Skocz do zawartości

Fotel kubelkowy - kilka pytan.


maagog

Rekomendowane odpowiedzi

Krotko mowiac mam kilka pytan.

Fotel:

Jak zamocowac?

Czy montaz z regulacja odleglosci jest duzo bardziej skomplikowany?

Czy sa fotele, ktore nalezy omijac?

Pasy:

Czy fotel moze wspolpracowac z fabrycznymi pasami?

Czy jest to niebezpieczne, niewygodne lub niezgodne z przepisami?

26504380121_large.jpg

Chwilowo tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krotko mowiac mam kilka pytan.

> Fotel:

> Jak zamocowac?

Montujesz na kontowniku,skręcasz srubami 8.8

> Czy montaz z regulacja odleglosci jest duzo bardziej skomplikowany?

> Czy sa fotele, ktore nalezy omijac?

Najlepiej przed zakupem posiedzieć sobie w kilku różnych modelach.

Jeśli masz zamiar poruszać sie tym samochodem po mieście to nie polecam fotela z "uszami".

> Pasy:

> Czy fotel moze wspolpracowac z fabrycznymi pasami?

teoretycznie mogą

> Czy jest to niebezpieczne, niewygodne lub niezgodne z przepisami?

moim zdaniem jest to niebezpieczne,poniewaz pas nie przylega bezposrednio do ciala.

co do przepisów to sam montaż kubła jest nielegalny.

> Chwilowo tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Montujesz na kontowniku,skręcasz srubami 8.8

Znalazlem dedykowane mocowanie sparco do E36, wiec chyba problem sie rozwiazal.

O ile pasuje do kazdego fotela.

> Najlepiej przed zakupem posiedzieć sobie w kilku różnych modelach.

> Jeśli masz zamiar poruszać sie tym samochodem po mieście to nie polecam fotela z "uszami".

Gdybym mial nieograniczony budzet wybralbym wlasnie z uszami.

Ale to bedzie fotel z najnizszej polki. Chyba, ze do KJS musi miec jakies specjalne homo?

> teoretycznie mogą

> moim zdaniem jest to niebezpieczne,poniewaz pas nie przylega bezposrednio do ciala.

Pozniej pomysle nad pasami. A jak na BK na to patrza?

> co do przepisów to sam montaż kubła jest nielegalny.

Zadne nie maja homologacji drogowej, czy z jakiegos innego, dziwnego powodu?

Jak auta przechodza BK? Bo przeglady w stacji obslugi, to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć na około jako ciekawostkę...

Primo do bmw są mocowania na szyny ok.gif

Secundo do kjs bez homo, ale juz wyżej tak...

Na drogę odpada w ogóle fotele nie maja homo drogowej...

a o tym więcej od rallyshop na moje pytanie...:

Quote:

Witam Pana,

95% foteli oferowanych na rynku Polskim (i nie tylko) nie mają homologacji drogowej czy też dopuszczenia do ruchu drogowego. W Polsce przymyka się jednak na to oko i nie ma problemów z rejestracją samochodów czy też przeglądem wyposażonych w fotele Bimarco, Sparco czy też inne. Sama homologacja FIA które jest wyższą niż ECE też jednoznacznie nie jest dopuszczona do ruchu drogowego. Powstaje w tym momencie spory absurd który wyklucza z użytkowania na drogach publicznych (także wszelkiego rodzaju legalnych rajdach!) aut rajdowych które przecież mają pasy FIA czy też wspomniane fotele.

Nie ma praktycznie możliwości aby przerobić auto i zastosować się w 100% do przepisów - zawsze znajdzie się coś, co Pan przeoczy a ponadto "upierdliwy" policjant chcąc zabrać Panu dowód jest w stanie zawsze wynaleźć rzecz za którą można to uczynić. Reasumując, chcąc zmienić fotel na sportowy nie może Pan patrzeć tylko na przepisy bo nigdy Pan tego nie uczyni.

