Skocz do zawartości

ile litrów gazu w butli?


centoadam

Rekomendowane odpowiedzi

witam Was smile.gif

mam zapytanie może ktoś sie orientje ile litrów gazu jest w butli gazowej tej co niektóre wózki widłowe na niej jeżdzą oraz do kuchenek sie podłancza. jest napisane na takiej butli "propan-butan 11kg

z góry dziękuję za info ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info,

tylko pytam, bo kiedyś gość miał takie butle i tankował z nich gaz do aut i ciekawiło mnie jakim cudem mu sie to opłacało skoro butla kosztuje około 50zł i jest tylko 20 litrów gazu, z czego wychodzi 2,50/litr spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba nie ma dużej różnicy, 10zł na butli 11kg

Czyli faktycznie niedużo.

> tylko co to da ?

Wartość opałowa na kg nieco większa, ale na L ciekłego i m^3 odparowanego gazu już mniejsza niż butanu.

Coś takiego miałoby sens w zimie, bo ten gaz ma dużo wyższą prężność par własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za info,

> tylko pytam, bo kiedyś gość miał takie butle i tankował z nich gaz do aut i ciekawiło mnie jakim

> cudem mu sie to opłacało skoro butla kosztuje około 50zł i jest tylko 20 litrów gazu, z czego

> wychodzi 2,50/litr

21 litrów, co już zmienia wynik, do tego butle z gazem można mieć dużo taniej jak się ma odpowiednie dojście, o ile dobrze pamiętam to na gazie w butli nie ma akcyzy, dlatego mu się opłacało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.