Skocz do zawartości

Wyciek z Skrzyni


bandit_dg

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu zauważałem,że mam wyciek jakiegoś płynu...

Z czasem stawał się co raz większy,aż doszło do tego stopnia,że przez noc wycieka ok 50 -70ml...

Co gorsza wyciekającym płynem okazał się olej z skrzyni biegów....

Nie potrafię zlokalizować dokładnego miejsca wycieku, ponieważ nie mam kanału w garażu,a z każdym dniem,a w zasadzie nocą wyciek staje się co raz obfitszy....

Zauważyłem również,że jak ostygnie to wtedy zaczyna bardziej z niego cieknąć (a w zasadzie z niej)...

Sprawdzałem na parkingach i postojach, gdzie parkowałem na jakiś czas~1h...2h....nie było nawet małej plamki,jak tylko stoi dłużej zaczyna się wyciek....

Stąd moje pytanie do was co może być przyczyną tego wycieku oraz co najlepiej z tym zrobić,ponieważ nie chcę zajechać skrzyni... niewiem.gif

Z góry dzięki za każdą pomoc smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze czy to napewno olej ze skrzyni biegów .Coś mi tutaj nie pasuje. Jak staniesz to pdłóż pod samochód jakiś karton i określ w przybliżeniu w który miejscu kapie . Czy na połączeniu silnika ze skrzynią czy bardziej ztyłu czy bliżej zawieszenia .czy olej jast czarny czy brązowy czy pachnie silnikowym czy przekładniowym ,a może to płyn z układu chłodzenia wydobywający się z pod termostatu i spływający po skrzyni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź dobrze czy to napewno olej ze skrzyni biegów .Coś mi tutaj nie pasuje. Jak staniesz to

> pdłóż pod samochód jakiś karton i określ w przybliżeniu w który miejscu kapie . Czy na

> połączeniu silnika ze skrzynią czy bardziej ztyłu czy bliżej zawieszenia .czy olej jast czarny

> czy brązowy czy pachnie silnikowym czy przekładniowym ,a może to płyn z układu chłodzenia

> wydobywający się z pod termostatu i spływający po skrzyni ?

Kartony, worki itp...już standardowo podkładam.

Na tyle co się orientuję miejsce wycieku jest w okolicach łączenia silnika z skrzynią.

Olej jest brunatny i śmierdzi.

Na bank nie pachnie silnikowym.

Poziom oleju na pomiarze bagnetem sprawdzam codziennie rano i jest identyczny, tak więc miska jest cała i to nie stąd wyciek.

Poziom płynu w chłodnicy również się nie zmienia.

niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama cena części w miarę.....Za same części szykowałem się na większa kwotę,ale robocizna....

Co do tego to już się dowiedziałem,że trzeba wyjąć skrzynię, tak więc wiem,że sama robocizna może przekroczyć 3 krotną cenę samych części.

Ale i tak dzięki wielkie za wskazówki.

Co prawda widzę,że kolega znów teraz klina mi zabił,że może coś innego być... ooniee.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja bym sprawdzil uszczelniacze polosi lub oslony przegubow wewnetrznych

A co maja polosie do polaczenia skrzyni z silnikiem ? Ale prawda jest taka, ze nikt z nas nie lezal pod autem i nie wiemy skad dokladnie leci. Trzeba dokladnie okreslic skad leci, opcje okreslilismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co maja polosie do polaczenia skrzyni z silnikiem ? Ale prawda jest taka, ze nikt z nas nie lezal

> pod autem i nie wiemy skad dokladnie leci. Trzeba dokladnie okreslic skad leci, opcje

> okreslilismy.

Jutro popołudniu jestem ustawiony z kumplem, który ma w garażu kanał,a sam też jeździł 5 lat temu bravą, to może uda nam się zlokalizować dokładnie miejsce wycieku...(mam nadzieję grinser006.gif)

Za to dzisiaj mojej bravie dzień dziecka zrobiłem....wypucowałem nawoskowałem itd....