Dla osób które chciałby jednak spać spokojnie w przypadku foteli jest homologacja TUV (dopuszczenie do ruchu w Europie). Mają to bardzo nieliczne fotele jak np.

Sparco Milano ->

oraz Sparco Torino ->

Przy zakupie foteli bardziej jednak skupiłbym się na ich jakości (bo to Pańskie bezpieczeństwo) i wygodzie.

W razie dalszych pytań proszę o kontakt.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to bedzie fotel z najnizszej polki. Chyba, ze do KJS musi miec jakies specjalne homo?

jesli chodzi o samo bk to nie musi mieć żadnej homologacji,ważne żeby śruby były8.8 i żeby sie nie bujał.

> Pozniej pomysle nad pasami. A jak na BK na to patrza?

nie powinni sie czepić ale najbezpieczniejsze to nie jest.

> Zadne nie maja homologacji drogowej, czy z jakiegos innego, dziwnego powodu?

z takiego powodu,że homologacja danego samochodu określa precyzyjnie fotele(seryjne)

> Jak auta przechodza BK? Bo przeglady w stacji obslugi, to inna sprawa.

Tak jak kolega kotllary napisal jest pewien absurd w przepiasach, na szczęście sędziowie biora glównie pod uwagę przepisy fia a nie przepisy ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli chodzi o samo bk to nie musi mieć żadnej homologacji,ważne żeby śruby były8.8 i żeby sie nie

> bujał.

> nie powinni sie czepić ale najbezpieczniejsze to nie jest.

Jest kilka kompatybilnych z 3 punktowymi pasami.

Tylko, ze taki fotel nie ma FIA i jest dosc plytki.

Najciekawsze z nich:

Sparco R100

http://allegro.pl/fotel-kubelkowy-sparco-r100-czarny-nie-omp-i1868542085.html

Sparco Steel

http://allegro.pl/40-mega-tuning-fotel-sparco-steel-kubelek-kjs-i1850079769.html

OMP Street

http://allegro.pl/wyprzedaz-fotel-sportowy-omp-street-tuning-i1837166807.html

Plusem jest regulowane oparcie i mozliwosc montazu (pozniej) 4 punktowych pasow.

W takim zestawie powinno to utrzymac tylek w miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest kilka kompatybilnych z 3 punktowymi pasami.

> Tylko, ze taki fotel nie ma FIA i jest dosc plytki.

> Najciekawsze z nich:

> Sparco R100

> http://allegro.pl/fotel-kubelkowy-sparco-r100-czarny-nie-omp-i1868542085.html

> Sparco Steel

> http://allegro.pl/40-mega-tuning-fotel-sparco-steel-kubelek-kjs-i1850079769.html

> OMP Street

> http://allegro.pl/wyprzedaz-fotel-sportowy-omp-street-tuning-i1837166807.html

> Plusem jest regulowane oparcie i mozliwosc montazu (pozniej) 4 punktowych pasow.

> W takim zestawie powinno to utrzymac tylek w miejscu?

za te kwote masz dwie sztuki bimrco c od kolegi Zuraw z ak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krotko mowiac mam kilka pytan.

> Fotel:

> Jak zamocowac?

Są różne metody, najprościej jakieś kątowniki do mocowań fabrycznego fotela.

A niektórzy producenci robią konsole pod dane auta i do nich się przykręca fotel.

> Czy montaz z regulacja odleglosci jest duzo bardziej skomplikowany?

Raczej porównywalnie.

> Czy sa fotele, ktore nalezy omijac?

Ja bym unikał tych o konstrukcji rurowej.

> Pasy:

> Czy fotel moze wspolpracowac z fabrycznymi pasami?

