Skocz do zawartości

Lakier w aerozolu a czas schnięcia


rzel

Rekomendowane odpowiedzi

Pomalowałem część lakierem (akryl) z mieszalni nabitym do puszki z gazem. Od momentu pomalowania minęło grubo ponad 2 tygodnie a lakier dalej się lepi tzn. powstają odciski palców. Pomalować to ponownie jakimś porządnym lakierem z utwardzaczem pistoletem, czy najpierw potraktować jakimś scansolem czy innym zwywaczem i zetrzeć tę nie do końca zaschniętą warstwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomalowałem część lakierem (akryl) z mieszalni nabitym do puszki z gazem. Od momentu pomalowania

> minęło grubo ponad 2 tygodnie a lakier dalej się lepi tzn. powstają odciski palców. Pomalować

> to ponownie jakimś porządnym lakierem z utwardzaczem pistoletem, czy najpierw potraktować

> jakimś scansolem czy innym zwywaczem i zetrzeć tę nie do końca zaschniętą warstwę?

Radziłbym najpierw usunąć warstwę tego czegoś, czym pomalowałeś element a potem lakierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mimo tego,ze to lakier 1K,to powinien wyschnąć normalnie.Nie powinien być lepki po takim czasie.

> Jedz gdzie Ci go nabijali z reklamacją.

A co z tym lakierem jest nie tak?

Ostatnio nabiłem spray lakierem, dobili mi tam trochę utwardzacza i efekt podobny, po kilku dnia na słońcu w tem +25 st lakier cały czas jest miękki.

Ten sam lakier kładziony normalnie pistoletem wysechł w ciągu jednego dnia i można było składać elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z tym lakierem jest nie tak?

> Ostatnio nabiłem spray lakierem, dobili mi tam trochę utwardzacza i efekt podobny, po kilku dnia

> na słońcu w tem +25 st lakier cały czas jest miękki.

> Ten sam lakier kładziony normalnie pistoletem wysechł w ciągu jednego dnia i można było składać

> elementy.

nitro czy wodny hmm.gif klar i tak jest nie eko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne bardzo bo w puszcze nabijają na bazie nitro więc to powinno schnąć w ciągu nawet i dwóch godzin. Może użyli jakiejś bazy termoutwardzalnej? Dziwne że byli w stanie wsadzić do puszki chemoutwardzalny- nie wiedziałem że są takie możliwości (za gęsty na spray aerozol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie znam ale się zapytam, nie jest tak ze na ten lakier trzeba było położyć clar w ciągu kilku minut hmm.gif, czy clar nie robi za utwardzacz ?, ja przynajmniej taką wersie słyszałem i tak zrobiłem w swoim aucie i lakier jest twardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja się nie znam ale się zapytam, nie jest tak ze na ten lakier trzeba było położyć clar w ciągu kilku minut ,

nie to zwykły akryl bez claru, pojechałem dziś do mieszalni, wziąłem kawałek blachy na której robiłem próbkę i facet się przyznał że było jakieś zamieszanie i zapomniał dodać utwardzacza, dali mi w zamian nową farbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.