Skocz do zawartości

Badanie ANKIETA


CiastekD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie smile.gif

muszę zrobić na studia ankietę na temat tendencji zakupowych na badania marketingowe,

i mam prośbę do AK-owiczów o jej o pomoc w wypełnieniu wink.gif

badanie skierowane jest do osób, które mają pierwsze lub drugie w drodze i zastanawiają sie nad zakupem nowych 4 kółek zlosnik.gif

oto link do ankietki: ANKIETA

z góry dziękuję 20.GIFbow.gif

PS. Modów prosiłbym o możliwość podwieszenia na max 3 dni bow.gif

EDIT:

chodzi o dochód netto osoby ankietowanej smile.gif

ta ankieta służy nauce i jest do szkoły a nie komercyjnie, dopiero się uczę takich rzeczy więc wybaczcie błędy w ankiecie crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze irytuje mnie nieprecyzyjne pytanie o dochód. Nie wiadomo czy chodzi o brutto, netto,

> osobisty, czy średni na członka rodziny...

Podawanie dochodów brutto to jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorem wątku sprzed kilku dni odpowiedzi w tym wątku mogą mieć jedynie charakter dyskusji merytorycznej. Wszelkie "gotowe", "wypełnione", "już" i im podobne a także wszelkie próby nabijania liczników w tym wątku będą odpowiednio nagradzane. banned.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak,

Następnym razem jak używasz w pytaniach formy osobowej Pan/Pani staraj się pisać z dużej litery, z małej to nie ładnie wygląda....

Pytanie 4. Pytanie nie trafne i nie rzetelne. Błędne założenie i próba samodzielnego opisania rzeczywistości, które może być nie prawdziwe, (mogą być osoby które kupują nowe i duże samochody bo ich na to stać, wiec na tak zadane pytanie nie będą w stanie odpowiedzieć, a są osoby które z założenie nie kupują nowych, bo to strata po pierwszym roku 30% wiec też na to pytanie nie będą w stanie udzielić odpowiedzi). Ogólnie wartość poznawcza takiego pytania jest znikoma, a wszelkie wnioskowanie oparte na wynikach będzie błędne...

Pytanie 8. Z jednej strony pytanie obowiązkowe do wypełnienia, a z drugiej strony tylko dla kupujących samochody używane..., brak odpowiedzi: Nie dotyczy, kupuje nowe

Pytanie odnośnie modelu samochodu i jego typu.... są w necie dosyć dokładne segmentacje i modeli i rodzajów nadwozia (choćby na otomoto), a ty zrobiłeś z tego pytanie otwarte... bez sensu, bo będziesz miał śmietnik, i znowu żadnej wartości poznawczej...

Co do pytań otwartych których narobiłeś bez liku...., jeżeli to ma być ankieta internetowa o charakterze ilościowym, to pytań otwartych jest zdecydowanie za dużo, szczególnie że w niektórych przypadkach dało by się zrobić sensowna kafeterie odpowiedzi, tak to możesz dostać dużo śmieciowych odpowiedzi i niewiele z tego będzie wynikało, albo będziesz urobiony po pachy przy rekodowaniu odpowiedzi otwartych...

Nie znam za bardzo celów badawczych, ale w ogóle nie zadałeś pytań o rodzaj zasilania, a moim zdaniem to może być istotny element różnicujący motoryzacyjne zwyczaje zakupowe, brak pytanie kontrolnego respondentów o roczne przebiegi (to też istotny element różnicujący), brak pytania o długość posiadania prawa jazdy respondenta, brak pytania o rodzaj wykorzystywania samochodu (rekreacyjne, do pracy, do sportów motorowych, itp.), brak pytania o wiek respondenta, brak pytania o płeć respondenta, brak informacji który to miałby być samochód respondenta (2,3,4)....

...nie wiem czemu uznałeś że te informacje nie są istotne...

..ogólnie mam nadzieje następnym razem pójdzie Ci lepiej, oraz że zaliczysz to badania (ja bym je uwalił studentowi i kazał robić raz jeszcze), ale ja jestem z natury wredny.... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady ok.gif

jak będę musiał następne badania robić to przydadzą mi się te informacje, i postaram sięnie robić tak rażących błędów ok.gif

co do tej ankiety to wiem że bedzie cieżko ją podsumować, ale wiedziałem na co się piszę z taką ankietą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znów smile.gif,

Jakimś cudem MarcinSssssss wykrakał i babce nie spodobała się moja ankieta icon_rolleyes.gif

więc musiałem przygotować nową.

