Skocz do zawartości

Kod błędu 1616 - co to?


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

> Corsa c, 2001, 1.2

P1616 Wrong Vehicle ID from Instrument Control Module C-40

P1616- Zle dane identyfikacyjne pojazdu z Modulu Kontroli Przyrzadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P1616 Wrong Vehicle ID from Instrument Control Module C-40

> P1616- Zle dane identyfikacyjne pojazdu z Modulu Kontroli Przyrzadów

OK, dzięki za naświetlenie problemu waytogo.gif a teraz można to przełożyć z polskiego na nasz? na czym polega problem: immo niedomaga czy jak? moduł kontroli przyrządów - to coś, co zarządza deską rozdzielczą? spineyes.gifniewiem.gif jest to groźne, czy można z tym jeździć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, dzięki za naświetlenie problemu a teraz można to przełożyć z polskiego na nasz? na czym

> polega problem: immo niedomaga czy jak? moduł kontroli przyrządów - to coś, co zarządza deską

> rozdzielczą? jest to groźne, czy można z tym jeździć?

Nieumiejetnie cofniety licznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na czym

> polega problem: immo niedomaga czy jak?

Problem jest taki jak w opisie wink.gif. Sterownik silnika nie może dogadać się z deską rozdzielczą.

>jest to groźne, czy można z tym jeździć?

Jeśli deska była wymieniana, to wystarczy podpinka kompa i programowanie.

Jeśli nie, to może to być wina słabego kontaktu na wtyczce. Wymontowanie zegarów i poprawienie styków powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieumiejetnie cofniety licznik?

to nie to - nie znasz mojego ojczulka (bo to jego bolid biglaugh.gif): całą sobotę patrzył mi na ręce podczas montażu świateł dziennych... icon_rolleyes.gif ZTCW auto nie było w żadnym serwisie ani temu podobnym przybytku, sami też czynu, który podejrzewasz, się nie dopuściliśmy zolta.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem jest taki jak w opisie . Sterownik silnika nie może dogadać się z deską rozdzielczą.

ale na moje oko wszystko to, co w codziennej jeździe działa na desce - jest normalne, nic mi nie podpadło... hmm.gif

> Jeśli deska była wymieniana, to wystarczy podpinka kompa i programowanie.

> Jeśli nie, to może to być wina słabego kontaktu na wtyczce. Wymontowanie zegarów i poprawienie

> styków powinno pomóc.

deska nie była ruszana, kod 1616 pojawił się jakieś 2~3 m-ce wstecz zastępując 1405... spineyes.gif

Dzięki wszystkim za podpowiedzi: będę monitorował sytuację, póki co - nie ingeruję.

Pozdrawiam - romano11 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale na moje oko wszystko to, co w codziennej jeździe działa na desce - jest normalne, nic mi nie

> podpadło...

> deska nie była ruszana, kod 1616 pojawił się jakieś 2~3 m-ce wstecz zastępując 1405...

> Dzięki wszystkim za podpowiedzi: będę monitorował sytuację, póki co - nie ingeruję.

> Pozdrawiam - romano11

auto garazowane, czy stoi pod chmurką. Bo jak pod chmurka to niestety bardzo czesto sa problemy z pokrywa BCm (uszczelka sie rozklada) i dochodzi do problemow z stykami w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> garażowane

> a co to takiego ten/ta/to BCm ?

To jest jeszcze inna mozliwosc, w MY2001 były problemy ze stykiem przy licznikach, pytanie czy zostało to naprawione w swoim czasie czy sie dopiero teraz pojawiło. Do 3 lat jest to robione gratis, ale jak omijaliscie ASO duzym kregiem to teraz bedzie trzeba zrobic to za kaske.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.