Skocz do zawartości

Laguna III 1,5 DCi ... jeździł ktoś ???


jetbang

Rekomendowane odpowiedzi

sam sie zastanawiam ... bo niby mocy mało ale czy to w miarę jeździ ???

Potrzebuję osiołka który bedzie mnie woził wygodnie i nie bedzie zżerał niewiadomo ile paliwa ... szalec nie zamierzam

Ostatnio jechałem 1.5 dci 105 Koni megane i było w sumie ok ... a jak wygląda to w Lagunie przy 5 KM więcej ???

plusy ... minusy ...

brać megane II kombi czy zapolować na lagunę III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to chyba odpowiedziałeś sobie sam

no dobra porsche to to nie bedzie ... ale jedzie ??? ... mam megane I ph II 1,6 16v - w porównaniu do LIII wolniejsze... porównywalne ...

> przeskok klasy i wieku, tylko gdzie cena meg II do lalki III

nie wiem czy przeskok ... cena jest inna sprawą ... megane II kombi 2009 jest za 27 - 30 ... LIII 2008 jest za ~35 ... ja bym najchętniej kupił wersje LIII z 2.0 140 w benzynie yay.gif ... ino nie ma sick.gif ... a jak jest to w gdańsku sciana.gif ... to mam to gdzieś ... 1200 km i może być syf ...

bardziej to jest problem taki ... że nie chce mi sie jeździc ( i nie mam na to czasu) nie wiadomo jak po polsce żeby trafić złoma ... szukam czegoś co jest w miare ok i w miarę blisko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra porsche to to nie bedzie ... ale jedzie ??? ... mam megane I ph II 1,6 16v - w porównaniu

W chwili słabości skusiłem się na oglądnięcie tego modelu. Jedzie, hmm, lepiej niż można się spodziewać i gorzej niż ja oczekiwałem. W porównaniu do LI 1,8 16V jechało to IMO słabo.

Co do spalania to jestem zwolennikiem tezy, że małe spala więcej zlosnik.gif Ja w mojej LIII 2,0dci waham się od 5,9-6,3 litra na 100km. W porównaniu do mojego drugiego auta (pasat) i byłej alfy, laguna spala naprawde doskonałe ilości paliwa. Jazda to 70% nasze polskie wsie, 30% miasto. Czy takie 1,5 będzie bardziej ekonomiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no dobra porsche to to nie bedzie ... ale jedzie ??? ... mam megane I ph II 1,6 16v - w porównaniu

> do LIII wolniejsze... porównywalne ...

powinno byc porownywalne

> nie wiem czy przeskok ... cena jest inna sprawą ... megane II kombi 2009 jest za 27 - 30 ... LIII

> 2008 jest za ~35 ... ja bym najchętniej kupił wersje LIII z 2.0 140 w benzynie ... ino nie

> ma ... a jak jest to w gdańsku ... to mam to gdzieś ... 1200 km i może być syf ...

> bardziej to jest problem taki ... że nie chce mi sie jeździc ( i nie mam na to czasu) nie wiadomo

> jak po polsce żeby trafić złoma ... szukam czegoś co jest w miare ok i w miarę blisko ...

idz do lokalnego dealera niech udostepnia Ci takie auto do jazdy probnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i żeś dał do pieca! 30% kolegów z kącika ubyło

> Teraz to strach gdzieś się wypucować kto na kogo... Nie wiadomo na kogo się trafi, a jedni drugich

> by . Zwłaszcza Ci jedni tych drugich

ale mi chodziło o coś zupełnie innego ... u mnie w LBN niestety jest biedota która chce tylko szmelcwageny z niemiec i tak dalej ... nie bede kończył ... więc dealerzy są niepotrzebni i tym samym floty samochodów do jazd probnych ... są mocno okrojone ... nic na to nie poradze ... a LIII w 1.5 dci nikt z dealerów nie posiada ... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie zartuj ... tu jest lublin ... tu ludzie głosują na PIS

teraz to pojechałeś !

jeżeli piszesz nazwę swojego miasta z małej litery, to domyślam się, że głosowałeś na po (aż mnie trzęsie jak widzę ten wilczy uśmiech i oczy ich lidera - dla jasności całe życie głosowałem na sld, żałuję że nie mogłem głosować w ostatnich wyborach z powodu pilnego wyjazdu - głosowałbym właśnie na pis)

uwazam, że Lublin jest spoko !

stąd pochodzi mój szwagier i tutaj zaznałem masę ludzkiej bezinteresownej życzliwości

PS 1) sorry nie mogłem się powstrzymać

PS 2) silnik 1.5 i 110 KM ? - czy nie jest to zbyt wysilony motorek ?

