Skocz do zawartości

Tuleje wahaczy przednich kiedy trzeba wymienić? zdjęcia


canoe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Brava 1.2 '99 przebieg naprawdę 93 tys. km.

Na dokładnym przeglądzie z szarpaniem kół powiedzieli mi że przednią tuleję w lewym wahaczu należałoby wymienić. Przegląd auto przeszło.

Ale nic nie stuka na wybojach, dzisiaj wymieniłem sobie tarcze i klocki i przy okazji obejrzałem te tuleje, guma i się trzyma. Mam kupione 2 tuleje na lewy wahacz TRW. Mam niedługo wyjazd i trochę się boję wymiany, bo czytałem że potem to już lecą inie wiem czy dobrze mi auto ustawią.

Zrobiłem zdjęcia, tak to wygląda.

Najpierw stare i nowe hamulce:

DSCF5988.jpg

i po

DSCF5989.jpg

DSCF5999.jpg

A teraz tak wyglądają te tuleje

DSCF5978.jpg

DSCF5980.jpg

DSCF5982.jpg

DSCF5984.jpg

DSCF5985.jpg

I co robić jeździć dopóki nic nie stuka i guma nie wyleci z tulei czy ryzykować wymianę fabrycznych na te TRW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ewentualnie można na kanale jak zawieszenie jest w pozycji normalnej wymienić tylko przednią tuleję wahacza. To znaczy odkręcić ją i zbić z wahacza a potem naciągnąć nową. Na zdjęciach wydaje się to proste. No i nie naprężamy wahacza.

Ktoś to robił?

Tutaj we Fiacie Palio podobno tak można

http://naprawa-auta.wieszjak.pl/zawieszenie/271964,Fiat-Palio-wymiana-tulei-wahacza-Poradnik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy ewentualnie można na kanale jak zawieszenie jest w pozycji normalnej wymienić tylko

> przednią tuleję wahacza. To znaczy odkręcić ją i zbić z wahacza a potem naciągnąć nową. Na

> zdjęciach wydaje się to proste. No i nie naprężamy wahacza.

> Ktoś to robił?

> Tutaj we Fiacie Palio podobno tak można

> http://naprawa-auta.wieszjak.pl/zawieszenie/271964,Fiat-Palio-wymiana-tulei-wahacza-Poradnik.html

Zapomnij o tej metodzie i zbiciu tulei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Twoim miejscu to bardziej bym się martwił o sanki do których przykręcony jest wahacz.Na zdjęciu

> z dużą tuleją widać jak by pęknięcie no i są dość mocno zardzewiałe!!

kolega chyba zardzewialych sanek w bbm nie widzial palacz.gif te sa jeszcze w dobrej kondycji zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.