Skocz do zawartości

regulacja luzu zaworowego


andre44

Rekomendowane odpowiedzi

albo szukajka mnie nie lubi albo ja szukać nie potrafię frown.gif

mianowicie stuka mi coś w silniku a konkretnie w głowicy a żeby było jeszcze dokładniej to na wysokości korka wlewu oleju. i na 99% jestem przekonany ze jest luz na którymś zaworze. i moje pytanie brzmi jak się zabrać za ustawienie?? nie robiłem tego jeszcze a do odważnych świat należy wiem że się to ustawia (tłumacząc na chłopski rozum i tak żebym zrozumiał a jestem w miare kumaty) i co muszę kupić??

z góry dziękuje za pomoc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapomniałem napisać ze 1.1 spi

1.se czytasz ze zrozumieniem serwisówke

2.sciagasz pokrywe i mierzysz szczelinomierzem luzy i zapisujesz

3a/opcja z dzwignia naciskowa naciskasz wyjmujesz płytke odkłądasz w szereg, odczytujesz/mierzysz grubosc zapisujesz

3b/opcja z brakiem dzwigni wyciagasz cały wałek wyjmujesz odczytujesz mierzysz zapisujesz

4odejmujesz dodajesz podejmujesz skmplikowane decyzje czy luz ustawic wyzej czy nizej

5.udajesz sie do sklepu w celu nabycia droga kupna płytek o wyliczonych wymiarach

6.skłądasz do kupy

uwaga :

jak ci napierdziela w silniku wyraznie w jednym miejscu to

mozesz mieć zjechany wałek to taka cecha fiatowskich wałków że kurna zuzywaja sie w jednym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uwaga :

> jak ci napierdziela w silniku wyraznie w jednym miejscu to

> mozesz mieć zjechany wałek to taka cecha fiatowskich wałków że kurna zuzywaja sie w jednym miejscu

mi sie tak wydaje że w jednym miejscu stuka. jak stetoskopem posluchalem to tylko na wysokosci korka wlewy oleju. a oczywiscie po wałku bedzie widac ze sie zuzyl tak na oko czy trzeba bedzie mierzyc krzywki czy co tam sie mierzy :D i czy przy ok 70/75 tys moze juz walek siasc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi sie tak wydaje że w jednym miejscu stuka. jak stetoskopem posluchalem to tylko na wysokosci

> korka wlewy oleju. a oczywiscie po wałku bedzie widac ze sie zuzyl tak na oko czy trzeba

> bedzie mierzyc krzywki czy co tam sie mierzy :D i czy przy ok 70/75 tys moze juz walek siasc??

jak dobrz osłuchałes i wyraznie stuka tylko w jednym miejscu to albo siadło gniazdo albo wałek

moze byc widac na oko a moze nie wałek zmierzysz suwmiarka -nie bawimy sie w setne

wałek moze siasc bo to jest wina wadliwej obróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.