Skocz do zawartości

"Posikał się"


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie sprawa dotyczy kropka, ale pytam i tutaj bo tu sporo fachowców smile.gif

Wczoraj podjeżdżam pod dom i wrzucam wsteczny by zaparkować. Chyba mi wtedy lekko autem szarpnęło, ale może po prostu źle puściłem sprzęgło czy coś w tym stylu.

W każdym razie wycofałem w lukę między samochodami by zaparkować, wysiadłem i na asfalcie widzę piękną, mokrą ścieżkę ukazującą ślad mojego parkowania.

Organoleptycznie stwierdziłem , że to nie olej ani płyn chłodniczy. Szybko do Grafitowa, lekko tłusta i lepka, ale mniej niż olej. W pierwszej chwili to mi na mieszaninę oleju i płynu chłodzącego wyglądało.

Ciekło po skrzyni biegów i nakapało tyle, że była pod autem spora kałuża

W nocy odpaliłem na chwilkę maszynę, chodzi równo i cicho, żadne lampki się nie palą ani nie migają. Przejechać się bałem, by czegoś nie popsuć.

Co i skąd to może być? Wspomaganie? Płyn hamulcowy?

Dodam jeszcze, że dwa dni temu byłem na przeglądzie, wszystko było w porządku, diagnosta dopatrzył się tylko małego wycieku (nie kapania) na uszczelce przy rozrządzie.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wprawdzie sprawa dotyczy kropka, ale pytam i tutaj bo tu sporo fachowców

> Wczoraj podjeżdżam pod dom i wrzucam wsteczny by zaparkować. Chyba mi wtedy lekko autem szarpnęło,

> ale może po prostu źle puściłem sprzęgło czy coś w tym stylu.

> W każdym razie wycofałem w lukę między samochodami by zaparkować, wysiadłem i na asfalcie widzę

> piękną, mokrą ścieżkę ukazującą ślad mojego parkowania.

> Organoleptycznie stwierdziłem , że to nie olej ani płyn chłodniczy. Szybko do Grafitowa, lekko

> tłusta i lepka, ale mniej niż olej. W pierwszej chwili to mi na mieszaninę oleju i płynu

> chłodzącego wyglądało.

> Ciekło po skrzyni biegów i nakapało tyle, że była pod autem spora kałuża

> W nocy odpaliłem na chwilkę maszynę, chodzi równo i cicho, żadne lampki się nie palą ani nie

> migają. Przejechać się bałem, by czegoś nie popsuć.

> Co i skąd to może być? Wspomaganie? Płyn hamulcowy?

> Dodam jeszcze, że dwa dni temu byłem na przeglądzie, wszystko było w porządku, diagnosta dopatrzył

> się tylko małego wycieku (nie kapania) na uszczelce przy rozrządzie.

> Z góry dzięki za pomoc

Płyn hamulcowy czy tam ze wspomagania mają swoje zbiorniczki, więc możesz sprawdzić ich stan...

Klimę masz, może coś od klimy poszło? tam też jest jakiś rodzaj oleju i gaz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyn hamulcowy czy tam ze wspomagania mają swoje zbiorniczki, więc możesz sprawdzić ich stan...

> Klimę masz, może coś od klimy poszło? tam też jest jakiś rodzaj oleju i gaz...

Płyny w normie poza jednym - bagnet suchy frown.gif Zatem chyba poleciała jakaś uszczelka.

Tylko żeby aż tak się lało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wskakuj pod auto i zobacz skąd leci. może micha cieknie..

Trzeba by go dobrze podnieść albo na jakiś kanał zawieźć. Póki co, tyle widać:

s0.jpg

Trochę uświniona góra, ale to nic

s1.jpg

Coś się sączy przy łączeniu koło rozrządu, ale to też nic

s2.jpg

Chyba trochę puszcza uszczelka pod pokrywą

s3.jpg

Stąd kapało - dolna część obudowy skrzyni, ale ściekało skądeś wyżej

s4.jpg

Inne ujęcie

s5.jpg

A to bardziej z tyłu

> to bena czy gnojówa?

Masz na myśli czy benzyna czy "ropa"?

Benzyna i doładowaniem podtlenku cebuli (LPG) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podnieś auto, odpal i wczołgaj się pod. może zobaczysz skąd kapie.

Chyba już nic nie wykapie.

Sam złapałem pół litra płynu, a ile wykapało na ulicę - szkoda gadać.

Jakby ktoś miał jakiś stary olej syntetyczny (po wymianie na przykłąd) to wlałbym i zobaczył co i skąd cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyn hamulcowy czy tam ze wspomagania mają swoje zbiorniczki, więc możesz sprawdzić ich stan...

> Klimę masz, może coś od klimy poszło? tam też jest jakiś rodzaj oleju i gaz...

Obejrzał dziś Paweł pacjenta i od razu znalazł przyczynę - poszła skrzynia biegów. Pęknięta obudowa, a pod nią, pewnie też się coś poprzestawiało frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.