Skocz do zawartości

Słabo przyspiesza


dyniek000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem polega ta tym że słabo przespiesza na każdym biegu w granicy do 3,5tyś obrotów,i jest takie jakby buczenie z wydechu jak mocniej depne,powyżej 3,5tyś obrotów wszystko waytogo.gif ,dodam że sprzęgło nie ślizga się ITP.

Objawy od niedawna(3,4dni) wcześniej było ok,gdzie szukać usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam problem polega ta tym że słabo przespiesza na każdym biegu w granicy do 3,5tyś obrotów

Benzyna czy diesel - jaki silnik ?

Bo z twojego profilu to nie wynika ... tongue.gif

Podpinałeś auto pod kompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam problem polega ta tym że słabo przespiesza na każdym biegu w granicy do 3,5tyś obrotów,i jest

> takie jakby buczenie z wydechu jak mocniej depne,powyżej 3,5tyś obrotów wszystko ,dodam że

> sprzęgło nie ślizga się ITP.

A nie chodzi przypadkiem na 3 cylindry?

Może coś z elektryką (cewka, kable, świece)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sprawdzić ?

W zasadzie powinieneś to czuć. Gdy chodzi na trzy gary, to trochę się trzęsie i delikatnie "popyrkuje".

Jeśli nie jesteś pewien, to najprościej, na pracującym na wolnych obrotach silniku wypinać kolejno kable ze świec i patrzeć, co się dzieje. W zasadzie 4 cylindrowy silnik nie będzie chodził na dwóch garach. Więc jeśli nie pracuje jeden cylinder, to po wypięciu kabla z tego cylindra nie powinno być różnicy w pracy, po wypięciu kabla z każdego innego cylindra silnikiem trochę zatrzęsie i zgaśnie.

Jeśli wypniesz pojedynczo pokolei każdy kabel i nie będzie reakcji (silnik nie zgaśnie, tylko zacznie chodzić na 3 gary), to z grubsza z układem zapłonowym jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jeśli nie zgaśnie, tzn, że świece, kable i cewka są ok.

Jeśli po wypięciu któregoś kabla silnik zgaśnie, tzn, że któryś cylinder nie chodzi.

I nie jest to ten, z którego wypiąłeś kabel, tylko jakiś inny. Czyli w danym momencie nie chodziłyby już dwa cylindry, a w takiej sytuacji silnik zawsze zgaśnie. Jeśli tak się dzieje, to szukasz tego cylindra który nie chodzi. Po wypięciu kabla z tego cylindra nie powinno być różnicy, bo on i tak już nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Jeśli nie zgaśnie, tzn, że świece, kable i cewka są ok.

> Jeśli po wypięciu któregoś kabla silnik zgaśnie, tzn, że któryś cylinder nie chodzi.

> I nie jest to ten, z którego wypiąłeś kabel, tylko jakiś inny. Czyli w danym momencie nie

> chodziłyby już dwa cylindry, a w takiej sytuacji silnik zawsze zgaśnie. Jeśli tak się dzieje,

> to szukasz tego cylindra który nie chodzi. Po wypięciu kabla z tego cylindra nie powinno być

> różnicy, bo on i tak już nie chodzi.

Wiesz co... Nie ma możliwości zrozumieć z Twoich wypocin co kiedy chodzi a co nie hehe.gif

Do autora: nie zaliczyłeś ostatnio jakiejś dużej kałuży? Może masz przebicie na kablach WN niewiem.gif U mnie objawiało się to tym, że na wolnych obrotach chodził w miarę normalnie ale mocy nie miał prawie wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się dobrze postarasz to przypalisz lacie....

Mam nadzieję, że mówisz o tym przypaleniu powstałym na skutek gwałtownego hamowania bez ABS a nie dynamicznego ruszania zlosnik.gif

> U mnie cała trójka cylinderków pracuje i też muszę trochę poczekać,aż się rozbuja...

Co to znaczy "trójka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że mówisz o tym przypaleniu powstałym na skutek gwałtownego hamowania bez ABS a nie

> dynamicznego ruszania

> Co to znaczy "trójka"?

Nie...o ruszaniu na kostce brukowej 270751858-jezyk.gif

"trójka"....określiłem tym niefachowym nazewnictwem (skoro się tak przyczepiłeś do tego) fakt działania w pełni 12V....

Jak to wcześniej jeden z kolegów napisał...wszystkie gary pracują prawidłowo...bez zakłóceń....

jeżeli tą niefachową nazwą popełniłem jakieś fo pa to wybacz......,ale nie jestem mechanikiem pojazdów silnikowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co... Nie ma możliwości zrozumieć z Twoich wypocin co kiedy chodzi a co nie

Jak się ma problem z czytaniem ze zrozumieniem, to pewnie tak. 033102bebe_1_prv.gif

Chociaż z drugiej strony autor tak zamilkł, że może po tym moim opisie do tej pory szuka, czy któryś gar nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.