Skocz do zawartości

sony vs kenwood


jarecki76

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam możliwość podmianki Sony CDX-GT33 na używany 5 lat kenwood KDC W3037, samochód to Opel astra II na oryginalnych głośnikach. Soniak gra na tych głośnikach jak stary grundig tzn muzyka jakaś niemrawa, pozbawiona emocji itp ale chciałbym uniknąć jednak zamiany "siekierki na kijek" pytanie więc mam do znawców tematu czy po podmiance odczuję poprawę jakości dzwięku? czy zrezygnować z podmianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie mam możliwość podmianki Sony CDX-GT33 na używany 5 lat kenwood KDC W3037, samochód to Opel

> astra II na oryginalnych głośnikach. Soniak gra na tych głośnikach jak stary grundig tzn

> muzyka jakaś niemrawa, pozbawiona emocji itp ale chciałbym uniknąć jednak zamiany "siekierki

> na kijek" pytanie więc mam do znawców tematu czy po podmiance odczuję poprawę jakości dzwięku?

> czy zrezygnować z podmianki.

Na oryginalnych głośnikach niewiele odczujesz a jeśli cokolwiek to niekoniecznie na plus.

Wymieniając głośniki, wytłumiając drzwi i robiąc kilka innych niezbyt kosztownych "czarów" nawet ten soniak zagra lepiej!

Mając lepsze głośniki, porządnie zainstalowane pomyśl o zmianie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spokojnie. Astra G ma calkiem udane fabryczne głośniki. Dodaj gwizdki do przodu (jesli nie masz) i

> ew do tylnych drzwi.

Udane? Powiedziałbym raczej normalne, czyli standard jaki się montuje fabrycznie w tańszych samochodzach.

Jeśli komuś odpowiada dźwięk zwykłych szerokopasmowych głośników w niewytłumionych drzwiach to spoko. Do słuchania wiadomości jest OK.

Osobiście uważam, że dźwięk tych głośników nawet zasilanych dobrym radiem jest słaby i zastąpienie ich lepszym zestawem + wygłuszenie da wymierny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak się składa że mam kolegę dźwiękowca który miał taką astrę - twierdzi, że Opel miał dość dobre audio - sam takową posiadam i tam jest naprawdę niezłe fabryczne nagłośnienie. Jeśli nie słuchałeś i nie miałeś nie wypowiadaj się na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego tak się składa że mam kolegę dźwiękowca który miał taką astrę - twierdzi, że Opel miał dość

> dobre audio - sam takową posiadam i tam jest naprawdę niezłe fabryczne nagłośnienie. Jeśli nie

> słuchałeś i nie miałeś nie wypowiadaj się na ten temat

Mam w pracy dwie Astry 2 i seryjne audio z Focusa 2 (nie pakiet Sony premium, a zwykłe seryjne) klepie to z Astry jak chce. Astra w serii nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego tak się składa że mam kolegę dźwiękowca który miał taką astrę - twierdzi, że Opel miał dość

> dobre audio - sam takową posiadam i tam jest naprawdę niezłe fabryczne nagłośnienie. Jeśli nie

> słuchałeś i nie miałeś nie wypowiadaj się na ten temat

Taaaak, to jest to "dość dobre audio", słabiutkie głośniki osadzone w prawie gołej blasze!

285461911-glos.jpg

Wiem, ze dla niektórych pojazdy z pod znaku VW albo Opla to "najlepsze na świecie" i złego słowa nie pozwolą na nie powiedzieć, ale również mam (wątpliwą) przyjemność bardzo często słyszeć w Oplu mojego współpracownika jak to "pięknie" gra.

hehe.gif

Tak gwoli oddania sprawiedliwości mogę faktycznie powiedzieć, że w porównaniu do niektórych innych montowanych fabrycznie głośników w różnych samochodach, te nie są najgorsze i wielu osobom w zupełności wystarczą.

Jednak założyciel tego wątku chciałby polepszyć dźwięk i jemu to na pewno już nie wystarczy!

post-95197-14352514507005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.