Tak więc oto ona poprawiona, zaaprobowana przez panią profesor:

klik ANKIETA

Wybaczcie że znów proszę ale tutaj mam największe szanse na jej wypełnienie.

Z góry dziękuję pozdrawiam 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam znów

> Jakimś cudem MarcinSssssss wykrakał i babce nie spodobała się moja ankieta

> więc musiałem przygotować nową.

> Tak więc oto ona poprawiona, zaaprobowana przez panią profesor:

> klik ANKIETA

> Wybaczcie że znów proszę ale tutaj mam największe szanse na jej wypełnienie.

> Z góry dziękuję pozdrawiam

Ciągle bzdurna, choć postęp jest. Nie rozumiem dlaczego wychodzisz z założenia, że każdy chce mieć większy samochód i że to jest obiektywnie lepsze rozwiązanie. Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że większym samochodem jeździ moja żona, a ja się nie muszę w nim męczyć na co dzień w mieście.

Drugi raz nie wypełnię - zmarnowałeś mój czas odwalając lipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam znów ,

> Jakimś cudem MarcinSssssss wykrakał i babce nie spodobała się moja ankieta

> więc musiałem przygotować nową.

> Tak więc oto ona poprawiona, zaaprobowana przez panią profesor:

> klik ANKIETA

> Wybaczcie że znów proszę ale tutaj mam największe szanse na jej wypełnienie.

> Z góry dziękuję pozdrawiam

Zastanawiam się tylko dlaczego zamieściłeś ankietę, która nie została skonsultowana z promotorką?

Co do samej ankiety, nie mam pojęcia jak odpowiedzieć na pytanie nr 12 niewiem.gif

Przy kupnie samochodu używanego zazwyczaj bierze się pod uwagę przynajmniej kilka modeli, elastyczny jest również rocznik. Jeśli już, to dałbym tutaj kilka opcji do wyboru (powiedzmy że minimum 3, bo znów jak dasz zbyt dużo, to możesz się liczyć z tym, że ktoś ci zapełni całą tabelkę) i był bardziej elastyczny jeśli chodzi o rocznik (jakiś przedział może?).

W 15 pytaniu dałbym jednak hierarchię, bo to przy niewielkim nakładzie pozwoliłoby dowiedzieć się co ma największy wpływ. Podobnie w pytaniu 18, gdzie pytasz co najbardziej ceni się, ale nie dajesz możliwości stworzenia hierarchii. Spowoduje to prawdopodobnie, że wszyscy zaznaczą wszystkie odpowiedzi (bo można przypuszczać, że większość ceni jednak każdy system poprawiający bezpieczeństwo).

Poza tym jak już kolega wcześniej zauważył nie wziąłeś pod uwagę, że ktoś może chcieć kupić samochód używany równie mały co nowy ze względu na lepsze wyposażenie, niższą cenę itp. No i nie wiem jak się do tego pytania ma odpowiedź otwarta "inny powód". Powód czego?

Wydrukuj sobie tą ankietę, posiedź nad nią trochę, prześpij się z tym i zastanów co tak naprawdę chcesz uzyskać, bo odnoszę wrażenie, że robisz ją trochę "na kolanie", na ostatnią chwilę i byle szybciej.

Mogę ją wypełnić jeśli ci bardzo zależy, ale na moim przykładzie już wiem, że niewiele wniosków o moich rzeczywistych preferencjach z niej wyciągniesz frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze raz zerknąłem na tą ankietę i do pytania 4 (sorki że się tak czepiam, ale kiedyś trochę ankiet robiłem i mi jakieś "zboczenie" lekkie w tym temacie zostało wink.gif )

Dlaczego zrównujesz odpowiedź: Posiadam i planuję dzieci?

A co jeśli ktoś nie posiada a planuje? Co ma zaznaczyć? hmm.gif

Nic z tego pytania nie uzyskasz.

Nie będziesz wiedział ile dzieci posiada ten kto planuje kolejne i nie będziesz wiedział ilu jest respondentów, którzy nie posiadają dzieci, ale planują.

Pyt. 6)

Co to jest "samochód rodzinny"?

Van, Kombi, przecież i sedan może być samochodem rodzinnym?

Nie bardzo wiem co miałeś na myśli i jak ewentualnie odpowiedzieć frown.gif

Pyt.10)

Zmień kafeterię, bo masz przedziały nierówne. W pierwszej odpowiedzi jest do 20 tys. a w drugiej od 20 tys.

