Skocz do zawartości

Dziwny stuk gdzieś spod auta.


Mavv

Rekomendowane odpowiedzi

Co by to mogło być?

Dzwięk taki, jakby ktoś/coś stuknął czymś twardym w podwozie. Nie zauważyłem żadnej powtarzalności. Czasem jak stoję na odpalonym silniku, czasem podczas jazdy. Pierwszym razem, jak to usłyszałem (było to podczas jazdy), to się zatrzymałem i patrzałem, czy na jakiś kamień nie najechałem. Częstotliwość też mała - raz na kilka dni, czasem nawet i ze dwa tygodnie cisza.

Ma ktoś jakies pomysły? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co by to mogło być?

> Dzwięk taki, jakby ktoś/coś stuknął czymś twardym w podwozie. Nie zauważyłem żadnej powtarzalności.

> Czasem jak stoję na odpalonym silniku, czasem podczas jazdy. Pierwszym razem, jak to

> usłyszałem (było to podczas jazdy), to się zatrzymałem i patrzałem, czy na jakiś kamień nie

> najechałem. Częstotliwość też mała - raz na kilka dni, czasem nawet i ze dwa tygodnie cisza.

> Ma ktoś jakies pomysły?

Wiesz to troche jak wróżenie z fusów, to może byc wszystko smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz to troche jak wróżenie z fusów, to może byc wszystko

Zdaje sobie sprawę. Dziwi mnie, że to się zdarza zarówno na postoju jak i podczas jazdy. Czyli można wyeliminować zawieszenie (podobny odgłos miałem w Uno, jak poleciał wahacz, ale działo się tak tylko podczas jazdy po nierównym terenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdaje sobie sprawę. Dziwi mnie, że to się zdarza zarówno na postoju jak i podczas jazdy. Czyli

> można wyeliminować zawieszenie (podobny odgłos miałem w Uno, jak poleciał wahacz, ale działo

> się tak tylko podczas jazdy po nierównym terenie).

mi sprawdzanie znudzilo sie po:

zaciagnaniu hamulca recznego na noc

nie zaciaganiu hamulca recznego

gaszeniu na sprzegle

nie gaszeniu na sprzegle

odglos nie ustal po:

wymianie pompy wody

wymianie pompy wspomagania

wymianie tarcz i klockow

pozniej mi sie znudzilo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to i ja muszę się z nim pogodzić

ten o tajemniczym nicku przypominajacym pewien znany (i ostatnio reaktywowany zlosnik.gif ) napoj owocowy tez z tym walczyl wink.gif

Moze jak przeczyta to cos napisze. Ale IMHO tez sie poddal albo jak przyszlo nagle tak samo zniknelo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten o tajemniczym nicku przypominajacym pewien znany (i ostatnio reaktywowany ) napoj owocowy tez

> z tym walczyl

> Moze jak przeczyta to cos napisze. Ale IMHO tez sie poddal albo jak przyszlo nagle tak samo

> zniknelo :D

No to czekamy na tego, co go grzeje w zydle jego środek w świniaku rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też tak miałem - nie wiem co to było, ale nie szukałem też jakoś specjalnie intensywnie.

Czyli ów tajemniczy stuk pojawia się i przy automatach i przy manualach. Również niezależnie od wielkości silnika.

Czyli dalej nic nie wiemy. No nic - muszę się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Fjord się rozkręca zlosnik.gif

Od jakiś dwóch dni słyszę jakieś popiskiwanie. Dziś przyuważyłem kiedy.

Otóż, jak jadę prosto (nieważne czy przyspieszam czy zwalniam) i lekko skręcę kierę w prawo to piszczy. Przy głębszym skręcie cisza. W lewo też cisza. Jak jadę sobie prosto i ruszam kierą prawo-lewo, to wtedy najlepiej te piski słychać. Oczywiście tylko przy kręceniu w prawo. Tak wiem - mam nie skręcać w prawo zlosnik.gif

Jakoś ostatnio jak kręciłem na ciasnym parkingu, to przyuważyłem, że na max skręconych kołach pompa wspomagania pracuje ciut głośniej niż powinna. Chyba najpierw pora rzucić okiem na płyn w układzie wspomagania, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też tak miałem - nie wiem co to było, ale nie szukałem też jakoś specjalnie intensywnie.

Jesteś jedną z ofiar tajemniczych stuków zlosnik.gif

Mam podejrzenie - miałeś klimę w swoim pukadle?

Pytanie do innych ex- i obecnych właścicieli pukadeł-w-podwozie - czy pukające auta mają klimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie Mondeo Mk3 mają klimę z tego co wiem. Była to jednak opcja którą wykluczyłem - działo się

> tak niezależnie od tego czy jej używałem czy nie.

No właśnie ja u siebie chcę to też zaobserwować. Ale skoro Ty już to przechodziłeś, to pewnie skupię się na czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba najpierw pora rzucić okiem na płyn w

> układzie wspomagania, co?

Ok, więc rzuciłem dziś okiem. Na przewodzie od wspomagania na złączce znalazłem wyciek. Spory nie jest, ale zawsze wyciek. Być może jakaś część płynu już zwiała.

Zrobiłem foto:

285246319-DSCF9970.JPG

Pytanie - jak to naprawić?

post-37808-14352513831454_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, więc rzuciłem dziś okiem. Na przewodzie od wspomagania na złączce znalazłem wyciek. Spory nie

> jest, ale zawsze wyciek. Być może jakaś część płynu już zwiała.

> Zrobiłem foto:

> Pytanie - jak to naprawić?

wymienić złączkę ?? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wymienić złączkę ??

Najprościej zlosnik.gif

Ale jak? Jest to łączenie węża ze sztywną rurką w jakiś sposób zaprasowane. Zaklepywać raczej się nie da.

Ewentualnie - czy jest to jako część zamienna? Od zbiorniczka na dole do zbiorniczka na górze (czy gdzie to to tam idzie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najprościej

> Ale jak? Jest to łączenie węża ze sztywną rurką w jakiś sposób zaprasowane. Zaklepywać raczej się

> nie da.

> Ewentualnie - czy jest to jako część zamienna? Od zbiorniczka na dole do zbiorniczka na górze (czy

> gdzie to to tam idzie)?

obstawiam że to będzie jako całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.