Raczej nie powinien, ale ja tak używałem właśnie tego modelu który pokazałeś na zdjęciu i wg mnie było ok, teraz mam inny i też będę używał fabrycznych pasów, ale jednak trzymanie w szelkach jest o wiele lepsze smile.gif

> Czy jest to niebezpieczne, niewygodne lub niezgodne z przepisami?

Większość takich foteli (w sumie to nie znam takich które mają, ale nie interesowałem się tym bardzo) nie posiada homologacji do użytku na drogowego wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazlem dedykowane mocowanie sparco do E36, wiec chyba problem sie rozwiazal.

> O ile pasuje do kazdego fotela.

Na sto procent nie pasują, chociażby temu że niektóre fotele mają śruby z dołu a niektóre z boku smile.gif

> Gdybym mial nieograniczony budzet wybralbym wlasnie z uszami.

Z takimi uszami:

s2000-01_091102146_mbd.jpg

?

W codziennym użytkowaniu to jest tragedia, większość osób które kupiły takie kubły bardzo szybko się ich pozbywa wink.gif

> Pozniej pomysle nad pasami.

Jak chcesz w nich startować to ja bym brał tylko z szelkami od razu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest kilka kompatybilnych z 3 punktowymi pasami.

> Tylko, ze taki fotel nie ma FIA i jest dosc plytki.

> Najciekawsze z nich:

> Sparco R100

> http://allegro.pl/fotel-kubelkowy-sparco-r100-czarny-nie-omp-i1868542085.html

> Sparco Steel

> http://allegro.pl/40-mega-tuning-fotel-sparco-steel-kubelek-kjs-i1850079769.html

> OMP Street

> http://allegro.pl/wyprzedaz-fotel-sportowy-omp-street-tuning-i1837166807.html

> Plusem jest regulowane oparcie i mozliwosc montazu (pozniej) 4 punktowych pasow.

> W takim zestawie powinno to utrzymac tylek w miejscu?

Wątpię aby te fotele dobrze trzymały, do tego brak przelotek na pasy przy biodrach no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na sto procent nie pasują, chociażby temu że niektóre fotele mają śruby z dołu a niektóre z boku

Trzeba mierzyc przed zakupem? niewiem.gif

> Z takimi uszami:

> ?

> W codziennym użytkowaniu to jest tragedia, większość osób które kupiły takie kubły bardzo szybko

> się ich pozbywa

Chetnie odkupie. zlosnik.gif

A przy okazji - pokazany Mirco, ta firma daje rade? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba mierzyc przed zakupem?

W sumie nie przejmował bym się tym aż tak bardzo, bo jak byś miał mocowanie pod kubełki z bocznymi śrubami to jak dołożysz do nich kątownik to już będą mogły robić jako mocowanie pod fotel z śrubami z dołu smile.gif

> Chetnie odkupie.

Poszukaj po forach rajdowych, nie wiem czy akurat teraz ktoś sprzedaje, ale ostatnio szukałem kubełków dla siebie i często spotykałem ogłoszenia tych s2000 smile.gif

> A przy okazji - pokazany Mirco, ta firma daje rade?

Właśnie kupiłem kubełki tej firmy tylko model GT, jeszcze nie zdążyłem zamontować, ale jeśli chodzi o wzrokową jakość i siedzenie w pokoju zlosnik.gif to jest ok ok.gif

Produkują też uniwersalne mocowania do swoich foteli i takie też posiadam, spotkałem się z wieloma opiniami że mocowania są dosyć kiepskie, ale miałem też kiedyś mocowania sparco i jakościowej różnicy między nimi nie widzę smirk.gif

Za to nie polecam kubełków z pierwszych lat ich działalności, kolega miał(niestety nie pamiętam nazwy, w sumie to nie wiem czy czasem nie produkowali tylko jednego modelu wtedy) i siedziało się w tym gorzej niż w bimarco c który wklejałeś na początku, a i jakościowo nie było też zbyt dobrze. Ich plusem zawsze za to było to że byli elastyczni pod względem kolorystyki oraz mogłeś coś wyhaftować na fotelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie nie przejmował bym się tym aż tak bardzo, bo jak byś miał mocowanie pod kubełki z bocznymi

