Skocz do zawartości

a moze by tak quada?


Josyp

Rekomendowane odpowiedzi

pare pytan mam, bom laik calkowity w tym temacie:

1. Jak to jest rejestrowane? google mowia, ze jako pojazd samochodowy inny lub wolnobiezny, a jeszcze starsze informacje ze jako motocykl

2. jakie sa w zwiazku z powyzszym ograniczenia prawne i jakie koszty? ile kosztuje przeglad, ile oc, czy mozna jezdzic bez kasku?

3. jak jest z jazda po lasach? domyslam sie ze raczej nie mozna? a czy przejezdzac lesnymi sciezkami mozna? (tzn lesnymi drogami, a nie przez trawe, laki itp)

4. jaka pojemnosc baku maja mniej wiecej quady 200-250cm3 i ile moga palic przy zwyklej jezdzi w terenie (bez katowania, jezdzenie po lakach, lasach)

5. jak z awaryjnoscia? interesowalby mnie jakis chinol 200-250cm3 (jesli taka sama awaryjnosc jak chinskich motocykli to rozumiem, ze smialo mozna brac w ciemno, czy jednak jakies elementy sie ciagle psuja, np. zawiecha?)

i gdzie jest wał, ze nowa sztuka z homologacja i gwarancja kosztuje praktycznie tyle co uzywki?

http://allegro.pl/atv-bashan-200-cc-homologacja-bezposredni-importer-i1553119319.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. jak jest z jazda po lasach? domyslam sie ze raczej nie mozna? a czy przejezdzac lesnymi

> sciezkami mozna? (tzn lesnymi drogami, a nie przez trawe, laki itp)

Teren szybko zweryfikuję trwałość tego wynalazku - to nie to samo co jazda szosowa sick.gif

Znajomy miał na warsztacie 250 (lub 200) i dość często trzeba było to regulować i skręcać - "quad" miał 2 miesiące zlosnik.gif Pozytywnie mnie za to zaskoczyła dynamika tego maleństwa ok.gif

O więcej nie pytaj - nie lubię quadów horse.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5. jak z awaryjnoscia? interesowalby mnie jakis chinol 200-250cm3 (jesli taka sama awaryjnosc jak

> chinskich motocykli to rozumiem, ze smialo mozna brac w ciemno, czy jednak jakies elementy sie

> ciagle psuja, np. zawiecha?)

> i gdzie jest wał, ze nowa sztuka z homologacja i gwarancja kosztuje praktycznie tyle co uzywki?

> http://allegro.pl/atv-bashan-200-cc-homologacja-bezposredni-importer-i1553119319.html

Jezdzilem troszke bashanem 250 , pojazd nie meczony a nader czesto pekaly felgi przednie (przerobione pozniej poprzez wspawanie blachy 3, poloski z jakiegos gownolitu bo wielowpusty mielone byly, lozyska tragedia, taki sprzet nalezalo by rozlozyc przerobic felgi wymianic lozyska zebatki i lancuch, wymianic tujelki metalowo gumowe na jakies wytrzymalsze, do silnika nie mialem zastzerzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dostaje tak w d00pe jak quad w terenie?

niech pomysle

moto:

odpalania i jazda w wielkich mrozach na porzadku dziennym

przejazdy przez zaspy sniegu powyzej osi kol

jazda po dziurach 10cm prawie bez zwalniania sie czesto zdarza

stanie w korkach z silnikiemchlodzonym powietrzem

jazda przelotowa praktycznie zawsze z predkoscia prawie max i na bardzo wysokich obrotach

kilka gleb a nawet jedna czolowka ze szkoda calkowita

a jak zaznaczylem quadem chcialem sobie pojezdzic po zwyklych drogach przez las tudziez po lakach, wiec raczej spokojne obroty i predkosci, bez przegrzewania i bez ekstremalnego terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezdzilem troszke bashanem 250 , pojazd nie meczony a nader czesto pekaly felgi przednie

> (przerobione pozniej poprzez wspawanie blachy 3, poloski z jakiegos gownolitu bo wielowpusty

> mielone byly, lozyska tragedia, taki sprzet nalezalo by rozlozyc przerobic felgi wymianic

> lozyska zebatki i lancuch, wymianic tujelki metalowo gumowe na jakies wytrzymalsze, do silnika

> nie mialem zastzerzen.

a jak z dostepnoscia czesci i ile kosztuje przywrocenie do zycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W dobrej cenie mogę Ci załatwić acces motorsa 250tkę lub 300setkę no jedne z tańszych dobrych

> quadów wszystko poniżej to śmietnik i jak ktoś pisał, lepiej już sobie rower kupić

ale tylko z rajchu, bo w PL wszystko to kible panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jazda przelotowa praktycznie zawsze z predkoscia prawie max i na bardzo wysokich obrotach

> kilka gleb a nawet jedna czolowka ze szkoda calkowita

> a jak zaznaczylem quadem chcialem sobie pojezdzic po zwyklych drogach przez las tudziez po lakach,

> wiec raczej spokojne obroty i predkosci, bez przegrzewania i bez ekstremalnego terenu

Kolega ma takiego 2 lata i jakoś jeszcze jezdzi.Nie sypie sie na potęgę. Tez kiedys chciałem quada to poleaci mi ta firme Lucky star

Masz 4tys na quada pisz dołóż,masz 10tys pisz dołóż masz 15tys pisz dołóż.Kupujesz nowego to czemu nie używki.Zawsze złe smile.gif

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie używki.Zawsze złe

tego co poleciłeś zdaje się być ok, znajomy ma podobnego i chwali, ale faktycznie, jeśli chodzi o tego bashana, co kolega zapodał, no to nie ma cudów, dostaje się to za co się płaci icon_rolleyes.gif

Nie mozna oczekiwać, że będzie pomykał jak jakiś raptor hehe.gif, istnieje możliwość, że odpadną kółka etc, trzeba się z tym liczyć, no ale jest gwarancja, i można się z tym bawić. Co kto lubi niewiem.gif

Mój quad jest akurat w drodze do mnie, jak będzie to się pochwale tutaj, choć to kącik motocyklowy, to myślę jednak, że bardziej tu pasuje niż do aut.

Przy wyborze brałem również pod uwagę chińczyka, ale jednak zdecydowałem się na "tradycyjne" rozwiązanie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak zaznaczylem quadem chcialem sobie pojezdzic po zwyklych drogach przez las tudziez po lakach,

> wiec raczej spokojne obroty i predkosci, bez przegrzewania i bez ekstremalnego terenu

Musisz jedynie pamiętać, że jak będziesz quadem dojeżdżał po asfalcie, to sztywna tylna oś potrafi robić niespodzianki. Każdy skręt na asfalcie jest bardzo sztywny, tylne opony znikają w oczach, a jak się nawet trochę przesadzi na lekkim łuku to quad jedzie na 3 kołach. Jak będziesz tego unikał, to nie powinno być źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.