Skocz do zawartości

z h4 na ha3 i h7


rexio

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos jakies foto czy filmik poglądowy jaka jest róznica swiecenia w ciemnosciach pomiędzy lampami z żarówką H4 a tymi drugimi H3 i H7.

Moje teraz ledwo oswietlają w nocy droge, a teraz wiecej będę jeździć pozamiastem i bezpieczniej miec coś lepszego, czy gra nie warta świeczki (żarówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktos jakies foto czy filmik poglądowy jaka jest róznica swiecenia w ciemnosciach pomiędzy

> lampami z żarówką H4 a tymi drugimi H3 i H7.

> Moje teraz ledwo oswietlają w nocy droge, a teraz wiecej będę jeździć pozamiastem i bezpieczniej

> miec coś lepszego, czy gra nie warta świeczki (żarówki)

Odpowiem Ci tak. Światła tez mi świeciły jako tako, wstawiłem Tungsramy + 30% (H4) i coś się poprawiło ale też było tak nie za bardzo. I nagle było małe bum i połamało mi zaczepy w prawym reflektorze. Kupiłem nowy, podjechałem pod murek celem wstępnej regulacji i....... załamałem się w jaki sposób (jak słabo) świeci lewa lampa (8 letnia). Tego samego dnia zamówiłem lewy reflektor, potem wymiana i cieszę się dobrym oświetleniem drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Odpowiem Ci tak. Światła tez mi świeciły jako tako, wstawiłem Tungsramy + 30% (H4) i coś się

> poprawiło ale też było tak nie za bardzo. I nagle było małe bum i połamało mi zaczepy w prawym

> reflektorze. Kupiłem nowy, podjechałem pod murek celem wstępnej regulacji i....... załamałem

> się w jaki sposób (jak słabo) świeci lewa lampa (8 letnia). Tego samego dnia zamówiłem lewy

> reflektor, potem wymiana i cieszę się dobrym oświetleniem drogi.

Po dzwonie wsadziłem lampę Arteb-a w bardzo krótkim czasie zmatowiał odbłyśnik i lampa zaczęła świecić dużo słabiej, w drugiej lampie połamałem uchwyty wsadziłem tam Depo, odbłyśnik bez zarzutu, wsadzone dobre lampy Philipsa. I tak świeciło to słabo

Dzisiaj wieczorem skończyłem wymianę lamp z H4 na H7+ H3. Już widzę że te lampy świecą dużo lepiej niż H4 mimo że trzeba je jeszcze ustawić

Wydaje mi się że gra jest warta ....żarówki

Korzystając z tematu lamp, czy po przełączeniu na drogowe światła mijania powinny gasnąć czy świecić obie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świecą obie

Aha, u mnie po włączeniu długich gasną mijania chyba że długie włączy się jedynie na chwilę

Pytam się dlatego że szperając w goglach sporo osób pisze że w ich samochodach jest dokładnie tak samo jak u mnie.

Zastanawiam się też nad trwałością odbłyśników gdy na dłużej włączy się takie 2 grzałki razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha, u mnie po włączeniu długich gasną mijania chyba że długie włączy się jedynie na chwilę

> Pytam się dlatego że szperając w goglach sporo osób pisze że w ich samochodach jest dokładnie tak

> samo jak u mnie.

> Zastanawiam się też nad trwałością odbłyśników gdy na dłużej włączy się takie 2 grzałki razem

Rzadko kiedy jeżdżę nocą długie odcinki, ale po lokalu nawet jadąc to może z 5% czasu mam drogowe, pozostałem 95% jadę na mijania.

Myślisz że u Ciebie proporcje będą znacznie różne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rzadko kiedy jeżdżę nocą długie odcinki, ale po lokalu nawet jadąc to może z 5% czasu mam drogowe,

> pozostałem 95% jadę na mijania.

> Myślisz że u Ciebie proporcje będą znacznie różne ?

Nie będą się tak bardzo dużo różnić, fakt długich używam jedynie kiedy jadę lokalnymi drogami do rodziny na Mazury

Może jak będę miał normalne światła mijania a nie kaganki które miałem do tej pory to może nawet nie będę włączał długich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po dzwonie wsadziłem lampę Arteb-a w bardzo krótkim czasie zmatowiał odbłyśnik i lampa zaczęła

> świecić dużo słabiej, w drugiej lampie połamałem uchwyty wsadziłem tam Depo, odbłyśnik bez

> zarzutu, wsadzone dobre lampy Philipsa. I tak świeciło to słabo

> Dzisiaj wieczorem skończyłem wymianę lamp z H4 na H7+ H3. Już widzę że te lampy świecą dużo lepiej

> niż H4 mimo że trzeba je jeszcze ustawić

> Wydaje mi się że gra jest warta ....żarówki

> Korzystając z tematu lamp, czy po przełączeniu na drogowe światła mijania powinny gasnąć czy

> świecić obie

dasz jakis opis co i jak ?? na autocentrum jest jakis manual ale zdjecia nie dzialaja wiec lipa 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dasz jakis opis co i jak ?? na autocentrum jest jakis manual ale zdjecia nie dzialaja wiec lipa

Ponieważ zdobycie orginalnych wtyczek do tych lamp graniczy z cudem a miałem 300 km jazdy w nocy poszedłem na skróty i zrobiłem tak

Przylutowałem przewody do wyprowadzeń z lamp, 4 przewody zakończone konektorkiem męskim

Układ wyprowadzeń poznasz po przewodach ale o ile dobrze pamiętam to od lewej strony jest minus, potem światła mijania, pozycyjne i na samym końcu drogowe

Ponieważ w staych lampach żarówka od postojowych ma swój minus połączyłem oba od żarówki postojowych i oświetlenia razem zakładając konektorka żenskiego

Teraz podłączyłem wszystko pod starą kostkę od H4

Schemat kostki H4 jest w sieci ale patrząc na kostkę z wypustką na dole to minus jest po lewej stronie, mijania na górze a drogowe po prawej

Plus postojowych łączysz z dolutowanym przewodem

Efekt świecenia po ustawieniu świateł na stacji jest rewelacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.