Skocz do zawartości

Delta MY2011 TCT?


patre

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy chodzą jakieś słuchy o skrzyni TCT w tym modelu?

Od kiedy ta skrzynia jest montowana w autach grupy Fiat i czy wiadomo może coś o jakiś problemach z nią?

Jakieś pierwsze awarie i zgrzyty z naprawą gwarancyjną? Cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, jeszcze nie ma Zamówienie zgoda można złożyć. ale na auto jeszcze trochę poczekasz.

Faktoza, coś się po.... (tu brzydkie słowo według uznania). Moje zamówienie na Mito TCT odwołane, termin realizacji Alf z TCT wrzesień albo październik facepalm%5B1%5D.gif Jestem znacząco niepocieszony z takiego obrotu sprawy i braku rzetelnej informacji o TCT ze strony Alfy furious.gif Myślę, że oni wiedzieli, że tak będzie, więc nie wiem po co zwodzenie było. Chyba będzie całkowity deal off i zarobi na mnie inny producent czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byłem na szkoleniu ( skrzynie biegów ) w Bielsku i rozbierałem

taką skrzynię treningowo , największy koszt będzie z wymianą sprzęgieł i nie chodzi tu o robociznę ..... dwie tarcze ( specjalny materiał ),dwa dociski , pomocnicze koło zamachowe,dwa wysprzęgliki itd ...... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio byłem na szkoleniu ( skrzynie biegów ) w Bielsku i rozbierałem

> taką skrzynię treningowo , największy koszt będzie z wymianą sprzęgieł i nie chodzi tu o robociznę

> ..... dwie tarcze ( specjalny materiał ),dwa dociski , pomocnicze koło zamachowe,dwa

> wysprzęgliki itd ......

a rozbierałeś kiedyś DSG? zlosnik.gif Chodzi mi o porównanie budowy, skomplikowania, materiałów... Tak z ciekawości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio byłem na szkoleniu ( skrzynie biegów ) w Bielsku i rozbierałem

> taką skrzynię treningowo , największy koszt będzie z wymianą sprzęgieł i nie chodzi tu o robociznę

> ..... dwie tarcze ( specjalny materiał ),dwa dociski , pomocnicze koło zamachowe,dwa

> wysprzęgliki itd ......

Żywot tych sprzęgieł został jakoś określony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktoza, coś się po.... (tu brzydkie słowo według uznania). Moje zamówienie na Mito TCT odwołane,

> termin realizacji Alf z TCT wrzesień albo październik Jestem znacząco niepocieszony z

> takiego obrotu sprawy i braku rzetelnej informacji o TCT ze strony Alfy Myślę, że oni

> wiedzieli, że tak będzie, więc nie wiem po co zwodzenie było. Chyba będzie całkowity deal off

> i zarobi na mnie inny producent

pociesze Cie - nie wiedzieli wcześniej. dostali info o opóźnieniach ... ehsz włosi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żywot tych sprzęgieł został jakoś określony?

nie nie mam takich informacji ale dociski lekko stoczone z zewnątrz, LUK z samoregulacją a tarcze mają twardy materiał cierny ale nie wiem z czego to zrobili

w każdym razie zrobienie tego w garażu będzie trudne bo wyjęcie skrzyni jest takie jak zwykłej ale włożenie wymaga specjalnego narzędzia do połączenia skrzyni z właściwym kołem zamachowym ( blokada zatrzasku ) frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w każdym razie zrobienie tego w garażu będzie trudne bo wyjęcie skrzyni jest takie jak zwykłej ale

> włożenie wymaga specjalnego narzędzia do połączenia skrzyni z właściwym kołem zamachowym (

> blokada zatrzasku )

A kto naprawia takie sprzęty w garażu? shocked.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kto naprawia takie sprzęty w garażu?

już widzę jak za X lat ludzie zaczną kupować te sprzęty używane (bo utrata wartości na pewno też będzie ładna), sępić kasę na pożądny serwis i naprawy, tylko właśnie robić metodami garażowymi i potem biadolić jak te alfy się sypią. I znów będę miał ubaw czytając wątki na tym forum... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sępić kasę na pożądny serwis i naprawy, tylko właśnie robić metodami garażowymi

nie liczy sie gdzie bylo robione, czy pod ladnym szyldem nowego budynku czy w leciwym garazu z winda, liczy sie kto to bedzie robil, bo jesli ktos majacy umiejetnosci, wiedze i sprzet do roboty to... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już widzę jak za X lat ludzie zaczną kupować te sprzęty używane (bo utrata wartości na pewno też

> będzie ładna), sępić kasę na pożądny serwis i naprawy, tylko właśnie robić metodami garażowymi

> i potem biadolić jak te alfy się sypią. I znów będę miał ubaw czytając wątki na tym forum...

A jakie to są metody garażowe? Bez tej aury serwisu, darmowej kawki albo i nie oraz krotności robocizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie to są metody garażowe? Bez tej aury serwisu, darmowej kawki albo i nie oraz krotności

> robocizny?

Bez odpowiednich narzędzi (bo ktoś kto jednego dnia wymienia w garażu olej w clio, drugiego robi sprzęgło w passacie, a trzeciego TCT w mito, nie będzie kupował narzędzi do złożenia tej skrzyni), bez dostępu do jakiś info serwisowych od producenta i tak dalej.

A kawę to ja sobie najlepszą robię w domu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez odpowiednich narzędzi (bo ktoś kto jednego dnia wymienia w garażu olej w clio, drugiego robi

> sprzęgło w passacie, a trzeciego TCT w mito, nie będzie kupował narzędzi do złożenia tej

> skrzyni), bez dostępu do jakiś info serwisowych od producenta i tak dalej.

Aha czyli tylko rozpatrujesz przez pryzmat Franka i jego szwagra bez opcji warsztatu Pana Miecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha czyli tylko rozpatrujesz przez pryzmat Franka i jego szwagra bez opcji warsztatu Pana Miecia...

spoko, mam świadomość że poza ASO i szwagrami Franków są jeszcze dobre niezależne warsztaty, gdzie pracują kumaci goście, często specjalizujący się w konkretnej marce. Tylko dla mnie to już nie podpada pod definicję garażu, a i różnica w cenie między nimi a ASO nie będzie taka dużą jak między szwagrem Franka a ASO zlosnik.gif A bidny polak, jak kupuje swoją wypacykowaną, wyplakowaną, starą furę, ale na alusach i z klimą, to nie oszukujmy się, ale pojedzie ją serwisować (to znaczy naprawić jak już coś całkiem padnie i się nie da jechać) tam gdzie jest najtaniej, czyli do szwagra zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.