Skocz do zawartości

[L] Nie schodzi z obrotów


konradek

Rekomendowane odpowiedzi

> na ok 10% - 11%!

> 5V =100%

> 0,5V = 10%

Volty voltami, ale u mnie na biegu luzem przepustnica jest otwarta w 0% i tak być powinno. smile.gif Odczyt po protokole producenta, a nie OBD, ale nie sądzę, żeby to cokolwiek zmieniało.

P.S. Maksymalne otwarcie przepustnicy, to nie pełne 5V, więc Twoje wyliczenie też nie jest do końca precyzyjne.

Dzielnik w TPS jest tak zrobiony, żeby sterownik mógł zdiagnozować przerwę kabla sygnałowego/zwarcie do masy (0V) lub przerwę na kablu masowym - sygnał 5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mechanik z sandomierskiej prowincji stawia na przepustnicę - ma jakieś magiczne urządzenie Liqui

> Moly - podobno czyści bez rozkręcania.

A nie możesz samemu zdjąć przepustnicy i umyć jej w benzynie ekstrakcyjnej?

Nie jest to jakieś mega-halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie możesz samemu zdjąć przepustnicy i umyć jej w benzynie ekstrakcyjnej?

> Nie jest to jakieś mega-halo.

Mógłbym, ale:

1 boję się że mi jakaś śrubka spadnie

2 mam też w takim miejscu wtryskiwacze gazowe, że musiałbym kupić specjalny gięty klucz

Samochód chodził normalnie na wolnych obrotach, czekając na parkingu sam nagle wskoczył na wyższe. W przyszłym tygodniu przeczyszczę jakoś tą przepustnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S. Maksymalne otwarcie przepustnicy, to nie pełne 5V, więc Twoje wyliczenie też nie jest do

> końca precyzyjne.

Nie miało być precyzyjne - napisałem ''około ''

''Może i droga wyboista ale kierunek słuszny'' grinser006.gif

Zasygnalizowałem Koledze , że jest problem z przepustnicą a nie krokowym czy termostatem . zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie przepustnicy zdarza się po prostu nie domknąć. Miałem tak w Lanosie, gdy była zabrudzona.

> Gruntowne umycie załatwiło sprawę.

Samochód w warsztacie - niestety nie przepustnica - po zbadaniu przez elektryka ma dziwne spadki napięć - nadal nie wiadomo co mu jest niewiem.gif

Ostatnie objawy:

- obroty wskoczyły na 4.5 tys. - i tak przez 30 km w trasie

- potem normalnie

- potem tradycyjnie - czasami normalnie, czasami 1200, czasami 1800-2000

Tak mnie wkurzył, że zacząłem się rozglądać za nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po ciężkiej walce samochód został wreszcie naprawiony. Przyczyną okazała się uszkodzona wiązka (kabel) idąca od komputera. Wiązka wymieniona i samochód naprawiony - wczoraj zrobił 750 km bez żadnych problemów:

285074610-Laceti001aa.jpg

Szkoda tylko, że powyższe kłopoty zainspirowały mnie do szukania nowego i te poszukiwania zakończyły się sukcesem. Lacetti będzie do sprzedaży - za niedługo umieszczę ogłoszenie.

Dziękuję za wszystkie porady 20.GIF

post-21962-14352513132357_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda tylko, że powyższe kłopoty zainspirowały mnie do szukania nowego i te poszukiwania

> zakończyły się sukcesem. Lacetti będzie do sprzedaży - za niedługo umieszczę ogłoszenie.

> Dziękuję za wszystkie porady

A co znalazłeś i za ile? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Po ciężkiej walce samochód został wreszcie naprawiony. Przyczyną okazała się uszkodzona wiązka

> (kabel) idąca od komputera. Wiązka wymieniona i samochód naprawiony - wczoraj zrobił 750 km

> bez żadnych problemów:

> Szkoda tylko, że powyższe kłopoty zainspirowały mnie do szukania nowego i te poszukiwania

> zakończyły się sukcesem. Lacetti będzie do sprzedaży - za niedługo umieszczę ogłoszenie.

> Dziękuję za wszystkie porady

a może kolega napisać, który kabel był uszkodzony? od krokowca czy TPS-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.