Skocz do zawartości

To nowe, tamto nowe, a pytania ciągle mam...


NovoSeven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nowa chłodnica nowa nagrzewnica i oczywiscie płyn też nowy, dodam ze układ wydechowy nie był mi obojętny i też podwiesiłem nówkę, gumy stabilizatora i łączniki nowiusieńkie, wszystko rozpycha mnie dumą po dwóch dniach grzebania i zakończonym dyżurze w garażu już prawie zamieszkałem w domu smile.gif kolejny zoonk

Podejrzewam elektromagnes rozrusznika efekt przy zapalaniu taki ze rozrusznik słyszę a nie kręci NIE ZA KAŻDYM RAZEM, zdarza się tez tak ze choć nawet załapie to po chwili kręcenia zębatka zeskakuje i słyszę pracę samego rozrusznika a silnik stoi w miejscu. Zdarzało już mi się to wcześniej ale teraz 3 razy nie łapie a dopiero raz kręci. Pytanie od czego zacząć czy wymiana elektromagnesu jest prosta i czy coś da, rozważam też zakup całego rozrusznika z allegro Proszę o podpowiedzi z góry Dziękuje

Ps. 1,5 miesiąca temu mechanik wrzucił nowy rozrząd, ale to mechanik wiec bez emocji he he. ( idę po zapomogę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak bendix to rozbieranie rozrusznika będą kłopoty pewnie ? robić to samemu czy oddać do mechanika ??? konsultowałem to ze znajomym i straszy ze kłopot jest z metalowym pierścieniem który pełni role zabezpieczenia sam osobiście nie rozbierałem rozrusznika to orientacje mam z fotek internet i własna intuicja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sam wymieniałem. Trochę kłopotliwe jest odbezpieczenie i zablokowanie tego pierścienia jak w każdym takim rozruszniku. Po kilku minutach zabawy cienkimi wkrętakami i kombinerkami da się to pokonać. Wyjęcie rozrusznika bajecznie łatwe i jeśli robiłeś to kiedyś, to dasz radę. Przy okazji warto posmarować łożysko igiełkowe i prowadnicę sprzęgiełka - te frazy na osi wirnika, tylko nie może to być gęsty smar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego a sam elektromagnes łatwo pójdzie jest czymś zabezpieczony?. mam zamiar kupić najpierw to a

> jak nie zda egzaminu spróbuje rozebrać rozrusznik i wymienić bendix Pozdrowienia

Z elektromagnesem nie ma żadnego problemu, odkręcisz te śrubki i odsuniesz razem ze stojanem od głowicy rozrusznika.. Proponuje przed demontażem robić fotografie i nie będziesz musiał domyślać się jak to było. Wiedz, że tylna obudowa nie jest tylko pokrywka ale tez punktem podparcia drugiego końca wirnika. U mnie po jej odsunięciu ukazała się masa syfu na szczotkotrzymaczu, który wytrząsłem i wydmuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.