I jedyne co nasuwało mi się to słowa piosenki (troszkę zmodyfikowane przeze mnie):

"Odświeżę ci obudowę i włożę części nowe,

I będziesz piękny jak dawniej,

I Będziesz działać sprawnie" yay.gif

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co maja polosie do polaczenia skrzyni z silnikiem ? Ale prawda jest taka, ze nikt z nas nie lezal

> pod autem i nie wiemy skad dokladnie leci. Trzeba dokladnie okreslic skad leci, opcje

> okreslilismy.

A to maja ze Kolega ma wyciek gdzies w okolicy polaczenia z skrzyni z silnikiem a rownie dobrze moze leciec z prawej polosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to maja ze Kolega ma wyciek gdzies w okolicy polaczenia z skrzyni z silnikiem a rownie dobrze

> moze leciec z prawej polosi.

Kurcze.....chyba nie będę czekał do jutrzejszego popołudnia...sam go podniosę trochę z prawej strony....wśliznę się pod nią i może uda mi się zlokalizować,a jeżeli tak to zrobię fotki i zamieszczę na forum...

Dupa....z prawej nie mogę,.....muszę z lewej..

prawa strona prawie na całej długości progu ....."klimatyzacja dolna"... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kurcze.....chyba nie będę czekał do jutrzejszego popołudnia...sam go podniosę trochę z prawej

> strony....wśliznę się pod nią i może uda mi się zlokalizować,a jeżeli tak to zrobię fotki i

> zamieszczę na forum...

> Dupa....z prawej nie mogę,.....muszę z lewej..

> prawa strona prawie na całej długości progu ....."klimatyzacja dolna"...

Ciiiiiiiiichooooo cool.gifza wahacz pieskiem go!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciiiiiiiiichooooo za wahacz pieskiem go!!!

Tak jest...

lepiej od razu dźwigiem.....Liny przepuścić pod dachem...i...

skończy się tak jak historia 125p w filmie "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz"....

Z 125p cabrio się zrobiło.... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sądzę że to manszety do wymiany

> Ale co ja tam wiem

Jak sam przytoczyłeś moje słowa...liczy się każda pomoc, wskazówki i pomysły smile.gif

Za każdą poradę jestem niezmiernie wdzięczny smile.gif

Niestety nie udało mi się nadal zlokalizować strikte miejsca wycieku...tak jak planowałem, po przez wpełznięcie pod bravusie i sfotografowanie łączenia skrzyni z silnikiem, gdyż niedługo chyba nie będę chodził spąc, ponieważ nie mogę się z pracą wyrobić... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem miejsce wycieku (mam taką nadzieję)..... smile.gif

Zlokalizowałem go ok 12-15cm od mocowania lewego wahacza....kierując się w prawą stronę.....

jestem laikiem w dziedzinie mechaniki pojazdów tak więc nie wiem co to dokładnie jest i jak się to nazywa,ale jest okrągłego kształtu i zaczyna się powyżej linii wahacza,a kończy poniżej....mam nadzieje,że ktoś zrozumie coś z tego dziwnego opisu... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki to ma sens

Nie rozważam sensu działań ani intencji Kolegi. Staram się pomóc odpowiadając, jeśli taką odpowiedź znam, zgodnie z zadanym pytaniem.

Zgadzam się natomiast, że Koledzy bardziej doświadczeni w naprawach, mogą i powinni przestrzegać przed podejmowaniem takich prób Kolegów z mniejszym doświadczeniem. Myśle, że jedno nie stoi w sprzeczności z drugim.

Być może zlokalizowanie miejsca wycieku pozwoli oszacować ewentualne koszty i uchroni przed wymianą części sprawnych, mimo, że sam tej wymiany wykonywał nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem fotki.

Nie są rewelacyjne,ponieważ mam ograniczone pole manewru...

Na tyle ile udało mi się wcisnąć pod samochód....i wiem już,że nie jest to miejsce wycieku lecz gdzieś z górnych części silnika spływa po tej części...

285154841-Zdj%EAcie-0002.jpg

285154848-Zdj%EAcie-0004.jpg

------------------------------

Wkleiłem obrazki

Iron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.