Skocz do zawartości

Przepustnica.potencjometr przepustnicy,silniczek krokowy


Foka0111nodress

Rekomendowane odpowiedzi

> Zaczęły podnosić się obroty,kowal twierdzi,że czyszczenie nic nie da i trzeba wymienić całość

> (podobno nierozbieralne). Nowa przepustnica to z 600 zł.

> Może jednak da się wymienić samego krokowca i potencjometr ?

potencjometr zmienia się w godzinę.

w aso kosztuje 68zł.

krokowca jeszcze nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co odpowiada za nierówne obroty,krokowiec czy potencjometr ?

sprawdź potencjometr miernikiem - złącze 3-pinowe albo po podpięciu się pod eobd sprawdzisz działanie TPS-a.

wyczyść przepustnicę.

podepnij się pod eobd i sprawdź np fiatecuscan-em na ilu krokach pracuje krokowiec.

po odpaleniu zimnego silnika powino być około 80 kroków w ciepły dzień. w miarę rozgrzewania się silnika, ilość króków maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczęły podnosić się obroty,kowal twierdzi,że czyszczenie nic nie da i trzeba wymienić całość

> (podobno nierozbieralne). Nowa przepustnica to z 600 zł.

> Może jednak da się wymienić samego krokowca i potencjometr ?

Poszukaj mój temat dopięty do rozbierania TPS na kąciku Punto, da radę całego rozebrać i wyczyścić bieżnię , krokowiec da radę wyjąć , jednak nie zdziałasz z nim za dużo, chociaż na punto też ktoś rozebrał i zdrutował , przepustka jest tańsza , bo dla teścia załatwiałem nowa ori MM za 350zł do p2, do tego polecam uszczelki za 40zł komplet , bo raz wyjmiesz potem może już dmuchać

edit :

tps

krokowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wymieniał ktoś sam silnik krokowy? Na alledrogo są za około 100zł to taniej niż cała

> przepustnica.

Nie znalazłem samego krokowca do p2 , z jednej strony 100zł , a jak tps padl to drugie 100 ... to lepiej całość za 350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczęły podnosić się obroty,kowal twierdzi,że czyszczenie nic nie da i trzeba wymienić całość

> (podobno nierozbieralne). Nowa przepustnica to z 600 zł.

> Może jednak da się wymienić samego krokowca i potencjometr ?

W moje Pandzie tez miałem problem z obrotami, nie falowały a utrzymywały się na stałym podwyższonym poziomie, przy czym wymiana potencjometru nie pomogła. Uszkodzona była sonda lambda na kolektorze. Zrobiłem to temi claps.gif rencami zlosnik.gif w 20 minut skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak miales uszkodzona sonde to wyskoczyl Ci jakis blad w komputerze?

Nie, nic nie pokazywał. Po rozłączeniu przewodów na sondzie dopiero wyskoczył "silnik" . Wymieniłem sonde i na desce "silniczek" zniknął. Podpiąłem kompa, FES-em wykasowałem błędy w pamięci komputera i śmiga jak dawniej wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sprawdziłeś, która sonda jest walnięta?

Po rozpięciu sondy obroty nieco się ustabilizowały (pisze nieco bo i tak potrafiły być trochę wyższe w trakcie jazdy)

Generalnie ciężko było dociec co jest nie tak, bo w trakcie jazdy na postojach miał normalne obroty by na kolejnych trzymać podwyższone hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak miales uszkodzona sonde to wyskoczyl Ci jakis blad w komputerze?

nie zawsze wyskakuje , mi w p2 nie wyskoczył , w aso nie ogarniali , podmieniłem z innego p2 i chodził od razu lepiej punciak grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co odpowiada za nierówne obroty,krokowiec czy potencjometr ?

Potencjometr możesz wyeliminować odłączając go (najlepiej w czasie pracy silnika) może się wtedy zapalić check engine, ale komp przyjmie tzw. stały parametr w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.