Skocz do zawartości

Wydech i strzelanie na LPG.


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

pacjent to Punto 1.1 spi 193kkm, jakies 85kkm na LPG tyle samo ma reduktor

ostatnia regulacja jakies 8-10kkm temu hmm.gif

swiece i kable WN też w miare świeże

cewki fabryczne jeszcze

objawy czasem strzeli na gazie jak idzie od samego dołu, czyli przy ruszaniu potrafi strzelić czasami, jak dam za mało gazu

albo wrzuce 2 przy 20km/h i wbije gaz do podłogi to wtedy kilka razy pod rząd potrafi

strzał mam wrazenie jest w wydechu bo czuć na podwoziu

dodatkowo objaw się pojawił przy głośniejszej pracy wydechu, mam wrażenie ze po prostu się kończy zlosnik.gif

czy to moze mieć wpływ na strzelanie? pewnie jest mniejsze cisnienie w układzie wydechowym niewiem.gif

jeżdząc na benzynie nic nie strzela idzie bez problemów

1) jechać na regulacje ew wymiane membran ?

2) regulować?

3) wymienić wydech + 1)

4) wymienić wydech + 2)

ew jakies inne ?

Z góry dzięki za podpowiedzi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobne objawy towarzyszyły mi przy padzie jednej cewki- tzn. nie padła zupełnie ale na 2 garczkach wypadały zapłony. przy wyższych obrotach moment i moc kompensowały niedomagania ukł. zapłonowego...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem ze spaleniem mieszanki, która zamiast się spalić w cylindrach trafia do wydechu.

przyczyny potencjalne to:

-wypadanie zapłonów z przyczyn elektrycznych - słaba iskra, świece, olej w gnieździe świec, złe kable itp.

- Chwilowo zła mieszanka - za bogata lub uboga, że się nie zapala i trafia do wydechu.

Często przyczyną jest kombinacja obu powodów - tzn trochę zła mieszanka + trochę zły układ zapłonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobne objawy towarzyszyły mi przy padzie jednej cewki- tzn. nie padła zupełnie ale na 2 garczkach

> wypadały zapłony. przy wyższych obrotach moment i moc kompensowały niedomagania ukł.

> zapłonowego...

> pozdro

no wlasnie wydaje mi sie ze jest słabszy w górnej partii obrotów

dwie cewki do starego Fiata to nie będzie jakis wielki wydatek... wink.gif

moze je wymienie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz problem ze spaleniem mieszanki, która zamiast się spalić w cylindrach trafia do wydechu.

> przyczyny potencjalne to:

> -wypadanie zapłonów z przyczyn elektrycznych - słaba iskra, świece, olej w gnieździe świec, złe

> kable itp.

> - Chwilowo zła mieszanka - za bogata lub uboga, że się nie zapala i trafia do wydechu.

> Często przyczyną jest kombinacja obu powodów - tzn trochę zła mieszanka + trochę zły układ

> zapłonowy.

swiece i kable w miare świeże, oleju nie ma

wychodzi zeby wymienic cewki i podjechac na ewentualna regulacje

membrany w parownikach ile wytrzymują średnio ?

nie zawsze zdarzyło mi się czekać, az się rozgrzeje biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy wymieniany filtr gazu ? U mnie takie same objawy dawał zapchany(brudny) filtr gazu. Pozdro

> niepamiętam dokładnie, ale nie więcej niz 30kkm temu a zawsze leje na Orlenie

To nie ma znaczenia, na jakiej stacji, 30.000km to stanowczo za dużo, filtr LPG trzeba wymieniać częściej, co 10-15 tys. km. Syfią uszczelnienia pompy gazu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.