Poza tym, a jak ktoś chce przeznaczyć 39500? wink.gif Skoro jest do 39 tys. a następne od 40 tys. to 39500 nie mieści się w żadnej (ale to już mega czepianie się, przyznaję grinser006.gif)

Pyt.19)

Odpowiedź "inny powód" ma się nijak do dwóch wcześniejszych. Pytasz jaki wolę kupić samochód a w tej samej kafeterii pytasz o inny powód. Powód czego?

To tak na szybko co zauważyłem, więcej nic nie wytknę bo po pierwsze nie wiem czego chcesz się tak naprawdę dowiedzieć z tego badania a po drugie... zabijesz mnie za to czepialstwo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pojęcia jak odpowiedzieć na pytanie nr 12

> Jeśli już, to dałbym tutaj kilka opcji do wyboru (powiedzmy

> że minimum 3, bo znów jak dasz zbyt dużo, to możesz się liczyć z tym, że ktoś ci zapełni całą

> tabelkę)

tylko że nie było w opcjach ankiety takiej możliwości więc albo wszystkie albo tylko jeden i wolałem jeden najkonkretniejszy wybór(pomysł)

>i był bardziej elastyczny jeśli chodzi o rocznik (jakiś przedział może?).

w tym badaniu głównie chodzi o zróżnicowanie nowe/używane.

Rocznik jest tylko dodatkiem. Ale można było obok wpisać samemu przedział więc tu takiego problemu nie widzę

> W 15 pytaniu dałbym jednak hierarchię, bo to przy niewielkim nakładzie pozwoliłoby dowiedzieć się

> co ma największy wpływ. Podobnie w pytaniu 18, gdzie pytasz co najbardziej ceni się, ale nie

> dajesz możliwości stworzenia hierarchii.

> Poza tym jak już kolega wcześniej zauważył nie wziąłeś pod >uwagę, że ktoś może chcieć kupić

> samochód używany równie mały co

> nie wiem jak się do tego pytania ma odpowiedź otwarta "inny powód". Powód czego?

tak tu rzeczywiście źle napisałem, oslabiony.gif ale właśnie chodziło w tym punkcie o własną propozycję jaki samochód wolisz ok.gif

> Mogę ją wypełnić jeśli ci bardzo zależy, ale na moim przykładzie już wiem, że niewiele wniosków o

> moich rzeczywistych preferencjach z niej wyciągniesz

to na razie ma być zarys ogólnych preferencji. Za jakiśczas przyjdzie czas na szczegółowe, ale wtedy to juz chyba będę musiał inaczej przeprowadzić badania. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko że nie było w opcjach ankiety takiej możliwości więc albo wszystkie albo tylko jeden i

> wolałem jeden najkonkretniejszy wybór(pomysł)

Więc napisz że prosisz o zaznaczenie np. maks 3 odpowiedzi. Myślę, że ludzie nie będą jakoś złośliwie robić ci na złość i zaznaczą tyle ile trzeba. ok.gif

> w tym badaniu głównie chodzi o zróżnicowanie nowe/używane.

> Rocznik jest tylko dodatkiem. Ale można było obok wpisać samemu przedział więc tu takiego problemu

> nie widzę

Wiesz, pierwsza rzecz, której mnie uczyli przy robieniu ankiet była taka, że musi być na tyle czytelna i prosta, żeby respondent nie miał wątpliwości o co chodzi i jak odpowiedzieć. To że ty wiesz o co ci chodziło, nie znaczy że odpowiadający będzie wiedział. Moim zdaniem dobrze gdybyś uściślił to po prostu w pytaniu.

> tak tu rzeczywiście źle napisałem, ale właśnie chodziło w tym punkcie o własną propozycję jaki

> samochód wolisz

Ale to musi jasno wynikać, nie może być domysłów co autor ankiety miał na myśli.

> to na razie ma być zarys ogólnych preferencji. Za jakiśczas przyjdzie czas na szczegółowe, ale

> wtedy to juz chyba będę musiał inaczej przeprowadzić badania.

Nie baw się we wstępne preferencje i zarysy badań, bo tylko sobie niepotrzebnie robotę robisz. Sam pomysł ankiety jest ok, tylko ją dopracuj. Po co masz analizować dwa różne badania, zrób raz a porządnie i zobaczysz co ci wyjdzie.