> śrubami to jak dołożysz do nich kątownik to już będą mogły robić jako mocowanie pod fotel z

> śrubami z dołu

Im mniej komplikacji, tym lepiej. ok.gif

> Poszukaj po forach rajdowych, nie wiem czy akurat teraz ktoś sprzedaje, ale ostatnio szukałem

> kubełków dla siebie i często spotykałem ogłoszenia tych s2000

Podaj adresy www, tylko bez rejestrowania sie. zlosnik.gif

> Właśnie kupiłem kubełki tej firmy tylko model GT, jeszcze nie zdążyłem zamontować, ale jeśli chodzi

> o wzrokową jakość i siedzenie w pokoju to jest ok

> Produkują też uniwersalne mocowania do swoich foteli i takie też posiadam, spotkałem się z wieloma

> opiniami że mocowania są dosyć kiepskie, ale miałem też kiedyś mocowania sparco i jakościowej

> różnicy między nimi nie widzę

> Za to nie polecam kubełków z pierwszych lat ich działalności, kolega miał(niestety nie pamiętam

> nazwy, w sumie to nie wiem czy czasem nie produkowali tylko jednego modelu wtedy) i siedziało

> się w tym gorzej niż w bimarco c który wklejałeś na początku, a i jakościowo nie było też zbyt

> dobrze. Ich plusem zawsze za to było to że byli elastyczni pod względem kolorystyki oraz

> mogłeś coś wyhaftować na fotelu.

Wygladaja calkiem OK, ale zadnego nie macalem. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Im mniej komplikacji, tym lepiej.

Zrobienie mocowań nie jest jakimś problemem, kilka razy zlecałem do różnych foteli i nigdy koszt robocizny z materiałem nie przekroczył 50zł na fotel smile.gif

> Podaj adresy www, tylko bez rejestrowania sie.

Ja na wszystkie ogłoszenia przez google wpadłem smile.gif

Nawet gdzieś na innym forum czuczu z AK miał dwa fotele mirco do sprzedania za 480zł o ile dobrze pamiętam. ale nie pamiętam co to był za model chyba s2

> Wygladaja calkiem OK, ale zadnego nie macalem.

Ja mam 10km od domu ich producenta biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kup najtańszy fotel z homo FIA, te bez homo to cienkie wytłoczki które możesz połamać w rękach. Bimarco ma kilka fajnych modeli. Kojdus ma dwa różne bimarco u siebie w beemce

2. Jeśli jeździsz sam i nie pożyczasz nikomu auta to mocowanie zrób na sztywno. Kątowniki alu plus kilka godzin zabawy z wiertarką i szlifierką kątową. Poczytaj zał. "J" tam masz gotowe recepty. Polecam sklep na Surowieckiego, dobierzesz tam każdą śrubę. Korzystaj z nakrętek samokontrujących.

3. odezwij się do mnie po pasy palacz.gif drogo nie policzę cool.gif Kubeł bez szelek to jak grać w piłkę w spodenkach i marynarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim zestawie powinno to utrzymac tylek w miejscu?

to są stołki a nie fotele kubełkowe. już lepiej serię zostawić i się nie ładować w fotel za prawie tysiaka.

zobacz co możesz mieć za podobne pieniądze:

http://allegro.pl/fotel-rajdowy-kubelek-bimarco-expert-fia-rallyshop-i1846254963.html

to jest na prawdę porządny fotel.

niewiele drożej:

http://allegro.pl/fotel-rajdowy-bimarco-futura-fia-rallyshop-i1846255015.html

siedziałem w tym raz i nie chciało mi się z tego wychodzić. jeden z najlepiej trzymających foteli w tej cenie.

