Skocz do zawartości

Laguna II 1.8 16V


robi25

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam.

> Proszę o informację na co zwracać uwagę przy zakupie Laguny II 1.8 16V roczniki 2001-2003.

> Jakie są typowe usterki tych modeli?

> Dziękuję i pozdrawiam

1. KZFR - jak pyrka po nagrzaniu to przy wymianie rozrządu będzie i je trzeba wymienić +500zl

2. Jedziesz, wrzucasz na luz i obroty spadaj na 600 i po chwili rosna - przepustnica do czyszczenia i ewentualnego przyuczenia

3. pomacaj czujnik od wspomagania ukl kierowniczego - czasem przepuszcza

4."Zawiecha"z przodu jest standardowa wiec części tanie a z tylu wymienia sie zazwyczaj tulejki

Dodatkowe usterki to ułamany "dzyndzel" w czytniku ale to chyba we wszystkich Lagunach II.

Ogolnie im blizej rocznika 2001 a w aucie wiecej elektryki i fajerwerków tym większe prawdopodobieństwo awarii.

Wiecej wyczytasz na :

http://renaultlaguna.pl/forum/Dzial-Techniczny-Renault-Laguna-II-f52.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Proszę o informację na co zwracać uwagę przy zakupie Laguny II 1.8 16V roczniki 2001-2003.

> Jakie są typowe usterki tych modeli?

> Dziękuję i pozdrawiam

Tak jak już pisali poprzednicy,

tulejki stabilizatora z przodu, sworznie to chyba najczęściej stuka w zawieszeniu przednim, ułamany dzyndzelek w czytniku, KZFR jak słychać dieselka na wolnych obrotach. U mnie też popuszczał czujnik wspomagania, oryginał na allegro jest o 2/3 tańszy niż w serwisie. Aha i czesto tez urywają się linki w elektrycznych szybach z przodu, usterka łatwa do usunięcia i za niewielkie pieniądze. Zresztą częśc usterek można samemu usunąć u siebie w garażu, jest duża baza manuali na forum laguny.

Tuleje tylnej belki tez są częstą usterką, ja własnie będę się przymierzał do kolejnej wymiany po 8 miesiącach użytkowania tańszych zamienników. Teraz zainwestuje w oryginały bo znowu aż takiej dużej różnicy nie ma w cenie. Tak że znowu się potwierdza powiedzenie ze biednego nie stać na tanie rzeczy, choć niektóre zamienniki są nawet lepsze niż oryginały wink.gif Generalnie u mnie z elektryką nie mam problemów. Mam gaz założony i też nic się nie dzieje, zresztą te silniki dobrze znoszą gaz.

Tylna klapa w kombi, przednie błotniki są z tworzywa sztucznego, więc lakieru nie pomierzysz maska jest z aluminium więc tylko niektóre czujniki to pomierzą.

Zawsze w serwisie możesz sobie sprawdzić, będąc z właścicielem, historię samochodu o ile był serwisowany w ASO.

pozdro

cimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.