Skocz do zawartości

LICZNIK SUMARYCZNY KILOMETRÓW


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Klubowiczów.

Mam prośbę, w mojej MARYSI zgasł licznik sumaryczny kilometrów i nie wiem jaka może być tego przyczyna. Bezpieczniki sprawdziłem są dobre nie przepalone i nie mam najmniejszego pomysłu co może być przyczyną. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyjrzyj się uważnie czy coś na nim widać, prawdopodobnie podświetlenie wyświetlacza poszło.

Jak się dobrze przyjże to widać, więc to podświetlenie?. Czy da to się jakoś naprawić i czy naprawa jest trudna i skomplikowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś znikały poszczególne segmenty cyfr. Podgrzałem luty na liczniku i przeszło.

EDIT: nie doczytałem, że o podświetlenie chodzi mlot.gif. Sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wiem że trzeba wyciągnąć i rozebrać zegary tylko nie wiem jak, gdzie i co trzeba rozkręcić

Najpierw zdejmujesz plastik pod kierownicą

285141014-plastik.jpg

odkręcasz i zdejmujesz tą ramkę

285141014-ramka.jpg

wtedy zobaczysz wkręty trzymające licznik.

285141014-licznik_p.jpg

odkręcasz, wsuwasz rękę, odpinasz z tyłu wtyczki i już masz na wierzchu

285141014-licznik_t.jpg

żarówki dostępne są z tylnego panela

post-112610-14352513388175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> plastiku nie trzeba spuszczać na dół wystarczy opuścic kierownice

No wlasnie, po co odkrecac plastik, ramke trzeba troche brutalnie potraktowac zeby wyjac, i wychodzi razem z nawiewem, na zdjeciu jest blad, przy zatrzasku jest tez wkret, dostepny od strony bezpiecznikow, wymien wszystkie zarowki podswietlania, podczas wstrzasow operacji, kolejne moga isc sie pasc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie kiedyś znikały poszczególne segmenty cyfr. Podgrzałem luty na liczniku i przeszło.

> EDIT: nie doczytałem, że o podświetlenie chodzi . Sorki

Napisze kolega coś więcej? Mam podobny problem, na kilka sekund co jakiś czas znikają niektóre segmenty cyfr (zostaję zazwyczaj same pionowe kreski i licznik jest całkowicie nieczytelny) O jakie luty chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.