Powiem tak - nie chcąc broń boże urazić ani ciebie (zwłaszcza że jak mówisz traktujesz ją jako zarys) ani twojej promotorki (chociaż ona nie powinna jej zaakceptować moim zdaniem) - gdybym zrobił taką ankietę u swojego promotora dosłownie wyrzuciłby mnie przez drzwi (no ale on był pod tym względem bardzo cięty grinser006.gif)

Edit:

Skoro pytasz o dzieci, może warto spytać też o ich wiek, bo jednak jest różnica między małym dzieckiem a dajmy na to 15-latkiem (o ile ma to znaczenie przy twoich założeniach) i o to ile już tych dzieci w domu jest (bo to też może mieć znaczenie przy zmianie samochodu - jak jest już trójka i planowane kolejne, to samochód musi być większy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drugi raz nie wypełnię - zmarnowałeś mój czas odwalając lipę.

Oj tam, oj tam, już nie bądź taki surowy, trzeba dać chłopakowi szansę, w końcu każdy może popełnić błąd a aż tak czasochłonna ta ankieta nie jest grinser006.gif

Ja, jak poprawi i będzie miała sens chętnie wypełnię ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że ludzie nie będą jakoś

> złośliwie robić ci na złość i zaznaczą tyle ile trzeba.

i tu małe kwiatki wyszły, gdy była prośba np. o dopisanie modelu to dostałem odpowiedź "bo japoński"

> musi być na tyle

> czytelna i prosta, żeby respondent nie miał wątpliwości o co >chodzi i jak odpowiedzieć.

racja dlatego jest druga ankieta a tamta została potraktowana jako pilot ok.gif

> jednak jest różnica między małym

> dzieckiem a dajmy na to 15-latkiem (o ile ma to znaczenie przy >twoich założeniach) i o to ile

> już tych dzieci w domu jest (bo to też może mieć znaczenie przy zmianie samochodu - jak jest

> już trójka i planowane kolejne, to samochód musi być większy).

To w razie czego będzie poruszone w następnym badaniu. Tej już nie bedę zmieniał. ZOstała zaakceptowana to już niech zostanie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tu małe kwiatki wyszły, gdy była prośba np. o dopisanie modelu to dostałem odpowiedź "bo

> japoński"

Ale to też o czymś świadczy zlosnik.gif

Takie rzeczy też się zdarzają, nie możesz oczekiwać że będziesz miał poprawnie wypełnionych 100 proc. ankiet.

> racja dlatego jest druga ankieta a tamta została potraktowana jako pilot

Ale to niby że ta o której pisałem nie jest tym pilotem tylko docelową ankietą?

> To w razie czego będzie poruszone w następnym badaniu. Tej już nie bedę zmieniał. ZOstała

> zaakceptowana to już niech zostanie

To ile ty chcesz tych badań robić w jednym temacie?

Tamto wstępne, to drugie i jeszcze jakieś później?

Jesteś lepszy niż TNS OPOB grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro pytasz o dzieci, może warto spytać też o ich wiek, bo jednak jest różnica między małym

> dzieckiem a dajmy na to 15-latkiem (o ile ma to znaczenie przy twoich założeniach) i o to ile

> już tych dzieci w domu jest (bo to też może mieć znaczenie przy zmianie samochodu - jak jest

> już trójka i planowane kolejne, to samochód musi być większy).

Do tego ogródka dorzucę swój kamyczek.

Do autora ankiety.

Pytasz o wiek. Jest tam m.in. 45+, więc prędzej można spodziewać się, że dzieci ma, ale dorosłe.

Kogo w takim razie to obchodzi i do czego mu taka informacjai? Bardziej pasowało by zapytać o wnuki 270751858-jezyk.gif

A jeśli ktoś ma np. mamę/tatę, teściową w rodzinie i z tego powodu potrzebuje większego auta...?

Można po prostu zapytać o "członków rodziny". To załatwi temat dzieci, wnuków, prawnuków, kochanek i ich dzieci... wink.gif

Świat nie jest taki czarno-biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam znów ,

> Jakimś cudem MarcinSssssss wykrakał i babce nie spodobała się moja ankieta

Nie wykrakał tylko wyraził opinie co bym zrobił z pierwsza wersją ankiety... szacun dla pani profesor że tego nie przyjęła i kazała Ci poprawić (spora część wykładowców na kierunkach nie związanych z bm, psychologią czy socjologią olewa takie rzeczy jak poprawna przygotowanie ankiet, wiem z własnego doświadczenia walki ze studentami...), czegoś się nauczysz... ok.gif

> więc musiałem przygotować nową.