PS 3) jechałem Almerą 1.5 dCi 82 KM (właśnie użyczoną przez szwagra) przez pół Europy i w tym aucie ten silnik dawał radę, a spalanie to bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>aż mnie

> trzęsie jak widzę ten wilczy uśmiech i oczy ich lidera

Jednych trzęsie od wilczego uśmiechu lidera PO, a innych od wyrazu twarzy obłąkanego umysłu lidera PiS oderwanego od rzeczywistości. Jedni wolą brunetki, a inni blondynki smile.gif.

30% wyborców uważa, że 40% wyborców to debile,.. i odwrotnie.

A wracając do tematu. 1,5 w tym aucie dobre jest do przemieszczania się ale nie do jazdy. Więc jak ktoś potrzebuje się tylko przemieszczać to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytuję się w tą waszą dyskusję uważnie (pomijam wątki polityczne) zlosnik.gif bo sam stałem niedawno przed dylematem: Fluence 1.6 16V czy 1,5 dCi 85 KM. Wybrałem benzynę, bo: w 4 lata nie zwróci mi się absurdalna dopłata do dCi, dwa: nie miałem możliwości przetestowania tego auta z tym silnikiem, proponowano mi tylko jazdę 110 dCi. Trzy: z rozmów z osobami które miały do czynienia z tym napędem w tym aucie wynikało jasno: wprawdzie auto praktycznie nie spala paliwa, zwłaszcza w trybie Emeryt mode, to jednak prawie nie jedzie. 4 osoby na pokładzie plus załadowany bagażnik i jest ciężko. Dałem sobie spokój, bo u mnie 80 procent to jazda w trasie. Tak samo chciałbym sobie pojeździć tą Lagunką 1.5 110 KM. Auto jest dużo cięższe. więc ciekaw jestem bardzo jak sprawuje się w trasie, polskiej trasie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja ok.gif

jednakże bardzo często spotyka się IMHO niesprawiedliwe opinie, jakoby 1,5 był mułem na tym osprzęcie, który ma.

przeciez to zależy do jakiej jazdy ktoś to auto potrzebuje smile.gif

rakieta nie jest, ale znowu nie jest to CC700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> racja

> jednakże bardzo często spotyka się IMHO niesprawiedliwe opinie, jakoby 1,5 był mułem na tym

> osprzęcie, który ma.

> przeciez to zależy do jakiej jazdy ktoś to auto potrzebuje

> rakieta nie jest, ale znowu nie jest to CC700

Zgadzam się z Tobą, bo czasem słychać opinie (na AK szczególnie) że wózek z mocą poniżej 140 KM jest mułem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po h... takie gupie słabe silniki 1,5 robili

Testowałem ten silnik (82 KM) w Almerce i tam dzielnie dawał radę.

Kijana Prestiżżż (Sportage) z dwulitrowym diselkiem (chyba 140 KM) ledwo dawała mu radę.

A spalanie jak już pisałem bajka (myślałem, że na powietrze jeździ yikes.gif ).

Laguna pewnie ze 200-300 kg cięższa od Almery więc taki silnik pewnie wystarcza do "bujania się po szosie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.5 dci 85 normalnie jedzie nawet przy 7 dorosłych osobach i małych plecakach w bagażniku za 3 rzędem czyli z obciążeniem 700kg lub 5 osobach i 4 wielkich walizach w bagażniku. Spalanie z 50 tys.km średnio 4,5 litra w cyklu mieszanym 70/30 na taxi. Aktualnie komputer mi się zresetował po 10 tys.km mialem spalanie 4,5-4,6. Teraz z ostatnich 1000km mam 4,2-4,3.

Logan MCV waży pusty 1250 kg i nie jest tak opływowy jak Laguna i dużo wyższy. Dodatkowo brakuje 6 biegu i nawet przy 130 można by zejść ze spalaniem bardzo nisko niestety powyżej 100km/h spalanie rośnie sporo. Dlatego Laguna 1.5dci 110 to dobry wybór dla normalnego kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Testowałem ten silnik (82 KM) w Almerce i tam dzielnie dawał radę.

> Kijana Prestiżżż (Sportage) z dwulitrowym diselkiem (chyba 140 KM) ledwo dawała mu radę.

Tylko ta Kijanka jest o jakąś tonę cięższa. Akurat rok temu wymieniłem żonie Almerę 1,5 dci 82 KM podkreconą na 95KM na taką właśnie Kijankę 140KM. Jak Almera miała 82 to żona strasznie narzekała ( bo jej się wiecznie spieszy ). Przy 95 mowiła, że ostatecznie może być.

A różnica w spalaniu ( Almera/Sportage ),... x 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 50 tys.km średnio 4,5 litra w cyklu mieszanym 70/30 na taxi. Aktualnie komputer mi się

> zresetował po 10 tys.km mialem spalanie 4,5-4,6. Teraz z ostatnich 1000km mam 4,2-4,3.

no właśnie - zadziwające jest Twoje spalanie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.