Oba modele bardzo solidnie wykonane i nie trzeszczą po pierwszym treningu tak jak cobra 2 którą miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobienie mocowań nie jest jakimś problemem, kilka razy zlecałem do różnych foteli i nigdy koszt

> robocizny z materiałem nie przekroczył 50zł na fotel

na nowych elementach wszystko? Ciężko się wyrobić w takim budżecie z kątownikami alu

> Ja na wszystkie ogłoszenia przez google wpadłem

> Nawet gdzieś na innym forum czuczu z AK miał dwa fotele mirco do sprzedania za 480zł o ile dobrze

> pamiętam. ale nie pamiętam co to był za model chyba s2

> Ja mam 10km od domu ich producenta

Te fotele nie są złe. Ale fantastyczne jakieś też nie są. Jeździłem sporo w S2, nie jest zbyt wygodny. Wygodniejszy niż cobra w podobnej cenie, ale do takiego Experta sporo mu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zobacz co możesz mieć za podobne pieniądze:

> http://allegro.pl/fotel-rajdowy-kubelek-bimarco-expert-fia-rallyshop-i1846254963.html

> to jest na prawdę porządny fotel.

A w czym on jest lepszy od np mirco wrc ? wykluczam posiadanie homologacji, bo nie każdy ją potrzebuje.

> Oba modele bardzo solidnie wykonane i nie trzeszczą po pierwszym treningu tak jak cobra 2 którą

> miałem.

Jakiś wadliwy egzemplarz chyba miałeś smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na nowych elementach wszystko? Ciężko się wyrobić w takim budżecie z kątownikami alu

Tak ale kątowniki stalowe.

> Te fotele nie są złe. Ale fantastyczne jakieś też nie są. Jeździłem sporo w S2, nie jest zbyt

> wygodny. Wygodniejszy niż cobra w podobnej cenie, ale do takiego Experta sporo mu brakuje.

No S2 to akurat chyba jeden z tych najbardziej niewygodnych w ich ofercie, ale wrc, gt, s3 są dosyć wygodne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to są stołki a nie fotele kubełkowe. już lepiej serię zostawić i się nie ładować w fotel za prawie

> tysiaka.

> zobacz co możesz mieć za podobne pieniądze:

> http://allegro.pl/fotel-rajdowy-kubelek-bimarco-expert-fia-rallyshop-i1846254963.html

> to jest na prawdę porządny fotel.

> niewiele drożej:

> http://allegro.pl/fotel-rajdowy-bimarco-futura-fia-rallyshop-i1846255015.html

> siedziałem w tym raz i nie chciało mi się z tego wychodzić. jeden z najlepiej trzymających foteli w

> tej cenie.

> Oba modele bardzo solidnie wykonane i nie trzeszczą po pierwszym treningu tak jak cobra 2 którą

> miałem.

Przejrzalem wszystkie bimarco, sparco, mirko, OMP..

Argument z FIA, jesli jest roznica w wykonaniu, moze byc decydujacy. ok.gif

Z pasami sie odezwe ale daj odetchnac finansowo, bo kilka gratow w weekend kupilem. crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w czym on jest lepszy od np mirco wrc ? wykluczam posiadanie homologacji, bo nie każdy ją

> potrzebuje.

wygodniejszy, sztywniejszy, lepiej dopasowany do kształtu d..., lepiej trzyma,

> Jakiś wadliwy egzemplarz chyba miałeś

Nie. Nowy, w folii, od kolegi polecanego wyżej. tydzień po zamontowaniu żałowałem, że nie dołożyłem do modelu z homo mimo, że Żuraw polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ale kątowniki stalowe.

a to możliwe. stal jest tania.

> No S2 to akurat chyba jeden z tych najbardziej niewygodnych w ich ofercie, ale wrc, gt, s3 są dosyć

> wygodne

W tych WRC, gt i innych nie siedziałem. W S2 mnie bolały uda po połowie rajdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.