Skocz do zawartości

Gaśnica na KJS


user97

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jednokilogramowa gaśnica za 25pln z kerfura jest wystarczająca by przejść badanie kontrolne na KJS? Regulamin wpomina tylko że ma być gaśnica, jednak na forach czasem pisze że "minimum 2kg".

Po drugie jeśli kupię gaśnicę na której pisze "pierwszy przegląd najpóźniej 31.03.2013" to do tej daty gaśnica jest ważna a potem muszę ją zalegalizować by przejść BK czy też już po kupnie muszę jakąś "legalizację" robić? Bo widziałem gaśnice na których była tylko data produkcji bez żadnej daty ważności etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jednokilogramowa gaśnica za 25pln z kerfura jest wystarczająca by przejść badanie kontrolne na

> KJS? Regulamin wpomina tylko że ma być gaśnica, jednak na forach czasem pisze że "minimum

> 2kg".

> Po drugie jeśli kupię gaśnicę na której pisze "pierwszy przegląd najpóźniej 31.03.2013" to do tej

> daty gaśnica jest ważna a potem muszę ją zalegalizować by przejść BK czy też już po kupnie

> muszę jakąś "legalizację" robić? Bo widziałem gaśnice na których była tylko data produkcji bez

> żadnej daty ważności etc.

wystarczy zwykła (mała) ważna gaśnica, ale ja bym jednak zainwestował w minimum 1kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jednokilogramowa gaśnica za 25pln z kerfura jest wystarczająca by przejść badanie kontrolne na

> KJS? Regulamin wpomina tylko że ma być gaśnica, jednak na forach czasem pisze że "minimum

> 2kg".

> Po drugie jeśli kupię gaśnicę na której pisze "pierwszy przegląd najpóźniej 31.03.2013" to do tej

> daty gaśnica jest ważna a potem muszę ją zalegalizować by przejść BK czy też już po kupnie

> muszę jakąś "legalizację" robić? Bo widziałem gaśnice na których była tylko data produkcji bez

> żadnej daty ważności etc.

Tak jak Olas napisał, wystarczy dowolna gaśnica, 2 kg gaśnice wymagane sa dopiero w 3 Lidze oraz GSMP...

Co do dat to jeśli nie ma daty ważności to gaśnica jest ważna 2 lata od daty produkcji która jest na niej wybita... gdy sie skońćzy trzeba pojechac do straży zeby nakleić naklejkę albo pojechać i kupic nową..

A co do sprawności.. jak chcesz tylko przejśc BK to kupuj cokolwiek.. ale pamiętaj ze ona kiedyś moze sie przydać..dlatego ja mam u siebie 2 sztuki 2kg pod nogami kierowcy i pilota..tak na wszelki wypadek..bo taką za 20 PLN to niewiele zdziałasz... choć ta 2 kg też nie jest rewelacyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak Olas napisał, wystarczy dowolna gaśnica, 2 kg gaśnice wymagane sa dopiero w 3 Lidze oraz

> GSMP...

> Co do dat to jeśli nie ma daty ważności to gaśnica jest ważna 2 lata od daty produkcji która jest

> na niej wybita... gdy sie skońćzy trzeba pojechac do straży zeby nakleić naklejkę albo

> pojechać i kupic nową..

> A co do sprawności.. jak chcesz tylko przejśc BK to kupuj cokolwiek.. ale pamiętaj ze ona kiedyś

> moze sie przydać..dlatego ja mam u siebie 2 sztuki 2kg pod nogami kierowcy i pilota..tak na

> wszelki wypadek..bo taką za 20 PLN to niewiele zdziałasz... choć ta 2 kg też nie jest

> rewelacyjna...

na palące się sc zuzylismy 7 gasnic 2 kilogramowych. Teraz pomysl co zrobisz 1 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.