umów - przyjmuje się, że kto posiada brief ten jest właścicielem auta, w Polszy musisz mieć ciągłość umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W DE nikogo nie interesuje ciągłość umów - przyjmuje się, że kto posiada brief ten jest

> właścicielem auta, w Polszy musisz mieć ciągłość umów.

Wszystko się zgadza tylko ja przynajmniej 3 razy rejestrowałem samochód gdzie w Briefie był Helmut a na umowie Hans i nikt się o nic nie zapytał nie mówiąc już o pisaniu oświadczenia... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko się zgadza tylko ja przynajmniej 3 razy rejestrowałem samochód gdzie w Briefie był Helmut

> a na umowie Hans i nikt się o nic nie zapytał nie mówiąc już o pisaniu oświadczenia...

no widzisz, a ja musiałem skromny.gif

To zależy od widzimisie Pani w okienku.

Tak samo czytałem dużo historii o tym, że w UC czy w US czasami chcieli potwierdzenia, że auto przyjechało na lawecie (tj. faktury za wynajem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no widzisz, a ja musiałem

> To zależy od widzimisie Pani w okienku.

waytogo.gif

> Tak samo czytałem dużo historii o tym, że w UC czy w US czasami chcieli potwierdzenia, że auto

> przyjechało na lawecie (tj. faktury za wynajem).

Świrują. u mnie na szczęście wystarczy pismo, że auto przyjechało bez tablic wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli będzie Ci kazał podpisać umowę z Niemcem a on nigdzie w papierach nie będzie figurował

Dokładnie i co dalej się robi.... ?

Wiem że coś tam trzeba przetłumaczyć itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie i co dalej się robi.... ?

> Wiem że coś tam trzeba przetłumaczyć itd...

panic.gif

tłumaczysz dokumenty, robisz badanie techniczne (na lawecie podjezdzasz zlosnik.gif ), odwiedzasz UC, US, czekasz, znów odwiedzasz UC, US, potem idziesz z kompletem dokumentów do WK i odbierasz tablice z miękkim dowodem, po miesiącu odbierasz twardy dowód i karte pojazdu palacz.gif

edyta: w międzyczasie załatwiasz oczywiście ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ne, że kupiłem auto od tego X. Ponieważ, auto od X kupił Y

> a następnie Y je sprzedał mi, na dodatek nie dostałem żadnej umowy KS między X a Y to musiałem

> napisać oświadczenie, że Y był "pośrednikiem" w zakupie pojazdu.

> W DE nikogo nie interesuje ciągłość umów - przyjmuje się, że kto posiada brief ten jest

> właścicielem auta, w Polszy musisz mieć ciągłość umów.

tak ...ale tylko na samochody zarejestrowanie w Polsce smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tłumaczysz dokumenty, robisz badanie techniczne (na lawecie podjezdzasz ), odwiedzasz UC, US,

> czekasz, znów odwiedzasz UC, US, potem idziesz z kompletem dokumentów do WK i odbierasz

> tablice z miękkim dowodem, po miesiącu odbierasz twardy dowód i karte pojazdu

> edyta: w międzyczasie załatwiasz oczywiście ubezpieczenie

OK mam taką czystą umowę wypelnioną i podpisaną na Niemca wlaściciela auta.. ale bez daty... i jaką date mam wpisać? Dowód rejestracyjny został anulowany w październiku, pisać taką sama datę czy jaką chce np dzisaij?

Jak wpiszę starą to nie będę placił jakichś odsetek itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK mam taką czystą umowę wypelnioną i podpisaną na Niemca wlaściciela auta.. ale bez daty... i jaką

> date mam wpisać? Dowód rejestracyjny został anulowany w październiku, pisać taką sama datę czy

> jaką chce np dzisaij?

> Jak wpiszę starą to nie będę placił jakichś odsetek itp?

Pamiętaj że masz 14 dni na zgłoszenie do UC, możesz wpisać datę sprzed pół roku ale będziesz musiał udowodnić że auto wjechało do polski max 14 dni temu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętaj że masz 14 dni na zgłoszenie do UC, możesz wpisać datę sprzed pół roku ale będziesz musiał

> udowodnić że auto wjechało do polski max 14 dni temu

Czyli lepiej wpisać z przed paru dni i z bani....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.