Skocz do zawartości

znowu ubezpieczenie Help!


knapior89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupilem autko i mam nastepujace kwitki jakas stara polise ktora wygasla w lipcu i list z ubezpieczalni ze zostala automatycznie przedluzona do lipca 2012 i dane poprzedniego wlasc. tylko to zadnych kwitkow ze poprzedni wlasiciel zaplacil nic i teraz moje pytanko,

czy nie zostane obciazony tym ze ktos wtedy tego niewplacil? mam zamiar i tak w ciagu 30 dni zakupic nowa polise na swoje nazwisko i wypowiedziec ta

Sorry ze ciulowo napisane ale jestem spiacy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam zakupilem autko i mam nastepujace kwitki jakas stara polise ktora wygasla w lipcu i list z

> ubezpieczalni ze zostala automatycznie przedluzona do lipca 2012 i dane poprzedniego wlasc.

> tylko to zadnych kwitkow ze poprzedni wlasiciel zaplacil nic i teraz moje pytanko,

> czy nie zostane obciazony tym ze ktos wtedy tego niewplacil?

Jeżeli polisa została przedłużona a poprzedni właściciel nie zapłacił to będziesz musiał zapłacić jedynie za okres od momentu kiedy stałeś się właścicielem pojazdu do momentu wypowiedzenia polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli polisa została przedłużona a poprzedni właściciel nie zapłacił to będziesz musiał zapłacić

> jedynie za okres od momentu kiedy stałeś się właścicielem pojazdu do momentu wypowiedzenia

> polisy.

a to nie jest tak że ma się 30 dni na wypowiedzenie?

i te 30 dni powinien zapewnić poprzedni właściciel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to nie jest tak że ma się 30 dni na wypowiedzenie?

> i te 30 dni powinien zapewnić poprzedni właściciel?

Byłem w takiej sytuacji i w końcu stanęło na tym, że musiałem zapłacić za 1 miesiąc ubezpieczenia - art. 32 ust 1. ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co jesli niezostala oplacona? Bo skoro na kwitku pisze ze przedluzona to oc raczej jest tylko

> pytanko czy poprzedni wlasciciel cos zaplacil.dzieki bo pomagasz mi juz nie pierwszy raz

> sorry jesli niezrozumiale ale nadaje z fona

Tzn jeśli jest kwitek że auto jest ubezpieczone od jakiejś daty do innej to OK. Bo czasami ludzie kupują auto które niema OC i jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.