Skocz do zawartości

Oświetlenie


gfr

Rekomendowane odpowiedzi

> Przestało świecić prawe światło mijania - żarówka OK, bezpiecznik OK, ktoś ma jakiś pomysł ?

cos ruszales? czy samo przestalo?

(wymienialem kiedys zarowke i przez przypadek zdjalem sobie mase z cokolika... jak grzebales to zobacz czy nie 'dynda' ci jakis luzny kabelek w kloszu wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos ruszales? czy samo przestalo?

> (wymienialem kiedys zarowke i przez przypadek zdjalem sobie mase z cokolika... jak grzebales to

> zobacz czy nie 'dynda' ci jakis luzny kabelek w kloszu )

Samo z siebie przestało działać, kable sprawdzałem, wszystko na swoim miejscu -sprawdzałem miernikiem i niestety nie dochodzi prąd :/ inne żarówki w tej lampie są OK. Wtyczka do lampy też prawidłowo zamocowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samo z siebie przestało działać, kable sprawdzałem, wszystko na swoim miejscu -sprawdzałem

> miernikiem i niestety nie dochodzi prąd :/ inne żarówki w tej lampie są OK. Wtyczka do lampy

> też prawidłowo zamocowana.

co to znaczy ze nie dochodzi prad? - mierzyles napiecie miedzy wtyczka + z reflektora? (jedyny kabelek ktory zakladasz na zarowke) a masa? (np z bloku silnika albo '-' klemy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to znaczy ze nie dochodzi prad? - mierzyles napiecie miedzy wtyczka + z reflektora? (jedyny

> kabelek ktory zakladasz na zarowke) a masa? (np z bloku silnika albo '-' klemy?)

Dokładnie tak - nie ma napięcia, mierzyłem w wyżej opisany sposób, sprawdzałem bezpieczniki i są OK. Wykluczyłem żarówki. Tak więc zaczyna się robić ciekawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugerujesz typowy objaw padniętego światła z Pandy? Ciekawie by było... bo pewnie wszystkich

> czekałoby to samo, prędzej czy później .

z ciekawości zerknąłem pod deskę podczas odkurzania i w schematy elektryczne - wcale bym się nie zdziwił gdyby nie było to samo- nie zaszkodzi sprawdzić- w sumie kilka sek i sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak - nie ma napięcia, mierzyłem w wyżej opisany sposób, sprawdzałem bezpieczniki i są

> OK. Wykluczyłem żarówki. Tak więc zaczyna się robić ciekawie....

jedna osoba z tego forum miala podobny problem, moze sie wypowie osobiscie ale z tego co pamietam skonczylo sie na wymianie lampy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedna osoba z tego forum miala podobny problem, moze sie wypowie osobiscie ale z tego co pamietam

> skonczylo sie na wymianie lampy

hm, czyzbys sugerowal problem miedzy zlaczem zewnetrznym lampy a konektorem zarowki? - ciekawie by bylo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hm, czyzbys sugerowal problem miedzy zlaczem zewnetrznym lampy a konektorem zarowki? - ciekawie by

> bylo :/

Poruszałem wszystkimi złączami, ale bez efektu. Za chwilę odstawiam dziada do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z tego co zrozumiałem, to w tym przypadku prądu już nie ma na kablu zasilającym...

sure, ale do lampy idzie wiazka do zlacza zewnetrznego, a potem dalej w srodku kabelki do odpowiednich cokolikow/zarowek.

watpie zeby autor watku sprawdzal napiecie na zewnetrznej wiazce wink.gif wiec albo problem istnieje miedzy wiazka a konektorem zarowki, albo wczesniej - ale diagnozowanie tego lepiej zostawic elektrykowi zeby gdzies zwarcia nie zrobic wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przestało świecić prawe światło mijania - żarówka OK, bezpiecznik OK, ktoś ma jakiś pomysł ?

No i podobno bezpiecznik, ten w skrzynce pod kierownicą - 7.5A. Dziwne, sprawdzałem go i był sprawny na 100%, Tak czy siak oświetlenie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.