Skocz do zawartości

OT [ Wolno schodzi z obrotów] -> Hyundai


woju

Rekomendowane odpowiedzi

> Hyundai i30 cw 1.6 CRDi 115 KM, (przez przypadek znalazłem egzemplarz bez filtra DPF), nowy 2010

> r., wersja Comfort po FL, a cena poszła na priv

> Jakby ktoś chciał mieć fajny pendrive to polecam pójście w ślady Karolaka i jazdę testową

> Hyundai-em

Fajne auto w dobrej cenie , niestety jestem wysoce niekompatybilny z i30 tj. nie moge sobie znalezc wygodnej pozycji za kierownica no.giffrown.gif

Bardzo spodobal mi sie ix20 niestety ma bardzo marna game silnikowa no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajne auto w dobrej cenie , niestety jestem wysoce niekompatybilny z i30 tj. nie moge sobie znalezc

> wygodnej pozycji za kierownica

> Bardzo spodobal mi sie ix20 niestety ma bardzo marna game silnikowa

ix20 to jest to samo co kia venga, kia jest troche tansza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w nowym Hyundaiu i30u jest 5-letnia gwarancja, są pewne wyłączenia ale nie są takie złe :

To na co jest te 7 lat? Na perforacje? Na radio krocej, na klime wcale, na zawieszenie tylko 40000. Normalnie Kicha, w chevroelcie mam 3 lata i jest jedno ograniczenie i jest nim 100000km innych nie widzialem, ktore nie obowiazuje do 24 miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To na co jest te 7 lat? Na perforacje? Na radio krocej, na klime wcale, na zawieszenie tylko 40000.

> Normalnie Kicha, w chevroelcie mam 3 lata i jest jedno ograniczenie i jest nim 100000km innych

> nie widzialem, ktore nie obowiazuje do 24 miesiaca.

W Hyundaiu jest tylko 5 lat bez limitu na auto i lakier (z tymi wyłaczeniami), na perforację 12 lat - nie wiem jak jest w KIA niewiem.gif

Może mod przeniesie te posty do nowego wątku "Jaki nowy samochód - Chevrolet czy ...?", bo nam całkowity OT się zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Hyundaiu jest tylko 5 lat bez limitu na auto i lakier (z tymi wyłaczeniami), na perforację 12 lat

> - nie wiem jak jest w KIA

> Może mod przeniesie te posty do nowego wątku "Jaki nowy samochód - Chevrolet czy ...?", bo nam

> całkowity OT się zrobił

Prosze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest chyba najwazniejsze.

> Wlasnie ogladalem cennik i40 . Z takimi cenami nie wroze im sukcesu. W dodatku diesel to 1.7.

Hyundai ma byc bardziej prestizowy. IMO spokojnie - 15k moze i wiecej na wyprzedazy rocznika. Cena diesela z kosmosu i na dodatek za mala moc. IMO Mondeo lepsze i tansze. Tak czy inaczej 80k to ciut za duzo dla mnie jak na samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> U mnie narazie dziala. Wszystko na gwarancji robia, kwestia serwisu.

No to mogę napisać pierwszą relację z użytkowania Hyundaia i30cw 1.6 CRDi 115 KM.

Porównując z Lacetti 1.8 CDX niestety w mojej wersji Comfort brakuje kilku rzeczy: skórzanej gałki zmiany biegów,czujnika deszczu i dodatkowych schowków (pod kierownicą i pod fotelem pasażera). Na początku fotele wydawały się trochę niewygodne, ale była to kwestia ustawienia i przyzwyczajenia, i teraz wygodnie się jedzie nawet 11 godzin.

W mieście się trochę głupio jeździ dieslem (pewnie muszę się przyzwyczaić), natomiast w trasie super. Wyprzedzanie bez problemu, na szóstce bardzo cicho.

Spalanie po 7 kkm, głównie w trasie, w większości z klimą, w tym wakacje we Włoszech, a więc także autostrady, jazda raczej zgodnie z ograniczeniami - 5.56 l/100 km (największe wg tankowań 5,96 - trasa w Polsce i tydzień jazdy po mieście, najmniejsze 5,20 - głównie autostradą z górki (Klagenfurt - Florencja, z prędkością około 120 km/h). Przez najbliższe dwa tygodnie sprawdzę spalanie w mieście.

I przetestowałem naprawę gwarancyjną - wymiana świec żarowych, które były niesprawne moim zdaniem od początku. Czas oczekiwania nie wiem - usterką zgłosiłem przed urlopem, naprawiona po powrocie.

A Lacettim jeździ kuzynka - na razie zadowolona, tylko martwi się że samochód moknie na parkingu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.