> Tak więc oto ona poprawiona, zaaprobowana przez panią profesor:

> klik ANKIETA

Ogólnie o niebo lepiej, jest klika jeszcze drobiazgów (o większości pisał Ci kolega KemoSabe, ale też nie we wszystkim miał racje,

EDIT: w pytaniu 15,17,18 ogranicz ilość możliwych odpowiedzi do 3, będziesz mógł z tego rangować (z mojego doświadczenia napisze że prośba hierarchizacji przez respondenta to nie zawsze dobry pomysł)

Pytanie 4 jest ok (trzeba tylko określić zakres czasowy planowania np w najbliższym roku), da się je obronić, nie musisz go zmieniać (o ile rzeczywiście nie interesuje Cię rzeczywista liczba posiadanych dzieci)

W pytaniach 2,3,10 tak jak pisał kolega trzeba poodmykać przedziały bo się porozjeżdżały...

Pytanie 11, 12, wprowadził bym tak jak Ci pisał kolega możliwość wyboru kilku samochodów (max 3)

Pytanie 6 może być, będzie można porównać jak respondenci rozumieją pojęcie samochodu rodzinnego (korelacja z pytaniem 11, lub 12)

Do większości pytań dodał bym jeszcze opcje Nie wiem/trudno powiedzieć (ale to nie jest konieczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pyt.10)

> Zmień kafeterię , bo masz przedziały nierówne.

Myślałem, że we wcześniejszym liście tylko Ci się paluszki poplątały spineyes.gif

ale teraz widzę, że mylą ci się słowa : kategoria z kafeterią yikes.gif :

http://slowniki.gazeta.pl/pl/kafeteria

No chyba, że radziłeś "ankieterowi" iść do innej kawiarni lub baru smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślałem, że we wcześniejszym liście tylko Ci się paluszki poplątały

> ale teraz widzę, że mylą ci się słowa : kategoria z kafeterią :

> http://slowniki.gazeta.pl/pl/kafeteria

> No chyba, że radziłeś "ankieterowi" iść do innej kawiarni lub baru

Jak by Ci odpowiedzieć żeby Cię zbytnio nie urazić hmm.gif..., zresztą sprawdź sobie...

facepalm.gif

Na przyszłość jak czegoś nie wiesz to sprawdź dobrze, by nie zrobić z siebie tego kogo zrobiłeś... hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak by Ci odpowiedzieć żeby Cię zbytnio nie urazić ..., zresztą sprawdź sobie...

> Na przyszłość jak czegoś nie wiesz to sprawdź dobrze, by nie zrobić z siebie tego kogo zrobiłeś...

Nie sądzę, bym "kogoś z siebie zrobił ".

Nikt nie ma obowiązku znać wszystkich slangów, żargonów używanych przez wąskie grupy zawodowe lub społeczne.

Może jestem staroświecki ale na forum publicznym posługuję się zwykłą, zbliżoną (mam nadzieję) do literackiej, polszczyzną.

Nawet, gdy muszę wyjaśnić jakiś problem elektroniczny komuś znającemu podstawy tej wiedzy to nie używam żadnego

elektronicznego slangu, by także ktoś "spoza branży" mógł z mojej gadaniny lub pisaniny skorzystać. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sądzę, bym "kogoś z siebie zrobił ".

> Nikt nie ma obowiązku znać wszystkich slangów, żargonów używanych przez wąskie grupy zawodowe lub

> społeczne.

> Może jestem staroświecki ale na forum publicznym posługuję się zwykłą, zbliżoną (mam nadzieję) do

> literackiej, polszczyzną.

> Nawet, gdy muszę wyjaśnić jakiś problem elektroniczny komuś znającemu podstawy tej wiedzy to nie

> używam żadnego

> elektronicznego slangu, by także ktoś "spoza branży" mógł z mojej gadaniny lub pisaniny skorzystać.

Tyle że jak czegoś nie wiem, to zapytam, sprawdzę porządnie albo się nie odzywam, zamiast od razu wytykać coś byle wytknąć i to jeszcze błędnie facepalm.gif

No, ale zamiast się zapytać (to jakaś ujma pytać jeśli się czegoś nie wie?) chciałeś "zabłysnąć" i "dowalić", tyle że tym razem nie wyszło crazy.gif

Widzisz, jak powiesz coś w elektronicznym "slangu", czego nie będę do końca rozumiał, to ja np. zamiast wytykać niekompetencję - o ile będzie mi na tym zależało - po prostu zapytam o co ci chodzi. I nie będę się wstydził, że czegoś nie wiem, bo jeszcze się taki nie urodził co wszystko wie.

Tyle, że ja jakiś dziwny jestem, bo odnoszę wrażenie, że w dzisiejszych czasach to jakiś mega wstyd przyznać że czegoś się nie wie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.