Skocz do zawartości

Tak mnie zastanawia....


Rekomendowane odpowiedzi

> To samo, co karki palące gumę w bejcach.

Akurat palenie mi tam się podoba. Fajnie popatrzeć. i to wszystko:) sam tak nigdy robić nie będę. Ale jak tylko mam okazję to podpuszczam małolatów smile.gif

> W sumie nic nadzwyczajnego, tyle że skarpeta w dzisiejszych czasach zaczyna być cennym zabytkiem.

> Jeszcze 20 lat temu było inaczej.

tylko, że akurat ta ma żółte blachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krzyzaki.

yikes.gif Pierwsze słyszę. Owszem, słyszałem o przeróbkach Syren na krzyżaki, ponieważ fabryczne przeguby homokinetyczne były piekielnie delikatne i potrafiły strzelić przy trochę ostrzejszym ruszeniu na skręconych kołach (takiego palenia gumy prawie na pewno by nie wytrzymały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie jest jego, to czyj? Jakiś zapis odnośnie tego "nie jego"?

nasz - jest dziedzictwem narodowym, ma wlasciciela lecz...

Quote:

Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z dnia 23 lipca 2003 r. (Dziennik Ustaw nr 162, poz. 1568) obejmuje ochroną nie tylko obiekty sakralne, ale i świeckie, archeologiczne, układy urbanistyczne oraz krajobraz kulturowy. Jako zabytek definiuje ona: „nieruchomość lub rzecz ruchomą, ich części lub zespoły, będąca dziełem człowieka lub związane z jego działalnością i stanowiące świadectwo minionej epoki bądź zdarzenia, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową”.

(...)

W art. 28 wykazano dodatkowe obowiązki właścicieli i posiadaczy zabytków wpisanych do rejestru. Przepis ten nakazuje im niezwłocznie zawiadomić WKZ o uszkodzeniu, zniszczeniu, zaginięciu i kradzieży zabytku oraz o wystąpieniu zagrożeń mogących mieć takie skutki. Natomiast o zmianach dotyczących stanu prawnego zabytku, przykładowo o jego sprzedaży, lub zmianie miejsca przechowywania, wojewódzki konserwator powinien być poinformowany w ciągu miesiąca. Ustawa nakłada na właścicieli także obowiązek udostępnienia obiektu organom ochrony celem przeprowadzenia badań...

(...)

Obowiązująca ustawa (art. 36), określa zresztą okoliczności, w których właściciele zabytków powinni występować do konserwatora wojewódzkiego o pozwolenie. Są to:

1.prowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru;

2.wykonywanie robót budowlanych w otoczeniu zabytku;

3.prowadzenie badań konserwatorskich zabytku wpisanego do rejestru;

4.prowadzenie badań architektonicznych zabytku wpisanego do rejestru;

5.prowadzenie badań archeologicznych;

6.przemieszczanie zabytku nieruchomego wpisanego do rejestru

7.trwałe przeniesienie zabytku ruchomego wpisanego do rejestru, z naruszeniem ustalonego tradycją wystroju wnętrza, w którym zabytek ten się znajduje

8.dokonywanie podziału zabytku nieruchomego wpisanego do rejestru;

9.zmiana przeznaczenia zabytku wpisanego do rejestru lub sposobu korzystania z tego zabytku;

10.umieszczenie na zabytku wpisanym do rejestru urządzeń technicznych, tablic, reklam oraz napisów

11.podejmowanie innych działań, które mogłyby prowadzić do naruszenia substancji lub zmiany wyglądu zabytku;

12.poszukiwanie ukrytych lub porzuconych zabytków ruchomych, w tym zabytków archeologicznych, przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych


skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ misiu, że nie można z zabytkiem robić tego, co się żywnie podoba to wie chyba każdy inteligentny człowiek...Ja chcę wiedzieć, dlaczego zabytek nie jest mój...

Nie ma nic gorszego od nadinterpretacji zapisów. Idąc takim tokiem rozumowania nielegalne są wszelkie próby zręcznościowe, a może i nawet rajdy pojazdów zabytkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisalem, ze nie jest jego - jest nasz, zabytki moga miec wlascicieli ale sa naszym wspolnym

> dobrem narodowym

Ale wiesz coś więcej o tym czy tylko się naczutałeś ustaw w internecie?

Akurat o zabytkach ruchomych motoryzacji mam jako takie pojęcie i zapewniam Cię że konserwator kładzie mocno laske na zabytki i co się z nimi dzieje.

Ciekawa jest też inna sprawa, w samochód w który wkładam ładnych kilkadziesiąt tysięcy PLN, nikt sie do tego nie dokłada ani złotówki, nikt mi w tym nie pomaga, mało tego , państwo robi mi po drodze mase problemów i utrudnia życie jak może, a później jak samochód jest wyremontowany mówisz że jest dobrem wszystkich a nie tylko moim crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.